Търсене в Mediapool.bg

Резултати

1732 намерени статии

• Почина Жорж Ганчев

година под името Георги Ганчев Петрушев. Докато е млад, се изявява като спортист. Шампион на България по фехтовка, играе баскетбол в "Академик“, София. В началото на 60-те години се жени за британска поданичка, емигрира в чужбина. Завършва Британската академия

11:12, 19 август 2019, mediapool.bg
  • "Ливърпул" спечели четвъртата си Суперкупа на Европа

Европейският клубен шампион "Ливърпул" триумфира със Суперкупата на Стария континент. В драматичен двубой мърсисайдци победиха "Челси" със 7:6 след изпълнение на дузпи, като в редовното време и продълженията мачът завърши 2:2.   Двата

09:52, 15 август 2019, mediapool.bg
  • Формула 1: Хамилтън се приближи до титлата с победа в Унгария

Световният шампион Люис Хамилтън се приближи още повече до титлата във Формула 1, след като спечели драматична победа в старта за Голямата награда на Унгария. Състезанието ще се запомни с невероятните обрати в надпреварата с Макс Верстапен от "Ред Бул&ldquo

20:08, 04 август 2019, mediapool.bg
  • Двама южнокорейци са загинали и са ранени спортисти от световното по плуване при инцидент в нощен клуб

, когато в заведението е имало около 370 души. Върху присъстващите е паднал вътрешен балкон. Агенция Йонхап предаде, че деветима спортисти, които се състезават на шампионата в Кванджу, са леко ранени. Четирима пострадали са от САЩ, двама - от Нова Зеландия и по един от Холандия, Италия

11:33, 27 юли 2019, mediapool.bg
  • Кубрат Пулев си върна правото да се боксира в САЩ

. Той смята, че е готов за мач с новия световен шампион в тежка категория на IBF, WBA, WBO и IBO Анди Руис и такава е целта му за следващ мач. "Защото винаги ме питат кога ще се изправя срещу Джошуа, не един път казах, че не е задължително

12:49, 23 юли 2019, mediapool.bg
  • Люпко Петрович е новият треньор на ЦСКА

, на който Петрович ще е треньор. През 2001 година под негово ръковдство "Левски" стана шампион на България. По-късно същата година той се раздели с тима. През 2003 година Петрович се завърна в страната, но като треньор на "Литекс", с които спечели купата на България

17:11, 21 юли 2019, mediapool.bg
  • С най-малко пари финансираме най-много болници и най-плачевни резултати

болници). За същия период общият брой на болничните легла на 100 000 жители намалява с около 12%. България отново е на обратния полюс със 17% увеличение на болнични легла за този период заедно с далеч по-скромния ръст в Холандия (+ 4%) и Хърватия. България е шампион

16:23, 16 юли 2019, Мартина Бозукова
  • Френската полиция задържа близо 300 души, буйствали по улиците на 14 юли

. Арестите са свързани най-вече с инциденти, станали успоредно с празненствата за победата на Алжир на мача на шампионата в Египет, но също и с изстъпления на тържествата по случай френския национален празник, 14 юли, уточниха от вътрешното министерство. 249 човека остават

14:16, 15 юли 2019, mediapool.bg
  • Да не се залъгваме: "Патриотите" не са това, което са

. С това обаче приносът на "Патриотите" свършва. По свобода на медиите стигнахме 111 място, по медийна концентрация сме шампиони, "Нова телевизия" мина в ръце, близки до управляващите, здравите сили спечелиха битката за БНТ. "Медийната империя" (на ГЕРБ-ДПС

• Бразилия спечели Копа Америка

Отборът на Бразилия стана шампион по футбол на Южна Америка за девети път. Във финалната среща на легендарния стадион ”Маракана“ бразилците победиха Перу с 3:1. За победителите точни бяха Евертон (15'), Габриел Жезус (45+3') и Ришарлисон (90'

08:05, 08 юли 2019, mediapool.bg
  • Рио де Жанейро е бил избран за домакин на олимпиадата с подкуп от 2 млн. долара

от края на 2016 г., бе признат за виновен за няколко случая на корупция по време на мандата му (2007-2014 г.). Сред членовете на Международния олимпийски комитет, които според Кабрал са продали гласовете си, са олимпийският шампион по овчарски скок Сергей Бубка и руският плувец

13:32, 05 юли 2019, mediapool.bg
  • "Лудогорец" ще срещне унгарския "Ференцварош" на старта в "Шампионска лига"

"Лудогорец" ще играе срещу унгарския шампион "Ференцварош" в първия предварителен кръг на най-комерсиалния футболен турнир "Шампионска лига", отреди тегленият във вторник жребий. Българският тим ще е домакин в първия мач, който ще се играе

15:51, 18 юни 2019, mediapool.bg
  • Ромите не гласуват нахалост. На последния вот подкрепят ДПС и ГЕРБ

. Радев, който е от Варна, получава в Любимец в пъти повече преференции спрямо останалите от листата на ГЕРБ. Почти няма гласували за други от ГЕРБ, а в една от секциите – 291700006, той е абсолютен шампион с 221 преференции от 221 гласа за ГЕРБ. В друга пък има 114 гласа

14:52, 13 юни 2019, Симона Костадинова
  • Българските волейболисти се върнаха към победите след обрат срещу Франция

от Китай и световните шампиони Полша в предишните два дена, в неделя “лъвовете” показаха характер, за да запишат успех срещу тима на Франция. Френският тим започна уверено срещата и даде само 18 точки на съперника си в първия гейм, а втората част също отиде

14:53, 09 юни 2019, mediapool.bg
  • Кубрат Пулев може да се боксира с новия шампион Анди Руис във Вегас

Кубрат Пулев може да се изправи срещу новия световен шампион в тежка категория на IBF, WBA, WBO и IBO Анди Руис през ноември в Лас Вегас. В интервю за "Тема Спорт" боксьорът съобщи, че вече се водят преговори за подобна среща. В събота Руис изненадващо

12:56, 05 юни 2019, mediapool.bg
  • Почина бащата на Шампионската лига Ленарт Йохансон

.   Той спечели изборите на конгреса в Малта през април 1990-а и управлява европейския футбол до януари 2007 г. Под управлението на Йохансон футболът в Европа претърпя съществени промени. Той промени турнира за Купата на европейските шампиони в Шампионска лига

12:12, 05 юни 2019, mediapool.bg
  • Почина световният и еврошампион по класическа борба Никола Динев

На 66-годишна възраст почина Никола Динев, двукратен световен и 5-кратен европейски шампион в класическата борба, съобщиха от Федерацията по борба в събота. Динев бе носител на още 4 медала от големи първенства в категория тежка, както и на златния пояс "Никола

18:21, 01 юни 2019, mediapool.bg
  • Сестрите Стоеви няма да играят за България заради унижения и отклоняване на пари

игри в Баку през 2015 година. "През годините изтърпяхме огромни лишения, които не трябва да изпитва никой атлет, а още по-малко елитен шампион. През последните години постигнахме много и с малкото, което получавахме. Искаме да информираме всички вас, че взехме много

14:46, 21 май 2019, mediapool.bg
  • България е в ЕС, но ЕС не е в България

. Предотвратяването на организираната престъпност у нас представлява данъчни, полицейски и прокурорски проверки срещу тези, които не харесват ГЕРБ. Всяване на страх, а не превенция и борба с престъпност. Страната е шампион по корупция и бедност. Свободата на словото у нас е класирана на 111

13:00, 21 май 2019, mediapool.bg
  • Почина Ники Лауда

На 70-годишна възраст е починал трикратният световен шампион от Формула 1 Ники Лауда. Новината беше потвърдена от семейството му. Лауда си отиде три месеца след трансплантация на бял дроб, след която получи сериозни усложнения. В понеделник за пореден път беше приет

08:40, 21 май 2019, mediapool.bg
  • След победата на "Анфийлд":"The IncREDibles", Липърпулската четворка се завърна!

поредни участия - в Лига Европа (2015/2016 г.) и Шампионската лига (2017/2018 и 2018/2019 г.), отборът стига финал. Удивителна статистика. Това ще е девето участие в мача за трофея на шампионите за отбора от града на "Бийтълс". Само Реал (16 участия), Милан (11

15:39, 08 май 2019, mediapool.bg
  • Управляващите подкрепиха убийствата при отбрана

алкохол, въоръжен с огнестрелно оръжие. Подобна е ситуацията при нападение нощем от нетрениран човек срещу друг, който е шампион по бойни спортове. В тези и неизчерпаем брой други случаи съдбата на нападателите ще бъде оставена в ръцете на нападнатите. Законът позволява

14:53, 08 май 2019, Красен Николов
  • Любослав Пенев напусна ЦСКА-София

;, се казва в позицията на треньора. Пенев допълва, че е станал свидетел на поведение от ръководството, което е довело до демотивация на част от футболистите и разделяне на отбора на групички. "За да си шампион и победител трябват няколко неща: време, търпение

14:08, 03 май 2019, mediapool.bg
  • Централна Европа си поиска обратно правомощия, дадени на ЕС

върху изкуствения интелект, интернет на нещата, големите масиви данни и самообучаващите се апарати. "Трябва да подкрепим компании, което са европейските шампиони, способни да се конкурират на глобално равнище." Моравецки призовава за "смел бюджет на ЕС" чрез намаляване на ДДС

08:00, 02 май 2019, mediapool.bg
  • Отиде си легендарният футболист Динко Дерменджиев

в тях 194 гола. От 26 дузпи е реализирал 22, автор е на 7 хеттрика. Избран от привържениците на "Ботев" (Пловдив) за футболист №1 на клуба за ХХ век. Шампион през 1967 и носител на купата на страната през 1962 г. с "Ботев" (Пловдив), вицешампион през 1963

12:14, 01 май 2019, mediapool.bg