Търсене в Mediapool.bg

Резултати

24 намерени статии

• Мирела Демирева ще скача на финала на световното по лека атлетика

Мирела Демирева се класира за финала на скок височина на Световното първенство по лека атлетика в Доха, Катар. Сребърната олимпийска медалистка от Рио де Жанейро имаше проблеми на 192 см. Тя направи два фала, преди да преодолее височината. След това Демирева успя

14:56, 28 септември 2019, mediapool.bg
  • Мирела Демирева спечели сребърен медал на европейското в Берлин

Мирела Демирева спечели сребърен медал в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Tя преодоля 200 см в последния трети опит и така изравни най-доброто си лично постижение в кариерата й.   Златният медал бе спечелен от голямата

07:57, 11 август 2018, mediapool.bg
  • Мирела Демирева спечели Диамантената лига в Рабат

Най-добрата българска състезателка в скока на височина Мирела Демирева спечели турнира от Диамантената лига в Рабат. Тя триумфира с резултат 1.94 метра и сложи край на серията от 45 поредни победи на световната шампионка Мария Ласицкене. Ласицкене скочи 1,90 метра

09:58, 14 юли 2018, mediapool.bg
  • Спортната 2017 - годината на Григор

атлети от страната да участват под неутрален флаг, ако докажат, че нямат нищо общо с Руската антидопингова лаборатория. Първенството не бе силно за България, като родните представители стигнаха до само два финала във високия скок – Тихомир Иванов при мъжете и Мирела

13:58, 27 декември 2017, mediapool.bg
  • България остана без медал на световното първенство по лека атлетика в Лондон

от 8 атлети се представи Мирела Демирева, която остана седма в скока на височина.   Тихомир Иванов също влезе във финала на висок скок. В неделя вечерта по време на надпреварата той получи контузия, направи един неуспешен опит на началната височина от 2.20

23:18, 13 август 2017, Лили Границка, Лондон
  • Последното сбогом на Болт завърши с контузия, сребро за Мо Фара

пост на Мичел-Блейк изпревари щафета на САЩ и финишира първи за 37.47 - най-добро време в света за сезона и първо злато за британците в тази дисциплина в историята на световните първенства.   Мирела Демирева не успя да вземе медал на висок скок и остана на седмо място

14:17, 13 август 2017, Лили Границка, Лондон
  • Мирела Демирева ще скача за медал, Ивет Лалова остана девета

Седмият ден от световното първенство по лека атлетика в Лондон донесе и първи финал за скромната българска група от осем атлети. Спортист номер едно на България за миналата година Мирела Демирева подобри личното си постижение на висок скок за сезона с 2 см и със 192 см

00:07, 11 август 2017, Лили Границка, Лондон
  • Последното голямо първенство на Юсеин Болт и Мо Фара

, където полякинята Анита Влодарчик ще се опита да подобри собственото си върхово постижение от 82.98 м. България участва с 8 атлети Българският отбор за Лондон е от осем атлети. В последния момент спортист номер едно на България за 2016-а Мирела Демирева получи покана от световната

07:45, 04 август 2017, Лили Границка
  • Осем лекоатлети ще представят България на световното в Лондон

.), Тихомир Иванов (скок височина), Георги Цонов (троен скок) и Момчил Караилиев (троен скок), а дамската - Ивет Лалова (100/200 м), Мирела Демирева (висок скок), Габриела Петрова (троен скок), Радослава Мавродиева (гюле). Въпреки че през последните две години именно лекоатлет

08:10, 01 август 2017, Лили Границка
  • Хърватска шампионка от Рио е Спортист на Балканите 2016-та, Мирела Демирева е девета

представителка в топ 10 Мирела Демирева се нареди на девета позиция. 26-годишната Перкович получи 82 точки в допитването, след като направи поредния си силен сезон. През юли тя спечели златото на диск на Европейското първенство по в Амстердам, след това през август защити олимпийската

16:05, 18 януари 2017, mediapool.bg
  • Мирела Демирева завърши шеста за Диамантената лига в Париж

Олимпийската вицешампионка на скок височина Мирела Демирева завърши на шесто място на турнира от Диамантената лига в Париж. Българката преодоля 190 сантиметра от първи опит, но не успя на следващата височина от 193 см. Победителка стана олимпийската шампионка Рут

13:28, 28 август 2016, mediapool.bg
  • Трите български медала от Рио са стрували 76 млн. лв.

олимпийски спортове. На Игрите България взе един сребърен медал и два бронзови, оставайки 65-а в крайното класиране. Отличията бяха спечелени от Мирела Демирева (висок скок), Елица Янкова (борба) и ансамбъла по художествена гимнастика. Това бе най-слабото представяне на страната

18:15, 24 август 2016, mediapool.bg
  • България зае 65-о място по медали в Рио де Жанейро

България завърши летните Олимпийски игри в Рио де Жанейро на 65-о място по брой спечелени медали, което делим с Венецуела, също завоювала едно сребро и два бронза. Отличията за страната ни спечелиха Мирела Демирева във високия скок, Елица Янкова в борбата и ансамбълът

07:44, 22 август 2016, mediapool.bg
  • Ансамбълът спечели дългоочаквания олимпийски медал

игри от 60 години насам. Медалисти на Рио 2016 освен гимнастичките от ансамбъла станаха Мирела Демирева (втора на висок скок) и Елица Янкова (трета в борбата).

18:44, 21 август 2016, mediapool.bg
  • Всички медалисти от събота (20 Август)

3. Маргарет Уамбуй (Кения) 1:56.89 Лека атлетика, скок на височина (жени): 1. Рут Бейтия (Испания) 1.97 метра 2. МИРЕЛА ДЕМИРЕВА (БЪЛГАРИЯ) 1.97 3. Бланка Влашич (Хърватия) 1.97 Призьори на 5000 метра (мъже): 1. Мохамед Фара (Великобритания) - 13:03.30 минути

12:56, 21 август 2016, mediapool.bg
  • Втори български медал в Рио – сребро за Мирела Демирева на висок скок

Мирела Демирева донесе втория медал за България на Олимпийските игри в Рио де Жанейро – сребърен в скока на височина. Това е и първият български медал в леката атлетика на Олимпийски игри от 16 години насам – след титлата на Тереза Маринова в тройния скок

04:48, 21 август 2016, mediapool.bg
  • Мирела Демирева се класира за финала в скока на височина

Българката Мирела Демирева се класира за финала в скока височина на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя преодоля квалификационната норма от 194 сантиметра от първия си опит и раздели девето място в квалификациите.   Демирева преодоля от първи опит 180 см, 185

17:59, 18 август 2016, mediapool.bg
  • Спортният министър е оптимист за Рио, очаква медали в 8 спорта

може да ни изненада с медал. В кану-каяка се готвят много сериозно. В бокса Станимира Петрова и Даниел Асенов имат своите шансове. Ако всичко върви нормално, можем да имаме успехи", обобщи Кралев и добави към надеждите лекоатлетките Мирела Демирева (висок скок) и Габриела Петрова (троен

15:15, 26 юли 2016, mediapool.bg
  • Американка подобри световния рекорд на 100 м с пр. на Йорданка Донкова

европейската вицешампионка Мирела Демирева завърши втора в скока на височина със 195 см. Преди нея, както и на Евро 2016 в Амстердам в началото на юли, се класира испанката Рут Бейтия със 198 см. Трета, също със 195 см, но с повече фалове, е британката Катарина Джонсън-Томпсън.

07:24, 23 юли 2016, mediapool.bg
  • Ивет Лалова и Мирела Демирева със сребърни отличия на европейското по лека атлетика

България спечели два сребърни медала на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам. Ивет Лалова остана втора на 200 метра, а Мирела Демирева в скока на височина. Лалова финишира на 200 метра с най-добър личен резултат за сезона - 22.52 секунди. Златното

00:06, 08 юли 2016, mediapool.bg
  • Ивет Лалова е на финал на 200 метра

атлетика – скока на височина. Мирела Демирева се класира за първия си финал на голямо първенство при жените. Тя премина квалификацията със 192 см. Толкова скочиха още 12 атлетки и реферите взеха решение те да продължат напред без да се правят опити на 194 см, каквато

15:38, 27 август 2015, mediapool.bg
  • Световното първенство по лека атлетика започна с първа титла за Еритрея

м, Силвия Дънекова – 3000 м стипълчейз, Мирела Демирева и Венелина Венева-Матеева - скок височина. При мъжете шансове за влязат във финала имат гюлетласкача Георги Иванов  и Георги Цонов на троен скок. Първа титла за Еритрея Световният шампионат започна с първа

15:36, 22 август 2015, mediapool.bg