Търсене в Mediapool.bg

Резултати

937 намерени статии

• Лидл подкрепя и младите волейболисти на Световно първенство в страната

септември – Полша. В София са и мачовете от групата с участието на Бразилия, Русия, Камерун и Канада. Първите два отбора от тези групи сформират нова група от 4 отбора и продължават битката към попадане в топ 4 и за разпределение на медалите от световното първенство

• Фон дер Лайен: ЕС няма да повтори грешката с преждевременното връщане към бюджетна строгост

фехтовачка на инвалидна количка Вио, която спечели златен медал на Параолимпийските игри в Токио. "Бебе преодоля толкова много още толкова млада", каза Фон дер Лайен за Вио, използвайки галеното й име на италиански. Крайниците на Вио са били ампутирани след тежък случай

• Призьорите ни от Токио 2020 си разделят над 2.3 млн. лв.

треньори, както и длъжностни лица, но общата сумата за тях не е посочена в съобщението. За сравнение за трите медала в Рио 2016 - сребро на Мирела Демирева (лека атлетика) и бронз на Елица Янкова (борба) и Тервел Пулев (бокс), заедно със стимулите за треньорите, общо

• Олимпийската шампионка Стойка Кръстева спира да се боксира

Олимпийската шампионка по бокс от Токио 2020 Стойка Кръстева слага край на състезателната си кариера. Златната ни медалистка в категория до 51 килограма, която е носител на още две европейски титли, както и на два сребърни медала от световни първенства, реши да се отдаде

• Тео Ушев ще представи свои късометражни творби на "София филм фест"

. Сред тях - номинация за "Оскар", "Кристал" от Анеси, две награди за най-добър анимационен филм на Канадската филмова академия, почетен медал от Френската академия за филмово изкуство "Сезар", "Златен глобус" за най-добър късометражен филм. От 2010

• Олимпийска шампионка от Токио с нов медал, нейният бе нахапан

Златна медалистка от игрите в Токио ще получи нов златен медал, след като кметът на нейния роден град Нагоя нахапа отличието й по време на тържествена церемония по посрещането на състезателката по софтбол Миу Гото, предаде ББС. Такаши Кавамура предизвика гнева

• Златният ансамбъл по художествена гимнастика се разпуска през октомври

този медал, но винаги има съмнения дали щяха да ни го дадат. Будихме се с тази мечта всяка сутрин в продължение на години", каза Мадлен Радуканова, цитирана от "Дневник", "Посланието на тези медали е, че когато Господ реши нещо, то е възможно", допълни

• Огънят на летните игри угасна, Париж го очаква през 2024 г.

, сн. ЕПА/БГНЕС Българската делегация на закриването не беше многобройна, но атрактивна. Знамето на страната ни бе носено от Симона Дянкова, капитан на ансамбъла по художествена гимнастика, който осигури трети златен медал към извоюваните преди това два – в бокса

• Триумф на българските гимнастички в Токио

и с общ сбор от 92.100 точки спечелиха отличието, което досега липсваше във витрината на този спорт у нас – злато от Олимпиада. Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова се окичиха със златните медали в последния ден на игрите

• Мирела Демирева остана 12-та в скока на височина

Мирела Демирева не успя да влезе в битката за медалите в скока на височина на Олимпийските игри в Токио. Така тя не успя да защити сребърното си отличие от игрите в Рио 2016. Състезанието за Демирева не започна по най-добрия начин. Тя направи неуспешен опит на началната

• Стойка Кръстева донесе второ олимпийско злато за България

в това късче злато "Може би все още не осъзнавам какво точно се е случило. Първите мисли, които ми минаха, бяха - ето, все пак малка България успя!", Надявам се трудът на всички през годините да е събран в това късче (показва златния олимпийски медал– бел. ред

• Слави Трифонов се ядоса на сравнения с даренията от Борисов

. Медали не щем, медалите са за олимпийците, но поне една грамота можеха да ни дадат от НАП като едни от най-големите данъкоплатци в държавата, върнали в бюджета 15 милиона лева. А сега, нека хейтът започне отначало", завършва Трифонов.

• Олимпийска титла за България – Ивет Горанова със злато в каратето

След 13-годишно прекъсване България отново има олимпийска титла. При дебюта на каратето като олимпийски спорт 21-годишната Ивет Горанова спечели златния медал в категория до 55 килограма в дисциплината кумите. На финала Горанова победи Анжелика Терлюга от Украйна с 5:1

• Трети медал за България: Тайбе Юсеин с бронз в борбата

Тайбе Юсеин донесе третия медал за България от олимпиадата в Токио – бронз в борбата в категория до 62 килограма. В срещата за медала Юсеин смаза рускинята Любов Овчарова с технически туш 10:0 точки само за 56 секунди. Българската националка улови крака

• Дъжд от рекорди в атлетиката на олимпийските игри в Токио

дори, че след първите три дни от надпреварата водач във временното класиране по медали ще бъде Италия с двете златни отличия в най-атрактивната диспициплина 100 метра мъже на Ламонт Марсел Джейкъбс и във високия скок на Джанмарко Тамбери. Накратко, свидетели сме на атлетика от ново

• Христо Христов се размина драматично с бронза във вдигането на тежести

Плесниекс заслужи бронза с 410 килограма (180 и 230 килограма). Христо Христов заяви, че се чувства ограбен, след като съдийско решение го лиши от бронзовия медал. "Чувствам се ограбен наистина. Хората, които ме гледаха, всичките приятели, които ме подкрепихте, видяхте

• Ивет Лалова отпадна още в сериите на 200 метра, но записа рекордно участие в Токио

в третата от седемте серии с 23.42 секунди, като се доближи само на стотна от секундата от личното си постижение за сезона. Първите трима от българските участници в турнира по борба в Токио се провалиха далеч преди битката за медалите. Най-напред Айк Мнацаканян отстъпи с 1:3

• Стойка Кръстева в бокса осигури втори медал за България

Стойка Кръстева донесе второ отличие на България на Олимпиадата в Токио. Така страната ни в най-лошия случай изравнява постижението си от предишните две летни олимпиади. В Лондон 2012-та и Рио 2016-та България също спечели по два медала - сребърен и бронзов

• Йосиф Миладинов остана осми на финала на 100 метра бътерфлай

. Миладинов изплува 100-те метра за 51.49 секунди. Златният медал спечели американецът Кейлъб Дресъл със световен рекорд от 49,45 секунди. Среброто остана за европейския шампион Крищоф Милак, който изплува дистанцията за 49,68 секунди. Бронза спечели третият от квалификацията Ноа

• Зверев уби мечтата на Джокович за златен медал

Поставеният под номер 4 в схемата Александър Зверев (Германия) уби мечтата на световния номер 1 Новак Джокович за златен медал на олимпийския турнир по тенис на Игрите в Токио. Германецът стигна до обрат 1:6, 6:3 и 6:1 и се класира на финал, където ще се изправи

• Антоанета Костадинова се размина с втори медал, Йосиф Миладинов - финалист

Смесени чувства донесе българското участие в поредния ден на олимпиадата в Токио. Продължи силното представяне на Антоанета Костиданова в стрелбата, но тя се размина за съвсем малко с втори медал. Йосиф Миладинов бе блестящ в полуфинала на 100 метра делфин и влиза

• Обещаващи участия на българите в поредния олимпийски ден

Шестият ден от илимпиадата в Токио донесе обещаващи резултати за българските участници. Като изключим сребърния медал в стрелбата на Антоанета Костадинова в стрелбата с пистолет и донякъде участието на Любомир Епитропов на полуфинал на 200 м. бруст с нов национален рекорд

• Божидар Андреев се размина с олимпийския медал на щанги в Токио

килограма, като два неуспешни опита на 189 и на 190 килограма във второто движение на практика го лишиха от бронзовото отличие. "Дойдох за медал, надявах се да стана поне трети. Малко кофти беше. Имах проблем с рамото и поради тази причина и някои други не успях да вдигам

• Преди 10 години ни напусна Дими Паница

носител на наградата Доктор хонорис кауза на Американския университет в България. Той е "Кавалер на Ордена на Почетния легион на Френската република", освен това е отличен с медала "За заслуги" (Pro Merito), връчван от Съвета на Европа. Димитър (Дими) Паница

• България спечели първи медал от Олимпиадата в Токио

Антоанета Костадинова спечели първия медал за България от олимпийските игри в Токио. Костадинова завърши втора в дисциплината 10 метра въздушен пистолет от турнира по спортна стрелба. Българката преодоля квалификациите с шести резултат, а във финала водеше до последния