Търсене в Mediapool.bg

Резултати

1712 намерени статии

• Българин е на финал на двойки на US Open за юноши

Българският тенисист Пьотр Нестеров се класира за финала по двойки в юношеския турнир на Откритото първенство на САЩ в Ню Йорк. Нестеров и партньорът му Вячеслав Биелински от Украйна постиггнаха две победи в рамките на един и така достигнаха до битката за купата в Ню

• Григор Димитров се отказа заради контузия във II кръг на US Open

Тенисист №1 на България Григор Димитров приключи участието си в последния за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на САЩ в Ню Йорк. Поставеният под №15 хасковлия отпадна във II кръг след загуба срещу Алексей Попирин (Авл) с 6-7 (4), 6-7 (4), 0-4

• Григор Димитров победи американеца Рифис и е във втория кръг на Откритото първенство на САЩ

гейм, но в деветия взе подаването си на нула и стигна до крайния успех. Българинът завърши с 14 аса и 42 печеливши удара. 22-годишният Рифис, 539-и в световната ранглиста, дебютира в основната схема на турнир от Големия шлем, а 18-ият в класацията на АТП хасковлия

• "Лудогорец" и ЦСКА в преодолими групи на европейските турнири

"С" на новосформирания турнир Лига на конференциите, където са още отборите на "Рома", "Зоря" (Луганск) и "Бодьо-Глимт". Предварителните очаквания са, че и двата български тима имат шанс да излязат от групите си. Пътят на Лудогорец

• "Лудогорец" загуби от "Малмьо" с 0:2 и се отдалечи от Шампионската лига

Българският шампион по футбол "Лудогорец" загуби гостуването си в Швеция от "Малмьо" с 0:2 в първата среща от плейофите на Шампионска лига. Така шест дни преди реванша в Разград влизането в групите на най-силния клубен турнир става трудна задача

• Григор Димитров се класира за осминафинала в Синсинати

Григор Димитров записа втора поредна победа на Мастърса в американския град Синсинати и отива на осминафинал, след като при последните си участия в тенис турнири приключваше още след първия си мач. Хасковлията, който е шампион в Синсинати от 2017 г., отстрани

• Почина легендарният футболист Герд Мюлер

, а за Байерн е вкарал невероятните 566 попадения в 607 двубоя във всички турнири. Мюлер все още е голмайстор номер 1 в историята на Бундеслигата с 365 гола, като е бил стрелец номер едно на елита на Германия в седем различни сезона. "Днес светът на Байерн тъгува за Герд Мюлер

• Меси мечтае да вдигне още веднъж купата на Шампионската лига

", сподели той, цитиран от БГНЕС, на първата си пресконференция, след като бе представен за нов играч на парижани. 34-годишният аржентинец за последно вдигна трофея от най-престижния европейски клубен турнир с бившия си отбор Барселона през 2015, докато ПСЖ

• Стойка Кръстева донесе второ олимпийско злато за България

Стойка Кръстева спечели титлата на олимпийския турнир по бокс в категория до 51 килограма в Токио и донесе второ злато за България. 35-годишната българка победи по категоричен начин с 5:0 съдийски гласа поставената под номер 1 в схемата Бусе Наз Чакъроглу от Турция

• Екипът на Бербатов не е бил допуснат в БФС заради дезинфекция

отказаха да приемат документите в централата на БФС в "Бояна" с абсурдно оправдание, че цял ден имало дезинфекция и няма никого. Представяте ли си само - никой в БФС да не работи, при положение че два български отбора имат мачове от европейските клубни турнири

• Олимпийска титла за България – Ивет Горанова със злато в каратето

. Това е първа олимпийска титла за България след златото на Румяна Нейкова в турнира по гребане в Пекин 2008. Двубоят за златото започна двуостро, но след първите 46 секунди българката водеше с 2:1. След точен удар с крак в тялото на украинката 1:16 минути преди края Горанова дръпна

• Трети медал за България: Тайбе Юсеин с бронз в борбата

Стойка Кръстева има финал на турнира по бокс в категория до 51 килограма. По-рано в сряда Евелина Николова загуби на полуфиналите на олимпийския турнир по борба в Токио в категория до 57 килограма и в четвъртък по обед ще се бори за бронзов медал в категорията. Рано

• България има шанс за злато в женския бокс

Стойка Кръстева се класира за финала на олимпийския турнир по бокс в категория до 51 килограма в Токио. Европейската шампионка от София 2018 и двукратна световна вицешампионка Кръстева се наложи срещу 22-годишната представителка на домакините Цукими Намики с 5:0

• Христо Христов се размина драматично с бронза във вдигането на тежести

Българинът Христо Христов завърши пети в категория до 109 килограма на олимпийския турнир по вдигане на тежести в Токио. 20-годишният световен шампион за младежи Христов завърши с двубой от 408 килограма. Той беше трети след изхвърлянето след успешни опити от 185 и 189

• Тайбе Юсеин загуби на полуфиналите в борбата, ще се бори за бронз

Тайбе Юсеин отпадна на полуфиналите на олимпийския турнир по борба в Токио в категория до 62 килограма. Двукратната европейска шампионка и поставена под номер 2 в схемата Юсеин загуби с 2:3 точки от третата в схемата представителка на домакините и азиатска шампионка

• Ивет Лалова отпадна още в сериите на 200 метра, но записа рекордно участие в Токио

в третата от седемте серии с 23.42 секунди, като се доближи само на стотна от секундата от личното си постижение за сезона. Първите трима от българските участници в турнира по борба в Токио се провалиха далеч преди битката за медалите. Най-напред Айк Мнацаканян отстъпи с 1:3

• Стойка Кръстева в бокса осигури втори медал за България

. Европейската шампионка от София 2018 и двукратна световна вицешампионка Кръстева се класира за полуфиналите на турнира по бокс в категория до 51 килограма след победа с 4:1 съдийски гласа (28:29, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) над китайката Юан Чан. Българката показа по-разнообразна

• Боксьорът Даниел Асенов отпадна след загуба от европейския шампион

Българският боксьор Даниел Асенов отпадна от боксовия турнир в Токио, след като загуби осминафиналния мач в категория до 52 килограма срещу европейския шампион Габриел Ескобар (Испания). На предишната олимпиада Асенов пак отпадна на осминафиналите

• Зверев уби мечтата на Джокович за златен медал

Поставеният под номер 4 в схемата Александър Зверев (Германия) уби мечтата на световния номер 1 Новак Джокович за златен медал на олимпийския турнир по тенис на Игрите в Токио. Германецът стигна до обрат 1:6, 6:3 и 6:1 и се класира на финал, където ще се изправи

• Антоанета Костадинова се размина с втори медал, Йосиф Миладинов - финалист

в утрешния финал с четвърто време. Това ще е първият олимпийски финал за България в мъжкото плуване. Неуспешен бе стартът на българите в започналия днес лекоатлетически турнир. Антоанета Костадинова завърши на четвърто място на 25 метра пистолет. Костадинова, която спечели сребро

• Обещаващи участия на българите в поредния олимпийски ден

. Четвъртфинал в бокса Българката Стойка Кръстева се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс в категория до 51 килограма. Европейската шампионка от София 2018 Кръстева победи Вирджиния Фюкс (САЩ) с 5:0 съдийски гласа (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27). Двубоят

• Полуфинал за Любомир Епитропов в олимпийския плувен турнир

Любомир Епитропов постави нов национален рекорд на 200 метра бруст и се класира за полуфиналите на дисциплината на Олимпиадата в Токио. Българинът направи силно плуване и завърши пети в четвърта серия с 2:09.68 минути, с което за първи път слезе под 2:10 и подобри досега

• България спечели първи медал от Олимпиадата в Токио

Антоанета Костадинова спечели първия медал за България от олимпийските игри в Токио. Костадинова завърши втора в дисциплината 10 метра въздушен пистолет от турнира по спортна стрелба. Българката преодоля квалификациите с шести резултат, а във финала водеше до последния

• Японският император откри игрите на 32-та олимпиада

в женския тенис и носителка на четири титли от турнирите от Големия шлем Наоми Осака, която запали красивия жертвеник на стадиона. За първи път в историята за поддържане на олимпийския огън се използва водород с цел опазване на околната среда. Президентът на МОК Томас Бах

• Четирима арестувани заради расистки обиди онлайн срещу футболисти на Англия

на турнира. По данни на полицията през 24-те часа около финалния мач е имало 897 инцидента, свързани с футбола, и са били извършени 264 ареста. Фенове без билети се опитаха на големи групи да си пробият път през кордоните от стюарди и полицаи, за да влязат на "Уембли".