Търсене в Mediapool.bg

Резултати

85 намерени статии

• Фетел ще напусне "Ферари", Хамилтън отказва да го смени

Германският пилот Себастиан Фетел ще напусне отбора на "Ферари" след края на сезона, съобщава "Билд". Четирикратният шампион във Формула 1 има действащ контракт с италианския екип до края на настоящия сезон. Фетел и "Ферари"

12:27, 12 май 2020, mediapool.bg
  • Люис Хамилтън спечели световната титла във Ф1 за шести път

е на трето място с пет титли, а Ален Прост и Себастиан Фетел имат по четири.

09:20, 04 ноември 2019, mediapool.bg
  • Формула 1: Хамилтън се приближи до титлата с победа в Унгария

Себастиан Фетел изпревари Шарл Льоклер. Това бе осма победа за Хамилтън от 12 старта през сезона.С 250 точки той изпреварва съотборника си в Мерцедес Ботас, който има 188, Верстапен – 181 и Фетел – 156.

20:08, 04 август 2019, mediapool.bg
  • Хамилтън с убедителна победа в старт №1000 във Формула 1

от втора позиция, но успя да изпревари още на първия завой намиращия се пред него Ботас. След това Хамилтън не изпусна водачеството до края на състезанието. Ботас пък бе стабилен на второто място. Трети завърши пилотът на Ферари Себастиан Фетел. Германецът започна от трета

12:48, 14 април 2019, mediapool.bg
  • Люис Хамилтън спечели петата си титла в Ф1 и се изравни с Фанджо

Шумахер със седем. Гран при на Мексико беше спечелено от Макс Верстапен (Ред Бул), който беше без конкуренция в неделя. Втори се нареди Себастиан Фетел (Ферари), а трети финишира Кими Райконен (Ферари). Хамилтън имаше аванс от 70 точки пред Фетел в генералното класиране

09:08, 29 октомври 2018, mediapool.bg
  • Путин на отдих в тайгата преди Формула 1 в Сочи, където награди Люис Хамилтън

на най-престижното автомобилно състезание в света. Втори в надпреварата остана съотборникът на Хамилтън в "Мерцедес" – финландецът Валтери Ботас, а трети – представителят на "Ферари" Себастиан Фетел. Преди награждаването Путин си поговорил за кратко

18:20, 30 септември 2018, mediapool.bg
  • Люис Хамилтън взе първа победа за сезона

на късмет, което призна и самият той след края на състезанието. В последни обиколки пилотите на "Ред бул"Рикардо и Верстапен се удариха и извадиха един друг от състезанието, фаворитът до този момент Себастиан Фетел допусна груба грешка и пропусна пред себе си съотборника

18:11, 29 април 2018, mediapool.bg
  • Спортната 2017 - годината на Григор

, с което се изравни с легендарния Ален Прост, както и с пилота на Ферари Себастиан Фетел. Освен това британецът стана и пилотът с най-много полпозишъни в историята на „кралските гонки“, изпреварвайки легендата Михаел Шумахер. Втори в крайното класиране остана Фетел

13:58, 27 декември 2017, mediapool.bg
  • Люис Хамилтън спечели състезанието за Голямата награда на Белгия във Формула 1

трети успех в кариерата си на трасето след 2010 и 2015 година.   Хамилтън заслужи общо 58-а победа и пета за сезона.   Втори на 2.358 секунди финишира Себастиан Фетел (Германия) с "Ферари", а трети на 10.791 секунди се нареди Даниел Рикардо (Австралия

17:18, 27 август 2017, mediapool.bg
  • Фетел взе в Монако третата си победа за сезона

Германецът Себастиан Фетел с Ферари спечели старта за Гран при на Монако, което и неговата трета победа от началото на сезона във Формула 1. Неговите най-големи конкуренти от Мерцедес се провалиха.Люис Махилтън се добра до 7-то масто, след като стартира от 13-та позиция

17:04, 28 май 2017, mediapool.bg
  • Фетел спечели Гран При на Австралия

Пилотът на Ферари Себастиан Фетел спечели първото състезание за 2017 година - Гран При на Австралия. Зад него останаха Люис Хамилтън и Валтери Ботас от Мерцедес, а другият пилот на Ферари Кими Райконен завърши четвърти.   Пети остана Макс Верстапен, а Фелипе Маса

10:43, 26 март 2017, mediapool.bg
  • Нико Розберг с първа титла във Формула 1

напълно достатъчни на Розберг за тазгодишната титла. Още преди старта германецът имаше 12 точки преимущество и така завърши с общ сбор от 385 точки, докато британецът Хамилтън приключи с 380 точки. Третото място в заключителната за сезона гонка зае Себастиан Фетел от отбора

18:29, 27 ноември 2016, mediapool.bg
  • Хамилтън спечели и голямата награда на Австрия

Себастиан Фетел катастрофира и разби своя болид, което наложи влизането на автомобил по сигурността. Дженсън Бътън, Ромен Грожан, Фернандо Алонсо и Серхио Перес се възползваха и влязоха в пит-а. Райконен не го направи и след като 23-та обиколка смени гуми лидерството пое Розберг

17:22, 03 юли 2016, mediapool.bg
  • Хамилтън спечели в Канада и скъси преднината на лидера Розберг

в Канада започна драматично. Хамилтън потегли лошо от първа позиция, а до него се залепи Розберг в борба за първия завой. И двамата обаче бяха изпреварени от Себастиан Фетел (“Ферари“), който направи изключителен старт и поведе колоната. Хамилтън на свой ред не даде

10:15, 13 юни 2016, mediapool.bg
  • Розберг с полпозишън в Русия, нова повреда за Хамилтън

на "Мерцедес" Тото Волф. Второ време в квалификация даде Себастиан Фетел с “Ферари“, но той има наказание от пет места и ще стартира седми. Това означава, че третият Валтери Ботас ще заеме неговото място. Четвърти в квалификацията бе Кими Райконен с втория

17:47, 30 април 2016, mediapool.bg
  • Шеста поредна победа за Нико Розберг във Формула 1

пред съотборника си Люис Хамилтън. На втора позиция в Китай остана друг германски пилот - Себастиан Фетел с Ферари, а трети е Даниил Квят (Русия) с "Ред Бул". 21-годишният Квят за втори път в кариерата си се качва на подиума в старт от Формула 1 след второто място в Унгария

11:33, 17 април 2016, mediapool.bg
  • Розберг спечели и втория за сезона старт във Формула 1

без Себастиан Фетел, след като двигателят на неговото Ферари блокира по време на загряващата обиколка.

19:56, 03 април 2016, mediapool.bg
  • Розберг спечели последния старт във Формула 1 за сезона

. Розберт стартира от първа позиция и запази водачеството си до края. Кими Райконен с „Ферари” зае третото място, следван от съотборника си Себастиан Фетел, който бе потеглил от 15-та позиция. Съотборниците във "Форс Индия" Серхио Перес и Нико Хюлкенберг

18:14, 29 ноември 2015, mediapool.bg
  • Хамилтън взе и Голямата награда на Япония

за влизане в бокса - и Себастиан Фетел с Ферари. Фетел, който е четирикратен световен шампион в края на краищата зае последното, трето място на подиума. Съотборникът му Кими Райконен финишира четвърти пред Ботас, Нико Хълкенберг (Форс Индия), двамата пилоти на Лотус Ромен Грожан

10:36, 27 септември 2015, mediapool.bg
  • Фетел победи на пистата в Сингапур

Германският пилот на "Ферари" Себастиан Фетел стана победител в 13-тия етап от шампионата на Формула 1 в Сингапур в неделя. Втори финишира пилотът на "Ред Бул" Даниел Рикардо, а трети остана съотборника на Фетел Кими Райконен. Световният шампион

17:37, 20 септември 2015, mediapool.bg
  • Хамилтън победи на Монца и увеличи преднината си пред Розберг на 53 т.

в класирането, Себастиян Фетел с Ферари. За пилота на Мерцедес това е втора поредна и общо седма победа през този сезон. Общо в кариерата си той има вече 40 победи като пилот във Формула 1. Розберг се движеше трети, но две обиколки преди края двигателят му се запали. Така Фелипе

18:58, 06 септември 2015, mediapool.bg
  • Люис Хамилтън с нова победа във Формула 1 - за Гран при на Белгия

на точките и пресече финала седми. Топ 10 затвориха Макс Верстапен, Валтери Ботас и Маркус Ериксон. От надпреварата отпаднаха четирима пилоти - Даниел Рикардо, Карлос Сайнц, Пастор Малдонадо и Нико Хюлкенберг. Себастиян Фетел с Ферари спука гума две обиколки преди края и остана

17:01, 23 август 2015, mediapool.bg
  • Хамилтън победи на Силвърстоун и увеличи преднината си

старта. С успеха си пред 140 хилядна публика той стана третият британец след Джим Кларк и Найджъл Менсъл с три домакински победи. Трети се класира пилотът на Ферари Себастиян Фетел. Четвърти и пети останаха пилотите на Уйлямс Фелипе Маса и Валтери Ботас. Оставането извън

17:42, 05 юли 2015, mediapool.bg
  • Грешка на екипа на Мерцедес даде победата в Монако на Розберг за сметка на Хамилтън

Грешка на екипа на Мерцедес попречи  на британеца Люис Хамилтън да спечели Гран при на Монако и даде титлата на неговия съотборник германеца Нико Розберг. Хамилтън дори остана трети и след пилота на Ферари Себастиан Фетел. Хамилтън стартира от първа позиции

18:27, 24 май 2015, mediapool.bg
  • Розберг с първа победа за сезона на пистата на Ф1 в Испания

за 1:41:12.555 час. Хамилтън, който спечели три от четирите старта от началото на сезона, завърши втори, а трети Себастиан Фетел с Ферари. Британецът Люис Хамилтън остава начело в генералното класиране със 111 точки, следван от Розберг - 91, и Фетел - 80 точки.

20:19, 10 май 2015, mediapool.bg