Търсене в Mediapool.bg

Резултати

2608 намерени статии

• Нови ограничения за неваксинираните в Гърция

за започване на учебните занятия и различни входове, за да се избегне струпването на ученици. На учителите е позволено по време на учебния ден да дават на учениците възможност да свалят маските си за почивка за няколко минути, когато класът е спокоен, няма необходимост учениците

• Откриха тялото на изчезналото момиче в залива "Атлиман"

и водолази. Момичето беше погълнато от бурното море, след като влиза в него заедно с 10-годишната си сестра. Турист успява да стигне до децата, но спасява само по-малката сестра. Момичетата са били на почивка в Китен заедно с майка си. Инцидентът става в охраняемата част на плажа.

• "Няма такава комисия". Закриването на спецсъда претърпя фиаско (видео)

комисия започна работа в петък сутринта с отнемането на Бюрото по защита от контрола на главния прокурор Иван Гешев. Окончателното приемане на законопроекта отне над три часа. Последва почивка, а работата по темата за спецсъда започна в 13.30 ч с встъпителното изказване на шефа

• Блокаж в НС и при приемането на бюджета на НЗОК

, както и неподкрепените от бюджетната комисия предложения на Георги Ганев /"Демократична България"/ и на Корнелия Нинова /"БСП за България"/. С тях беше променена разходната част, одобрена от бюджетната комисия. Затова беше дадена почивка и ресорната комисия отново се събра

• Футбол: България победи Грузия 4:1 в контролна среща

България получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Димитър Илиев, а потърпевшият хладнокръвно реализира наказателния удар. Малко преди почивката Спас Делев покачи на 3:0 след асистенция на Неделев. Седем минути след началото на втората част защитникът Андре Христов

• Съществен ръст на чужди туристи по Южното Черноморие

тази гадина - около 4 дни, докато през 2019 година е бил два дни. От анкетните проучвания е видно, че туристите от чужбина са доволни от условията за почивка и мерките срещу COVID-19. Доминират оценки, че целият персонал е много внимателен и с поведението си е пример за чужденеца

• Хаос с пенсиите: Ще има и увеличение с 12.5%, и добавка от 120 лв.

200 млн. лв. над предвидените извънредни 503 млн. лв. от служебния кабинет. След обявена от председателя Ива Митева почивка бе одобрено и предложението на ГЕРБ за 100 лв. добавка и увеличаване на разходите на НОИ с 245 млн. лв. Освен от двете партии текстовете бяха подкрепени

• Наоми Осака си взема почивка от тениса

Световната номер три в тениса Наоми Осака обяви, че си взема известна почивка, за да разбере какво иска. Това стана след като не успя да защити титлата си от US Open и загуби с 5:7, 7:6 (7:2), 6:4 осминафинал от 18-годишната канадка Лейля Фернандес. По-рано тази година

• След скандал: Ива Митева реши, че законопроектът за НСО все пак е приет

Циркът с приемането на промените в Закона за Националната служба за охрана (НСО) продължи втори ден в Народното събрание. След хаоса, предизвикан в четвъртък с тълкуванията на правилника за гласуване, днес след два председателски съвета и една почивка за сваляне

• България взе точка от Италия в световна квалификация по футбол

към наказателното поле, където бе притичал Атанас Илиев, за да се разпише за 1:1. Това е първи гол за България на чужд терен в състезателен мач от юни 2019-а, когато Исмаил Иса се разписа срещу Чехия. Футболистите се оттеглиха на почивката при равенство. През второто полувреме Италия

• Доган няма да отиде в НС за Росенец, но градинарят Мехмед е готов да дойде

е ползвал т.нар. "летен сарай" всяко лято по 4 месеца от 2016 г. до 2020 г. Това съобщи началникът на Национална служба за охрана ген. Емил Тонев пред временната комисия във вторник. ДПС не отрича този факт, но Хамид заяви, че Доган е ходил там на почивка. Сградата

• МОН обяви графика на учебното време, ваканциите и изпитите

и по математика ще бъдат на 26 и 27 май 2022 г., за учениците в VII и X клас – на 14 и 16 юни. Изпитът по чужд език, който е по желание за учениците в тези два класа, ще се проведе на 17 юни. И през новата учебна годна ваканциите за учениците ще са четири. Първата почивка

• Над 30 милиона от "златния гьол" се оказаха само на хартия

за контрол на плодовете и зеленчуците в частната лаборатория е 350 лева, но се плащат още 500 лева за разтоварване, като се разтоварват една или две касетки от проверяваните камиони, обясниха потърпевши. Друга свързана фирма стопанисва и площадка за почивка на превозваните животни

• С глобалното затопляне животът в страните от Залива може да стане невъзможен

. "Работя от 9 до 16 ч. в тези горещини" с "почивки на всеки три часа", обяснява с притеснена усмивка куриерът пакистанец, нает от мобилно приложение за доставки в големия град от Емирствата. В Дубай, където зноят е придружен от висока влажност

• Кирил Петков отговори на Трифонов: Покани ме член на ИТН

правителство – Кирил Петков, Асен Василев и Николай Денков. След това тогава тримата обясниха, че са отказали заради "съществени различия във визиите си за финансовата политика". В петък Трифонов върна от почивка водещия на БНТ Бойко Василев и му даде интервю

• Зачестяват случаите на деца и новородени бебета с Covid-19

показва, че около 60% от заболелите се връщат от почивки. През последното денонощие са регистрирани нови 1733 случая на заразени с коронавирус в страната, което е със 132 повече от предходното денонощие, показват данните на Единния информационен портал. Новозаразените

• Трифонов с интервю пред БНТ след връчването на третия мандат

собствена. В редките си медийни изяви, той избираше да говори пред БНР. Сега интервюто с Трифонов ще бъде излъчено в 20:30 ч., веднага след централната емисия новини по БНТ. То няма да е в предаването "Панорама", което е в лятна почивка, но интервюиращ ще бъде водещият

• Кирил Петков уволни шефа на ДКК и отне достъпа му до сградата

", се казва още в позицията на държавната компания. Тихомир Иванов: От вас научавам, че ми искат оставката "От вас научавам, че ми искат оставката. На почивка съм и не знам нищо", каза Тихомир Иванов, единият от освободените членове на директорския борд на ВМЗ

• МОН спира летните лагери в 20 области с висока заболеваемост

могат да се пренасочат към други места в по-безопасни региони. Ако това не е възможно, те няма да се състоят. Няма промяна при одобрените почивки в останалите осем области с по-ниска заболеваемост. Те могат да се проведат при стриктно спазване на въведените противоепидемични мерки - носене

• "Лудогорец" загуби от "Малмьо" с 0:2 и се отдалечи от Шампионската лига

не се промени в играта на българския отбор. Така в 26-тата минута, след заучено положение от корнер, сърбинът Бирманчевич вкара за 1:0. До края на полувремето "Малмьо" отправи още няколко опасни удара, но не успя да отбележи гол. След почивката "Лудогорец"

• Продължава битката с горския пожар край Сен Тропе, открита е жертва

наблизо до Сен Тропе. Хиляди бяха евакуирани като предпазни мерки. Все още обаче много туристи продължават почивката си в близките курортни селища. Други пък спешно започнаха да товарят колите си и да напускат населените места, което накара местните власти да призоват хората

• Ватман на 51 години почина от инсулт в трамвай без климатик

над 40 градуса и в нечовешки условия - с огромен извънреден труд, високи нива на стрес, лоши санитарни условия, твърде кратки почивки. Оказва се, че "зелените трамваи" по линия 12 са с монтирани климатици, но те не работят и с години не се поправят. От "Спаси

• МОН спира заявките за ученически лагери заради епидемията

за подпомагане на туризма се финансират летните почивки на 30 000 деца и придружаващи ги педагогически специалисти. Към 8 август т.г. са одобрени пътуванията на повече от 23 000 деца и преподаватели. Ще бъдат обработени всички заявки, постъпили до 16 август т.г. включително

• Адвокатка от Мизия търси помощ, след като къща й бе опожарена до основи

, че домът им е бил запален на рождения ѝ ден, докато тя със семейството си е била на почивка в Гърция. В последните три години е водила съдебна борба с многократно осъждания Любослав Клещаков, който от седмица е в затвора. Тя разказва, че осъденият и вуйчо са заплашвали

• След поредно заплитане в НС: Казусът с мандата на ИТН приключи

мандат е приключил неуспешно. Преди развръзката обаче въпросът се заплете още повече – депутатите от ИТН напуснаха залата в опит да спрат дебатите, ГЕРБ бойкотираха първото гласуване и то се провали заради липса на кворум, наложи се да бъде обявена почивка и да се свика