Търсене в Mediapool.bg

Резултати

9 намерени статии

• Григор Димитров е във финансовия топ 20 на тениса

881 202 млн. долара. През миналата година "Матадорът" оглавяваше тази класация със заработени 16 349 586 долара. След тях се нареждат шампионът от Лондон Даниил Медведев, Александър Зверев, Андрей Рубльов, Стефанос Циципас, Пабло Карено Буста, Диего Шварцман

• Григор Димитров отстъпи пред Циципас на "Ролан Гарос"

Григор Димитров отпадна от Откритото първенство на франция по тенис "Ролан Гарос", след като загуби в три сета от 6-ия в световната ранглиста грък Стефанос Циципас с 3:6, 6:7 (9), 2:6. 22-годишният Циципас превъзхождаше българина в първия и особено в третия

• За първи път Григор Димитров стигна 1/8-финал на "Ролан Гарос"

българинът ще се изправи срещу шестия в световната ранглиста Стефанос Циципас (Гърция), който премина напред по сходен начин. Съперникът му Аляж Бедене се отказа в третия сет, след като категорично губеше мача. Жребият е благосклонен към Григор Димитров, който игра срещу трима

• Григор Димитров тръгна с убедителна победа на "Ролан Гарос"

не са играли досега помежду си. По-рано, Андрей Рубльов, шампион в Хамбург, и финалистът от турнира в германския град - Стефанос Циципас, осъществиха първите обрати от 0-2 сета в кариерите си, съответно срещу Сам Куери и Жауме Мунар. Напред продължиха още Роберто Карбалес Баена

• Григор Димитров успя да обърне италианския талант Синер

Шаповалов.  Димитров изигра силен мач срещу 19-годишния Синер, който в предишния кръг елиминира Стефанос Циципас.  Българският тенисист влезе много трудно в мача, като допусна пробив на нула още в първия гейм. Той не успя да противодейства ефективно до края на сета

• Циципас обърна Тийм и взе титлата в Лондон

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас е новият шампион на Заключителния турнир на ATP. В зала "О2" в Лондон 21-годишният грък победи на финала след епична битка и обрат австриеца Доминик Тийм с 6:7 (6), 6:2, 7:6 (4). Първият сет вървеше гейм за гейм и Тийм успя

• Премиерът се срещна с чичото на Джокович, който е директор на Sofia Open

на тениса на Балканите. Той направи съпоставка между обединението на България, Сърбия, Румъния и Гърция за домакинството на Мондиал 2030 г. Според Горан Джокович се очаква София да посрещне едни от най-добрите играчи в момента – Качанов, Циципас и Медведев, както и опитните

• Слабият сервис извади Григор Димитров от турнира в Барселона

да има отлична възможност да щурмува и финала на турнира, защото негов съперник на полуфиналите трябваше да е 19-годишния Стефанос Циципас.   Българският тенисист започна колебливо и допусна пробив още при първия си сервис гейм.   Още в следващия гейм Димитров успя