Невяна Владинова спечели бронз на Световното първенство по художествена гимнастика

Невяна Владинова спечели бронзов медал във финалите на топка на 35-ото Световно първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Пезаро, Италия.

Това е първи медал за българката от световен форум. Тя изигра прецизно съчетанието си и получи оценка 17.950.

Златото взе рускинята Арина Аверина, а на второ място се нареди нейната сестра Дина Аверина.

По-рано в сряда Владинова участва и във финалите на обръч, където се нареди на пето място, а златният медал стана притежание на Дина Аверина. Нашият щаб подаде контестация за оценката на Владинова, но тя бе отхвърлена. Другата ни представителка Катрин Тасева пък остана първа резерва във финала на топка.

В индивидуалния многобой Владинова е четвърта след изиграването на първите два от четирите уреда с актив от 34.600 точки. Тасева върви девета с 32.900 точки. В четвъртък двете българки ще участват в квалификациите на бухалки и лента.