Търсене в Mediapool.bg

Резултати

14 намерени статии

• Пиронкова се завърна в ранглистата, Димитров е №22 в света

и е вече трета в класацията. Продължава да води Ашли Барти, следвана от Симона Халеп. И двете пропуснаха турнира в САЩ. При мъжете Григор Димитров е на 22-о място. Тази седмица той участва на Мастърс 1000 турнира в Рим. В челото води Новак Джокович, следван от Рафаел Надал и шампиона

• Симона Халеп победи скоростно Уилямс и взе титла от "Уимбълдън"

Румънката Симона Халеп спечели скоростно финала на тенис турнира "Уимбълдън". Тя победи с 6:2 6:2 американката Серена Уилямс. Мачът продължи само 55 минути. Халеп игра почти без грешка, докато съперничката ѝ допусна много непредизвикани грешки. Американката

• Григор Димитров отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ

в последните му 14 мача в турнира. В следващия кръг Стан Вавринка ще играе срещу френския квалификант Юго Умбер. Изненадата в първия кръг на турнира поднесе 33-годишната естонка Кая Канепи, която отстрани световната номер едно Симона Халеп. Румънката допусна тежка загуба с 0:2 сета

• Григор Димитров среща Новак Джокович в Синсинати след победа над Миша Зверев

Зверев чак в 11-ия гейм, въпреки че имаше възможности по-рано. В третия кръг Димитров и Джокович ще играят в последния мач от дневната програма на Централния корт в четвъртък. Преди тях са мачовете между Милош Раонич и Денис Шаповалов, Симона Халеп и Айла Томлянович и Анджелик

• Симона Халеп спечели ”Ролан Гарос”

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп спечели ”Ролан Гарос, побеждавайки с с 3:6, 6:4, 6:1 поставената под №10 Слоун Стивънс (САЩ).   Това е първа титла от ”Големия шлем” за 26-годишната румънка след три загубени финала досега.

• Вожняцки победи Халеп и взе титлата в Австралия

Датчанката Каролин Вожняцки спечели Australian Open, след като на финала победи Симона Халеп със 7:6 (2), 3:6, 6:4 след близо тричасов мач.   27-годишната Вожняцки измести Халеп и като лидер в ранглистата на WTA.   Това е първата титла от "Големия

• Спортната 2017 - годината на Григор

Стивънс зарадва местната публика с неочаквания си успех на Ю Ес Оупън. Що се отнася до първото място в ранглистата, то последователно бе заемано от Анжелик Кербер, Каролина Плишкова и Гарбине Мугуруса, преди в крайна сметка на него да се установи румънката Симона Халеп. Футбол

• Рафаел Надал вдигна в Пекин 75-ия си трофей

надви сочената за фаворит румънка Симона Халеп с 6:4, 7:6 (3), която обаче не се натъжи особено от това, тъй като от понеделник става номер 1 в световната ранглиста. Испанецът вдига за втори път трофея в Пекин след 2005 г. след като демонстрира перфектна форма и стил

• Остапенко стана първата непоставена шампионка на ”Ролан Гарос”.

20-годишната латвийка Йелена Остапенко победи Симона Халеп с 4:6, 6:4, 6:3 и спечели турнира от Големия шлем ”Ролан Гарос”.   Това е първата турнирна победа в кариерата на Остапенко. Тя стана и първата непоставена в основната схема шампионка на &rdquo

• Пиронкова разби втората в света и е на четвъртфинал на "Ролан Гарос"

кръг на "Ролан Гарос". Този път след четири убедителни победи стига до четвъртфинал (пети кръг), на който ще срещне австралийката Саманта Стоусър, отстранила днес шестата в света румънка Симона Халеп с 2:0 (7:6 (0), 6:3).

• Пиронкова падна със седем места в световната ранглиста по тенис

десетка има две промени. Чехкинята Петра Квитова измести Симона Халеп от третото място, а шампионката от Антверпен Андреа Петкович влезе в десетката вместо сънародничката си от Германия Анжелик Кербер. В ранглистата на АТП Григор Димитров запазва 11-ото си място. Новак

• Шарапова спечели ”Ролан Гарос”

Мария Шарапова спечели Откритото първенство на Франция, след като победи румънката Симона Халеп с 6:4, 5:7(5), 6:4. Мачът продължи повече от три часа и е първият финал на турнира от 2001 година, който се решава в три сета. С победата Шарапова ще се изкачи от осмо

• Шампионката от ”Уимбълдън” внезапно прекрати кариерата си

Настоящата шампионка от "Уимбълдън" Марион Бартоли обяви изненадващо, че слага край на спортната си кариера. 28-годишната французойка обяви решението си след загубата си от румънката Симона Халеп в Синсинати в сряда вечерта. Тенисистката заяви, че чувства