Спечелени медали по дни

Всички медалисти от неделя (21 Август):

Лека атлетика, маратон, мъже:
1. Елиуд Кипчоге (Кения) - 2:08:44 часа
2. Фейиса Лелиса (Етиопия) - 2:09:54
3. Гейлън Ръп (САЩ) - 2:10:05


Художествена гимнастика, многобой ансамбли:
1. Русия (Вера Бирюкова, Анастасия Близнюк, Анастасия Максимова, Анастасия Татарева и Мария Толкачева) - 36.233 точки (17.600 точки на пет ленти и 18.633 точки на два обръча и три чифта бухалки)
2. Испания (Сандра Агуилар, Артеми Кастро, Елена Лопес, Лурдес Мохедано, Алехандра Куереда) - 35.766 (17.800 и 17.966)
3. БЪЛГАРИЯ (Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова) - 35.766 (17.700 и 18.066)
Планинско колоездене, мъже:
1. Нино Шуртер (Швейцария) - 1:33:28 час
2. Ярослав Кулхави (Чехия) - 1:34:18
3. Карлос Колома-Николас (Испания) - 1:34:51
Бокс, категория до 75 килограма, жени:
1. Клариса Шийлдс (САЩ)
2. Нухка Фонтайн (Холандия)
3. Дарига Шакимова (Казахстан) и Ли Цян (Китай)
Бокс, категория до 52 килограма, мъже:
1. Шахобидин Зоиров (Узбекистан)
2. Миша Алоян (Русия)
3. Йоел Финол (Венецуела) и Ху Цзянгуан (Китай)
------------------------------------------
9. ДАНИЕЛ АСЕНОВ (БЪЛГАРИЯ)
Бокс, категория до 64 килограма, мъже:
1. Фазлидин Гаибназаров (Узбекистан)
2. Лоренсо Сотомайор (Азербайджан)
3. Виталий Дунайцев (Русия) и Артьом Арутюнян (Германия)
Бокс, категория над 91 килограма, мъже:
1. Тони Йока (Франция)
2. Джоузеф Джойс (Великобритания)
3. Иван Дичко (Казахстан) и Филип Хръгович (Хърватия)
Борба свободен стил, категория до 65 килограма, мъже:
1. Сослан Рамонов (Русия)
2. Тогрул Асгаров (Азербайджан)
3. Франк Камизо (Италия) и Ихтийор Наврузов (Узбекистан)
- - -
БОРИСЛАВ НОВАЧКОВ (БЪЛГАРИЯ) - отпадна на осминафиналите
Борба свободен стил, категория до 97 килограма, мъже:
1. Кайл Фредрик Снайдер (САЩ)
2. Хетаг Газюмов (Азербайджан)
3. Магомед Ибрахимов (Узбекистан)
Алберт Саритов (Румъния)
Волейбол, мъже:
1. Бразилия
2. Италия
3. САЩ
Хандбал, мъже:
1. Дания
2. Франция
3. Германия
Баскетбол, мъже:
1. САЩ
2. Сърбия
3. Испания

 

Всички медалисти от събота (20 Август):

Кану-каяк, двойка кану 1000 метра (мъже):

1. Себастиан Брендел и Ян Вандрай (Германия) - 3:43.912 минути

2. Ерлон де Соуза Силва и Изакиаш Кейрос дош Сантош (Бразилия) - 3:44.819

3. Дмитро Янчук и Тарас Мишчук (Украйна)- 3:45.949


Кану-каяк, едноместен каяк 200 метра (мъже):

1. Лиъм Хийт (Великобритания) - 35.197 секунди

2. Maксим Бомон (Франция) - 35.362

3. Саул Кравиото Риверо (Испания) - 35.662

3. Роналд Рауе (Германия) - 35.662


Кану-каяк, четворка каяк 500 метра (жени):

1. Унгария (Габриела Сабо, Данута Козак, Тамара Ципеш, Кристина Фазекаш) - 1:31.482 минути

2. Германия (Сабрина Еринг, Франциска Вебер, Щефи Кригерщайн, Тина Дитце) - 1:32.383

3. Беларус (Мархарита Махньова, Надзя Ляпешка, Волха Худзенка, Марина Литвинчук) - 1:33.908


Кану-каяк, четворка каяк 1000 метра (мъже):

1. Германия (Макс Рендшмид, Том лийбшер, Макс Хоф, Маркус Грос) - 3:02.143 минути

2. Словакия (Денис Мисак, Ерик Вълчек, Юрай Тар, Тибор Линка) - 3:05.044

3. Чехия (Даниел Хавел, Лукас Трефил, Йозеф Достал, Ян Щерба) - 3:05.176


Бадминтон, сингъл мъже:

1. Чън Лун (Китай)

2. Чон Вей Ли (Малайзия)

3. Виктор Акселсен (Дания)


Триатлон, жени:

1. Гуен Йоргенсен (САЩ) - 1:56:16 часа

2. Никола Шпириг (Швейцария) - 1:56:56

3. Вики Холанд (Великобритания) - 1:57:01


Голф, жени:

1. Инби Парк (Република Корея) - 268 удара/16 под пара

2. Лидия Ко (Нова Зеландия) - 273/11

3. Шаншан Фън (Китай) - 274/10


Бокс, категория до 51 килограма, жени:

1. Никола Адамс (Великобритания)

2. Сара Урамун (Франция)

3. Жън Цанцан (Китай) и Ингрит Валенсия (Колумбия)


Бокс, категория до 56 кг, мъже:

1. Робейси Рамирес (Куба)

2. Шакур Стивънсън (САЩ)

3. Владимир Никитин (Русия) и Муроджон Ахмадалиев (Узбекистан)


Бокс, категория до 75 килограма (мъже):

1. Арлен Лопес (Куба)

2. Бектемир Меликузиев (Узбекистан)

3. Мисал Родригес (Мексико) и Камран Шахсуварли (Азербайджан)


Планинско колоездене, жени:

1. Джени Рисведс (Швеция) 1:30.15 часа

2. Maя Влошчовска (Полша) 1:30:52

3. Катрин Прендел (Канада) 1:31:41


Крайно класиране, баскетбол (жени):

1. САЩ

2. Испания

3. Сърбия


Крайно класиране, хандбал (жени):

1. Русия

2. Франция

3. Норвегия


Художествена гимнастика, многобой жени:

1. Маргарита Мамун (Русия) - 76.483 точки

2. Яна Кудрявцева (Русия) - 75.608

3. Анна Ризатдинова (Украйна) - 73.583

---------------------------------

7. НЕВЯНА ВЛАДИНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 70.733


Борба свободен стил, категория до 86 килограма:

1. Абдулрашид Садулаев (Русия)

2. Селим Яшар (Турция)

3. Шариф Шарифов (Азербайджан) и Джейдън Кокс (САЩ)


Борба свободен стил, категория до 125 килограма:

1. Таха Акгюл (Турция)

2. Комейл Гасеми (Иран)

3. Ибрахим Саидов (Беларус) и Гено Петриашвили (Грузия)


Скокове във вода, 10-метрова кула (мъже):

1. Айсън Чън (Китай) - 585.30 точки

2. Хермен Санчес (Мексико) - 532.70

3. Дейвид Будия (САЩ) - 525.25


Крайно класиране, водна топка (мъже):

1. Сърбия

2. Хърватия

3. Италия


Модерен петобой (мъже):

1. Александър Лесун (Русия) - 1479 точки

2. Павло Тимошченко (Украйна) - 1472 точки

3. Исмаел Ернандес (Мексико) - 1468

---------------------------------------

33. ДИМИТЪР КРЪСТАНОВ (БЪЛГАРИЯ) - 1179


Крайно класиране, футбол (мъже):

1. Бразилия

2. Германия

3. Нигерия


Лека атлетика, 1500 метра (мъже):

1. Матю Сентровиц (САЩ) 3:50.00 минути

2. Тауфик Махлуфи (Алжир) 3:50.11

3. Николас Уилис (Нова Зеландия) 3:50.24


Лека атлетика, 800 метра (жени):

1. Кастер Семеня (Южна Африка) 1:55.28 минути

2. Франсин Нионсаба (Бурунди) 1:56.49

3. Маргарет Уамбуй (Кения) 1:56.89


Лека атлетика, скок на височина (жени):

1. Рут Бейтия (Испания) 1.97 метра

2. МИРЕЛА ДЕМИРЕВА (БЪЛГАРИЯ) 1.97

3. Бланка Влашич (Хърватия) 1.97


Призьори на 5000 метра (мъже):

1. Мохамед Фара (Великобритания) - 13:03.30 минути

2. Пол Челимо (САЩ) - 13:03.90

3. Хагос Гебрхивет (Етиопия) - 13:04.35


Волейбол (жени):

1. Китай

2. Сърбия

3. САЩ


Таекуондо, категория до 67 килограма (жени):

1. Шуин Джън (Китай)

2. Мария Еспиноса (Мексико)

3. Бианка Уолкдън (Великобритания) и Джаки Гелоуей (САЩ)


Таекуондо, категория над 80 килограма (мъже):

1. Радик Исаев (Аербайджан)

2. Абдулразак Исуфу (Нигер)

3. Донг-мин Ча (Република Корея) и Майкон Секейра (Бразилия)


Хвърляне на копие (мъже):

1. Томас Рьолер (Германия) 90.30 метра

2. Джулиъс Йего (Кения) 88.24

3. Кешорн Уолкът (Тринидад и Тобаго) 85.38


Лека атлетика, щафета 4 по 400 метра (жени):

1. САЩ (Кортни Около, Наташа Хейстингс, Филис Франсис и Алисън Филикс) - 3:19.06 минути

2. Ямайка (Стефани Ан Макферсън, Анейша Маклафлин-Уайлби, Шерика Джаксън, Новлен Уилямс-Милс) - 3:20.34

3. Великобритания (Ейлид Дойл, Аника Онуора, Емили Даймънд, Кристин Охуруогу) - 3:25.88


Лека атлетика, щафета 4 по 400 метра (мъже):

1. САЩ (Арман Хол, Тони Маккуай, Джил Робъртс и Лашон Мерит) - 2:57.30 минути

2. Ямайка (Питър Матюс, Нейтън Алън, Фицрой Дънкли, Джавон Франсис) - 2:58.16 минути

3. Бахами (Алонзо Ръсел, Майкъл Матю, Стивън Гардинър, Крис Браун)- 2:58.49 минути


 

Всички медалисти от петък (19 Август):

Лека атлетика, 50 километра спортно ходене, мъже:
1. Матей Тот (Словакия) - 3:40:58 часа
2. Джаред Талънт (Австралия) - 3:41:16
3. Хирооки Арай (Япония) - 3:41:38


Бадминтон, сингъл, жени:
1. Каролина Марин (Испания)
2. Пусарла Синду (Индия)
3. Нодзоми Окухара (Япония)
Синхронно плуване, отборно:
1. Русия - 196,1439
2. Китай - 192,9841
3. Япония - 189,2056
Бадминтон, двойки мъже:
1. Хайфън Фу и Нан Чжан (Китай)
2. Ви Кион Тан и Шем Гох (Малайзия)
3. Маркъс Елис и Крис Ленгридж (Великобритания)
BMX, жени:
1. Мариана Пахон (Колумбия) - 34.093 секунди
2. Алис Поуст (САЩ) - 34.435
3. Стефани Ернандес (Венецуела) - 34.755
BMX, мъже:
1. Конър Фийлдс (САЩ) - 34.642 секунди
2. Йеле ван Хорком (Холандия) - 35.316
3. Карлос Йепес (Колумбия) - 35.517
Конен спорт, прескачане на препятствия, индивидуално:
1. Ник Скелтън (Великобритания) - 0 наказателни точки
2. Педер Фредриксон (Швеция) - 0
3. Ерик Ламаз (Канада) - 4
Спортно ходене, 20 километра, жени
1. Хун Лю (Китай) - 1:28.35 часа
2. Мария Гваделупе Гонсалес (Мексико) - 1:28.37
3. Сючжи Лу (Китай) - 1:28:42
Водна топка, жени:
1. САЩ
2. Италия
3. Русия
Бокс, категория до 60 килограма, жени:
1. Естел Мосели (Франция)
2. Цзюнхуа Ин (Китай)
3. Анастасия Белякова (Русия) и Мира Потконен (Финландия)
Борба, категория до 57 килограма свободен стил, мъже:
1. Владимир Хинчегашвили (Грузия)
2. Рей Хигучи (Япония)
3. Хаджи Алиев (Азербайджан) и Хасан Рахими (Иран)
Борба, категория до 74 килограма свободен стил, мъже
1. Хасан Яздани (Иран)
2. Ануар Гедуев (Русия)
3. Сонер Демирташ (Турция) и Джабраил Хасанов (Азербайджан)
Хокей на трева, жени:
1. Великобритания
2. Холандия
3. Германия
Футбол, жени:
1. Германия
2. Швеция
3. Канада
Модерен петобой, жени:
1. Клоуи Еспозито (Австралия) - 1372 точки
2. Елоди Клювел (Франция) - 1356
3. Октавия Новацка (Полша) - 1349
Лека атлетика, 5000 метра жени:
1. Вивиан Черуийот (Кения) 14:26.17 минути, олимпийски рекорд
2. Елън Онсандо Обири (Кения 14:29.77
3. Алмаз Аяна (Етиопия) 14:33.59
Лека атлетика, 4 по 100 метра, мъже:
1. Ямайка (Асафа Пауъл, Йоан Блейк, Никел Ашмийд и Юсейн Болт) - 37.27 секунди
2. Япония - 37.60
3. Канада - 37.64
Лека атлетика, 4 по 100 метра, жени:
1. САЩ (Тиана Бартолета, Алисън Филикс, Инглиш Гарднър и Тори Боуи) 41.01 секунди
2. Ямайка 41.36
3. Великобритания 41.77
Лека атлетика, чук, мъже:
1. Дилшод Назаров (Таджикистан) - 78.68 метра
2. Иван Тихон (Беларус) - 77.79
3. Войцех Новицки Полша) - 77.73
Лека атлетика, овчарски скок, жени:
1. Екатерини Стефаниди (Гърция) - 4.85 метра
2. Санди Морис (САЩ) - 4.85
3. Елиза Маккартни (Нова Зеландия) - 4.80
Таекуондо, категория до 80 килограма, мъже:
1. Шейк Сала Сисе (Камерун)
2. Лутало Мухамад (Великобритания)
3. Усама Уеслати (Тунис) и Милад Бейги Харчегани (Азербайджан)
Таекуондо, категория до 67 килограма жени:
1. О Хие-ри (Република Корея)
2. Аби Ниаре (Франция)
3. Нур Татар (Турция) и Рут Гбагби (Кот Д'Ивоар)

 

Всички медалисти от четвъртък (18 Август):

Кану-каяк, 200 метра едноместно кану (мъже):
1. Юрий Чебан (Украйна) - 39.279 секунди
2. Валентин Демяненко (Азербайджан) - 39.493
3. Кейрош Дос Сантос (Бразилия) - 39.628


Кану-каяк, 1000 метра двойка каяк, мъже:
1. Макс Рендшмид и Маркус Грос (Германия) - 3:10.781 минути
2. Марко Томишевич и Миленко Зорич (Сърбия) - 3:10.969
3. Кен Уолъс и Лаклан Тейм (Австралия) - 3:12.593
Кану-каяк, 200 метра двойка каяк, мъже:
1. Саул Кравиото и Кристиан Торо (Испания) - 32.075 секунди
2. Лиъм Хийт и Джон Шофийлд (Великобритания) - 32.368
3. Едвинас Раманаускас и Ауримас Ланкас (Литва) - 32.382
Кану-каяк, 500 метра аедноместен каяк, мъже:
1. Данута Козак (Унгария) - 1:52.494 минута
2. Ема Йоргенсен (Дания) - 1:54.326
3. Лиза Карингтън (Нова Зеландия) - 1:54.372
Лека атлетика, 400 метра с препятствия, мъже:
1. Керън Клемънт (САЩ) - 47.73 секунди
2. Бонифас Тумути (Кения) - 47.78
3. Ясмани Копело (Турция) - 47.92
Лека атлетика, 200 метра (мъже):
1. Юсейн Болт (Ямайка) - 19.78 секунди
2. Андре Де Грас (Канада) - 20.02
3. Кристоф Льометр (Франция) - 20.12
Лека атлетика, гюле (мъже):
1. Райън Краузър (САЩ) - 22.52 метра
2. Джо Ковач (САЩ) - 21.78
3. Томас Уолш (Нова Зеландия) - 21.36
Лека атлетика, десетобой (мъже):
1. Аштън Ийтън (САЩ) - 8893 точки
2. Кевин Майер (Франция) - 8834
3. Деймиън Уорнър (Канада) - 8666
Лека атлетика, копие (жени):
1. Сара Колак (Хърватия) - 66.18 метра
2. Сънет Вилджон (Южна Африка) - 64.92
3. Барбора Шпотакова (Чехия) - 64.80
Лека атлетика, 400 метра с препятствия (жени):
1. Далайла Мухамад (САЩ) - 53.13 секунди
2. Сара Слот Петерсен (Дания) - 53.55
3. Ашли Спенсър (САЩ) - 53.72
Триатлон, мъже:
1. Алистър Браунлий (Великобритания) - 1:45.01 час
2. Джонатан Браунлий (Великобритания - 1:45.07
3. Хенри Шуман (Южна Африка) - 1:45.43
Ветроходство, клас "470", мъже:
1. Шиме Фантела и Игор Маренич (Хърватия) - 43 наказателни точки
2. Матю Белчър и Уил Райън (Австралия) - 58
3. Панайотис Мантис и Павлос Киялис (Гърция) - 58
Ветроходство, клас "470", жени:
1. Хана Майлс/Саския Кларк (Великобритания) - 44 наказателни точки
2. Джо Але/Поли Поури (Нова Зеландия) - 54
3. Камий Лекоантр/Елен Дефранс (Франция) - 62
Ветроходство, клас 49 (мъже):
1. Питър Бърлинг/Блеър Тюк (Нова Зеландия) 35 точки
2. Нейтън Оутъридж/Йън Йенсен (Австралия) 78
3. Ерик Хайл/Томас Плосел (Германия) 83
Ветроходство, клас 49ER FX (жени):
1. Maртине Граел/Kaена Кунзе (Бразилия) 48 points
2. Aлекс Малоуни/Моли Мийч (Нова Зеландия) 51
3. Йена Хансен/Kaтя Салсков-Иверсен (Дания) 54
Бадминтон, двойки жени:
1. Мизаки Мацутомо и Аяка Такахаши (Япония)
2. Кристина Педерсен и Камила Ритер Юл (Дания)
3. Кюн Джун и Чън Шин (Република Корея)
Бокс, категория до 81 килограма, мъже:
1. Хулио Сесар Ла Крус (Куба)
2. Адилбек Ниязимбетов (Казахстан)
3. Матийо Бодерлик (Франция) и Джошуа Буатси (Великобритания)
Скокове във вода, 10-метрова кула, жени:
1. Цян Жън (Китай) - 439.25 точки
2. Яцзе Си (Китай) - 419.40
3. Мегън Бенфето (Канада) - 389.20
Борба, категория до 53 килограма, жени:
1. Хелън Марулис (САЩ)
2. Саори Йошида (Япония)
3. София Матсон (Швеция) и Наталия Синишин (Азербайджан)
Борба, категория до 63 килограма, жени:
1. Ризако Кавай (Япония)
2. Мария Мамашук (Беларус)
3. Екатерина Ларионова (Казахстан) и Моника Михалик (Полша)
- - - -
13. ТАЙБЕ ЮСЕИН (България)
Борба, категория до 75 килограма, жени:
1. Ерика Уийбе (Канада)
2. Гузел Манюрова (Казахстан)
3. Фънлю Чжън (Китай) и Екатерина Букина (Русия)
Хокей на трева, мъже:
1. Аржентина
2. Белгия
3. Германия
Плажен волейбол, мъже:
1. Бразилия (Алисон Черути и Бруно Шмид)
2. Италия (Паоло Николай и Даниеле Лупо)
3. Холандия (Александер Браувер и Роберт Меувсен)
Таекуондо, категория до 57 кг (жени):
1. Джейд Джоунс (Великобритания)
2. Ева Гомес (Испания)
3. Кимия Зенорин (Иран) и Хедая Ванба (Египет)
Таекуондо, категория до 68 кг (мъже):
1. Ахмад Абугауш (Йордания)
2. Алексей Денисенко (Русия)
3. Хоел Гонсалес (Испания) и Лий Даехун (Република Корея)

 

Всички медалисти от сряда (17 Август):

Бадминтон, смесени двойки:
1. Тонтови Ахмад и Лиляна Нацир (Индонезия)
2. Пен Сун Чан и Лиу Ин Го (Малайзия)
3. Нан Чжан и Юнлей Чжао (Китай)


Бокс, категория до 69 килограма, мъже:
1. Данияр Йелеусинов (Казахастан)
2. Шакрам Гиясов (Узбекистан)
3. Мохамед Раби (Мароко), Сюлейман Сисоко (Франция)
Борба, категория до 48 кг жени:
1. Ери Тосака (Япония)
2. Мария Стадник (Азербайджан)
3. Eлица Янкова (България) и Сун Янан (Китай)
Борба, категория до 58 кг жени:
1. Каори Ичо (Япония)
2. Валерия Коблова (Русия)
3. Марва Амри (Тунис) и Сакши Малик (Индия)
Борба, категория до 69 кг, жени:
1. Сара Дошо (Япония)
2. Наталия Воробьова (Русия)
3. Елмира Сиздикова (Казахстан) и Дороти Йейтс (Канада)
Конен спорт, отборното състезание по прескачане на препятствия:
1. Франция (Филип Розие, Кевин Щаут, Роже-Ив Бос, Пенелопи Лепревос)- 3.00 наказателни точки
2. САЩ (Кент Фарингтън, Люси Дейвис, Маклейн Уърд, Елизабет Мадън)- 5.00
3. Германия (Кристиан Алман, Лудгер Беербаум, Мередит Михаелс-Беербаум, Даниел Дьосер)- 8.00
Лека атлетика, 3000 метра стийпълчейз, мъже:
1. Конселиъс Кипруто (Кения) 8:03.28 минути
2. Ивън Джагър (САЩ) 8:04.28
3. Езекиел Кембой (Кения) 8:08.47
Лека атлетика, 200 метра (жени):
1. Илейн Томпсън (Ямайка) 21.78 секунди
2. Дафне Схипърс (Холандия) 21.88
3. Toри Боуи (САЩ) 22.15
-----------------
8. Ивет Лалова (България) 22.69
Лека атлетика, скок на дължина, жени:
1. Tиана Бартолета (САЩ) 7.17 метра
2. Бритни Рийс (САЩ) 7.15
3. Ивана Шпанович (Сърбия) 7.08
Лека атлетика, 100 метра с препятствия, жени:
1. Бриана Ролинс (САЩ) 12.48 секунди
2. Ниа Али (САЩ) 12.59
3. Кристи Кастлин (САЩ) 12.61
Плажен волейбол, жени:
1. Лаура Лудвиг и Кира Валкенхорст (Германия)
2. Агата Бендарчук Барбара Шейшас де Фрейтас (Бразилия)
3. Ейприл Рос и Кери Уолш Дженинг (САЩ)
Таекундо, категория до 49 килограма, жени:
1. Со-хи Ким (Република Корея)
2. Тияна Богданович (Сърбия)
3. Панипак Вонгпаттанакит (Тайланд) и Патимат Абакарова (Азербайджан)
Таекуондо, категория до 58 килограма, мъже:
1. Шуай Чжао (Китай)
2. Тавин Ханпраб (Тайланд)
3. Луисито Пие (Доминиканска република) и Таехун Ким (Република Корея)
Тенис на маса, отборно, мъже:
1. Китай (Ма Лун, Сюй Син, Цзикъ Джан)
2. Япония (Коки Нива, Юн Мицутани, Махару Йошимура)
3. Германия (Бастиан Щегер, Димитрий Овчаров, Тимо Бол)

 

Всички медалисти от вторник (16 Август):

Кану-каяк, 500 метра двойка каяк, жени:
1. Габриела Сабо и Данута Козак (Унгария) - 1:43.687 минута
2. Франциска Вебер и Тина Дийце (Германия) - 1:43.738
3. Каролина Ная и Беата Миколайчик (Полша) - 1:45.207


Кану-каяк, 1000 метра едноместно кану, мъже:
1. Себастиан Брендел (Германия) 3:56.926 минути
2. Исакиас Кейрош дос Сантос (Бразилия) 3:58.529
3. Серхий Тарновский (Молдова) 4:00.852
- - -
14. АНГЕЛ КОДИНОВ (БЪЛГАРИЯ) 4:10.102
Кану-каяк, 200 метра едноместен каяк, жени:
1. Лиза Карингтън (Нова Зеландия) - 39.864 секунди
2. Марта Валчикевич (Полша) - 40.279
3. Ина Опипенко-Радомска (Азербайджан) - 40.401
Кану-каяк, 1000 метра едноместен каяк, мъже:
1. Маркус Валс (Испания) - 3:31.447 минути
2. Йозеф Достал (Чехия) - 3:32.145
3. Роман Аношкин (Русия) - 3:33.363
- - -
19. МИРОСЛАВ КИРЧЕВ (БЪЛГАРИЯ) - 3:39.363 минути - отпадна в сериите
Плуване в открити води, 10 километра, мъже:
1. Фери Веертман (Холандия) - 1:52:59.8 час
2. Спиридон Янотис (Гърция) - 1:52:59.8
3. Марк Антоан-Оливие (Франция) - 1:53:02.0
- - -
15. ВЕНЦИСЛАВ АЙДАРСКИ (БЪЛГАРИЯ) - 1:53:16.1
Скокове във вода от триметров трамплин за мъже:
1. Юан Цао (Китай) - 547.60 точки
2. Джак Лафър (Великобритания) - 523.85
3. Патрик Хауздинг (Германия) - 498.90
Лека атлетика, троен скок, мъже:
1. Крисчън Тейлър (САЩ) - 17.86 метра
2. Уил Клей (САЩ) - 17.76
3. Бин Дун (Китай) - 17.58
Лека атлетика, диск, жени:
1. Сандра Перкович (Хърватия) - 69.21 метра
2. Мелина Робер-Мишон (Франция)- 66.73
3. Дениа Кабайеро (Куба) - 65.34
Лека атлетика, скок на височина (мъже):
1. Дерек Друин (Канада) - 2.38 метра
2. Мутаз Еса Баршим от Катар - 2.36
3. Богдан Бондаренко (Украйна) - 2.33
----------------------------------------------
10. ТИХОМИР ИВАНОВ (БЪЛГАРИЯ) - 2.29
Лека атлетика, 1500 метра за жени:
1. Фейт Кипиегон (Кения) - 4:08.92 минути
2. Гензебе Дибаба (Етиопия) - 4:10.27
3. Дженифър Симпсън (САЩ) - 4:10.53
Лека атлетика, 110 метра с препятствия (мъже):
1. Омар МакЛеод (Ямайка) - 13.05 секунди
2. Орландо Ортега (Испания) - 13.17
3. Димитри Баску (Франция) - 13.24
Спортна гимнастика, успоредка (мъже):
1. Олег Верняев (Украйна) - 16.041 точки
2. Дейнъл Лейва (САЩ) - 15.900
3. Давид Белявски (Русия) - 15.783
Спортна гимнастика, земя (жени):
1. Симон Байлс (САЩ) - 15.966 точки
2. Александра Райсман (САЩ) - 15.500
3. Ейми Тинклер (Великобритания) - 14.933
Спортна гимнастика, висилка (мъже):
1. Фабиен Хамбюхен (Германия) - 15.766 точки
2. Дейнъл Лейва (САЩ) - 15.500
3. Нийл Уилсън (Великобритания) - 15.466
Синхронно плуване, дуети:
1. Наталия Ишченко/Светлана Ромашина (Русия) - 194.991 точки
2. Хуан Сюечън и Сун Вънян (Китай) - 192.369
3. Юкико Инуи и Ризако Мицуи (Япония) - 188.055
Ветроходство, клас Фин:
1. Жил Скот (Великобритания) 36 точки
2. Василий Жбогар (Словения) 68
3. Кейлъб Пейн (САЩ) 76
Ветроходство, клас "Лазер Радиал", жени:
1. Марит Боувмеестер (Холандия) - 61 наказателни точки
2. Анализ Мърфи (Ирландия) - 67
3. Ане-Мари Риндом (Дания) - 71
Ветроходство, клас "Лазер", мъже:
1. Том Бъртън (Австралия) - 73 наказателни точки
2. Тончи Стипанович (Хърватия) - 75
3. Сам Мийч (Нова Зеландия) - 85
Ветроходство, клас Накра-17 микс:
1. Сантяго Ланге/Сесилия Каранса (Аржентина) 77 точки
2. Джейсън Уотърхаус/Лиза Дарманин (Австралия) 78
3. Tомас Заяц/Таня Франк (Австрия) 78
Борба класически стил, категория до 66 кг:
1. Давид Щефанек (Сърбия)
2. Мигран Арутюнян (Армения)
3. Расул Чунаев (Азербайджан) и Шмаги Болквадзе (Грузия)
Борба класически стил, категория до 98 килограма:
1. Артур Алексанян (Армения)
2. Даниел Кабрера Луго (Куба)
3. Дженк Илдем (Турция) и Гасем Резаи (Иран)
Колоездене на писта, омниум (жени):
1. Лора Трот (Великобритания) - 230 точки
2. Сара Хамър (САЩ) - 206
3. Жулиен Д'ор (Белгия) - 199
Колоездене на писта, спринт (жени):
1. Кристина Фогел (Германия)
2. Ребека Джеймс (Великобритания)
3. Кейти Марчант (Великобритания)
Колоездене на писта, кейрин (мъже):
1. Джейсън Кени (Великобритания) - 10.113 секунди
2. Матайс Бухли (Холандия)
3. Азизулхасни Аванг (Малайзия)
Бокс, категория до 60 кг (мъже):
1. Робсон Консейсао (Бразилия)
2. Софиян Оумиа (Франция)
3. Ласаро Хорхе Алварес (Куба) и Отгондалай Доржнямбуу (Монголия)
Вдигане на тежести (мъже), категория над 105 кг:
1. Лаша Талахадзе (Грузия) 473 кг световен рекорд (215 + 258)
2. Гор Минасян (Армения) 451 (210 +241)
3. Иракли Турманидзе (Грузия) 448 (207 +241)
Тенис на маса, отборно (жени):
1. Китай (Ли Сяося, Лю Шивен и Дин Нин)
2. Германия
3. Япония
финал: Китай - Германия - 3:0

 

 

Всички медалисти от понеделник (15 Август):

 

10 км плуване в открити води (жени):
1. Шарон ван Рувендаал (Холандия) 1:56:32.1 часа
2. Ракеле Бруни (Италия) 1:56:49.5
3. Поляна Окимото (Бразилия) 1:56:51.4


Лека атлетика, чук, жени:
1. Анита Влодарчик (Полша) - 82.29 метра - световен рекорд
2. Вънсю Чжан (Китай) - 76.75 метра
3. Софи Хитчън (Великобритания) - 74.54
Лека атлетика, 3000 метра стипълчейз, жени:
1. Рут Джебет (Бахрейн) - 8:59.75 минути
2. Хивин Кийенг Джепкемой (Кения) - 9:07.12
3. Ема Кобърн (САЩ) - 9:07.63
Конен спорт обездка индивидуално:
1. Шарлот Дюжарден с Валегро (Великобритания) - 93,857
2. Изабел Верт с Вайхеголд Олд (Германия) - 89,071
3. Кристина Броринг-Шпрехе с Десперадос (Германия) - 87,142
Спортна гимнастика, халки, мъже:
1. Елефтериос Петруниас (Гърция) - 16.000 точки
2. Артур Занети (Бразилия) - 15.766
3. Денис Аблязин (Русия) - 15.700
Спортна гимнастика, прескок, мъже
1. Се-гуан Ри (КНДР) - 15.691 точки
2. Денис Аблязин (Русия) - 15.516
3. Кендзо Ширай (Япония) - 15.449
Спортна гимнастика, греда, жени:
1. Сане Веверс (Холандия) - 15.466 точки
2. Лорън Ернандес (САЩ) - 15.333
3. Симон Байлс (САЩ) - 14.733
Борба класически стил, категория до 85 килограма:
1. Давит Чакветадзе (Русия) - 2. Жан Беленюк (Украйна) - 9:2
3. Денис Кудла (Германия) и Джавид Хамзатов (Беларус)
Борба класически стил, категория до 130 килограма:
1. Михаин Лопес Нунес (Куба) - 2. Риза Каяалп (Турция) 6:0
3. Сабах Шариати (Азербайджан) и Сергей Семенов (Русия)
Колездене, омниум, мъже:
1. Елиа Вивиани (Италия) - 207 точки
2. Марк Кавендиш (Великобритания) - 194
3. Ласе Норман Хансен (Дания) - 192
Бокс, категория до 91 килограма, мъже:
1. Евгений Тишченко - 2. Василий Левит (Казахстан)
3. Ерисланди Савон (Куба) и Рустам Тулаганов (Узбекистан)
Лека атлетика, овчарски скок, мъже:
1. Tиаго Да Силва (Бразилия) 6.03 метра, олимпийски рекорд
2. Рено Лавийени (Франция) 5.98
3. Сам Кендрикс (САЩ) 5.85
Лека атлетика, 400 метра, жени:
1. Шони Милър (Бахамите) 49.44 секунди
2. Aлисън Филикс (САЩ) 49.51
3. Шерика Джаксън (Ямайка) 49.85
Лека атлетика, 800 метра, мъже:
1. Дейвид Рудиша (Кения) 1:42.15 минута
2. Тауфик Маклуфи (Алжир) 1:42.61
3. Клейтън Мърфи (САЩ) 1:42.93
Вдигане на тежести, категория до 105 килограма, мъже:
изхвърляне изтласкване двубой
1. Руслан Нурудинов (Узбекистан) 194 237 олимпийски рекорд 431
2. Симон Мартиросян (Армения) 190 227 417
3. Александър Зайчиков (Казахстан) 193 223 416

 

Всички медалисти от неделя (14 Август):

Лека атлетика, 100 метра (мъже):
1. Юсейн Болт (Ямайка) - 9.81 секунди
2. Джъстин Гатлин (САЩ) - 9.89
3. Андре Де Грас (Канада) - 9.91


Лека атлетика, 400 метра (мъже):
1. Уейд ван Нийкерк (Южна Африка) - 43.03 секунди, световен рекорд
2. Кирани Джеймс (Гренада) - 43.76
3. Лашон Мерит (САЩ) - 43.85
Лека атлетика, троен скок (жени):
1. Катерин Ибаргуен (Колумбия) - 15.17 метра
2. Юлимар Рохас (Венецуела) - 14.98
3. Oлга Рипакова (Kaзахстан) - 14.74
- - - - - - - - -
22. ГАБРИЕЛА ПЕТРОВА (БЪЛГАРИЯ) - 13.92
Маратон (жени):
1. Джемима Сумгонг (Кения) - 2:24.04 часа
2. Юнис Кирва (Бахрейн) - 2:24:13
3. Маре Дибаба (Етиопия) - 2:24:30
---------------------------------------------
108. МИЛИЦА МИРЧЕВА (БЪЛГАРИЯ) - 2:51:06
Спортна стрелба, 50 метра пушка от три положения (мъже):
1. Николо Камприяни (Италия) - 458,8 точки
2. Сергей Каменски (Русия) - 458,5
3. Алекси Райно (Франция) - 448,4
------------------------------------
35. Антон Ризов (България) - 1161 точки в квалификациите
Спортна гимнастика, земя, мъже:
1. Макс Уитлок (Великобритания) - 15.633 точки
2. Диего Иполито (Бразилия) - 15.533
3. Артур Мариано (Бразилия) - 15.433
Спортна гимнастика, кон с гривни, мъже:
1. Макс Уитлок (Великобритания) - 15.966 точки
2. Луис Смит (Великобритания) - 15.833
3. Александър Надур (САЩ) - 15.700
Спортна гимнастика, прескок, жени:
1. Симон Байлс (САЩ) - 15.966 точки
2. Мария Пасека (Русия) - 15.253
3. Джулия Щайнгрубер (Швейцария) - 15.216
Спортна гимнастика, смесена успоредка, жени:
1. Алия Мустафина (Русия) - 15.900 точки
2. Медисън Кошан (САЩ) - 15.833
3. Софи Шедер (Германия) - 15.566
Бокс, категория до 49 килограма, мъже:
1. Хасанбой Дусматов (Узбекистан)
2. Юрберхен Мартинес (Колумбия)
3. Нико Мигел Ернандес (САЩ) и Хоанис Аргилагос (Куба)
Тенис, смесени двойки:
1. Бетани Матек-Сандс и Джак Сок (САЩ)
2. Винъс Уилямс и Раджийв Рам (САЩ)
3. Луцие Храдецка и Радек Щепанек (Чехия)
Tенис, сингъл мъже:
1. Анди Мъри (Великобритания)
2. Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина)
3. Кей Нишикори (Япония)
Tенис, двойки жени:
1. Екатерина Макарова и Елена Веснина (Русия)
2. Мартина Хингис и Тимеа Бачински (Швейцария)
3. Луцие Шафаржова и Барбора Стрицова (Чехия)
Ветроходство, клас RS:X, жени:
1. Шарлин Пикон (Франция) - 64 наказателни точки
2. Пейна Чън (Китай) - 66
3. Стефания Елфутина (Русия) - 69
Ветроходство, клас RS:X, мъже:
1. Дориан ван Рейселберге (Холандия) - 25 точки
2. Ник Демпси (Великобритания) - 52
3. Пиер льо Кок (Франция) - 86
Голф, мъже:
1. Джъстин Роуз (Великобритания) - 268 удара (-16)
2. Хенрик Стенсон (Швеция) - 270 (-14)
3. Мат Кучар (САЩ) - 271 (-13)
Скокове във вода, 3-метров трамплин, жени:
1. Тинмао Шъ (Китай) - 406.05 точки
2. Цзъ Хъ (Китай) - 387.90
3. Таня Каньото (Италия) - 372.80
Борба класически стил, категория до 59 килограма:
1. Исмаел Бореро (Куба
2. Шинобу Ота (Япония)
3. Елмурат Тасмурадов (Узбекистан) и Стиг-Андре Берге (Норвегия)
Борба класически стил, категория до 75 килограма:
1. Роман Власов (Русия)
2. Марк Овергаард Мадсен (Дания)
3. Хьон-У Ким (Република Корея) и Саейд Морад Абдвали (Иран)
Колоездене на писта, индивидуален спринт, мъже:
1. Джейсън Кени (Великобритания) 10.164 и 9.916 секунди
2. Калъм Скинър (Великобритания) 10.277 и 10.002
3. Денис Дмитриев (Русия) 10.105 и 10.190
Фехтовка, шпага отборно (мъже):
1. Франция (Яник Борел, Даниел Жарен, Жан-Мишел Люсенай)
2. Италия
3. Унгария
Вдигане на тежести, категория над 75 кг (жени):
1. Мън Супин (Китай) - 307 килограма двубой (130 кг изхвърляне и 177 кг изтласкване)
2. Kим Kук Хян (КНДР) - 306 (131+175)
3. Сара Роубълс (САЩ) - 286 (126+160)

 

 

Всички медалисти от събота (13 Август):

Гребане, скиф, мъже:
1. Мае Дрисдейл (Нова Зеландия) - 6:41.34 минути, фотофиниш
2. Дамир Мартин (Хърватия) - 6:41.34
3. Онджей Синек (Чехия) - 6:44.10


Гребане скиф, жени:
1. Кимбърли Бренън (Австралия) - 7:21.54 минути
2. Дженевра Стоун (САЩ) - 7:22.92
3. Дуан Цзинли (Китай) - 7:24.13
Гребане, осморка с рулеви, жени:
1. САЩ (Емили Регън, Кери Симондс, Аманда Полк, Лорън Шметерлинг, Теса Гобо, Мегън Мусницки, Елеанор Логън и Аманда Елмор) - 6:01.49 минути
2. Великобритания (Катрин Гривс, Мелъни Уилсън, Франсис Хютън, Поли Суон, Джесика Еди, Оливия Карнъджи-Браун, Карън Бенет и Зоуи Лий) - 6:03.98
3. Румъния (Роксана Коджиану, Йоана Струнгару, Михаела Петрила, Юлиана Попа, Мадалина Берес, Лаура Опря, Аделина Богус и Андреа Богиан) - 6:04.10
Гребане, осморка с рулеви, мъже:
1. Великобритания (Скот Дюрант, Том Рансли, Андрю Ходж, Мат Готръл, Пийт Рийд, Пол Бенет, Мат Ленгридж и Уилямс Сач) - 5:29.63 минути
2. Германия (Максимилиан Мунски, Малте Якшик, Андреас Куфнер, Ерик Йоханесен, Максимилиан Райнелт, Феликс Драхота, Рихард Шмид и Ханес Оцик) - 5:31.59
3. Холандия (Дирк Уитенбогард, Боаз Мейлинк, Кай Хендрикс, Будевайн Роел, Оливиер Сигелар, Тоне Витен, Мехиел Ферслуис и Роберт Люкен) - 5:31.59
Диск (мъже):
1. Кристоф Хартинг (Германия) - 68.37 метра
2. Пьотр Малаховски (Полша) - 67.55
3. Даниел Ясински (Германия) - 67.05
Стрелба, финал на 25 метра бърза стрелба с пистолет (мъже):
1. Кристиан Райц (Германия) 34 точки
2. Жан Киканпо (Франция) 30
3. Ли Юехо (Китай) 27
Стрелба, скийт (мъже):
1. Габриеле Росети (Италия
2. Maркус Свенсон (Швеция)
3. Абдулах Ал-Рашиди (под олимпийски флаг)
Скокове на батут (мъже):
1. Владислав Гончаров (Беларус) - 61.745 точки
2. Дун Дун (Китай) - 60.535
3. Гао Лей (Китай) - 60.175
Колоездене на писта, кейрин (жени):
1. Елис Лигтли (Холандия) - 11.217 секунди
2. Ребека Джеймс (Великобритания)
3. Ана Миърс (Австралия)
Колоездене на писта, отборно преследване, жени:
1. Великобритания (Кейти Арчибалд, Лора Трот, Елинор Баркър и Джоана Роузъл-Шанд) - 4:10.236 минути - световен рекорд
2. САЩ - 4:12.454
3. Канада - 4:14.627
Фехтовка:
финал сабя отборно, жени:
Русия - Украйна - 45:30
Мач за 3-о място:
Италия - САЩ - 30:45
Тенис (жени):
1. Моника Пуиг (Пуерто Рико)
2. Анжелик Кербер (Германия)
3. Петра Квитова (Чехия)
финал: Моника Пуиг (Пуерто Рико) - Анжелик Кербер (Германия) - 6:4, 4:6, 6:1
Скок на дължина, мъже:
1. Джеф Хендерсън (САЩ) - 8.38 метра
2. Луво Маньонга (РЮА) - 8.37
3. Грег Ръдърфорд (Великобритания) - 8.29
Бягане на 10 хиляди метра, мъже:
1. Мохамед Фара (Великобритания) - 27:05.17 минути
2. Пол Тануи (Кения) - 27:05.64
3. Тамират Тола (Етиопия) - 27:06.26
100 метра спринт, жени:
1. Илейн Томпсън (Ямайка) - 10.71 секунди
2. Тори Боуи (САЩ) - 10.83
3. Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) - 10.86
Седмобой, жени:
1. Нафисату Тиам (Белгия) - 6810 точки
2. Джесика Енис-Хил (Великобритания) - 6775
3. Бриан Тайсън-Ийтън (Канада) - 6653
Плуване, щафета 4х100 съчетано (мъже):
1. САЩ (Райън Мърфи, Коди Милър, Майкъл Фелпс и Нейтън Ейдриън) - 3:27.95 минути - олимпийски рекорд
2. Великобритания (Крис Уолкър-Хеббърн, Адам Пийти, Джеймс Гай и Дънкан Скот) - 3:29.24
3. Австралия (Мичел Ларкин, Джейк Пакард, Дейвид Морган, Кайл Чалмърс) - 3:29.93
Плуване, щафета 4х100 съчетано (жени):
1. САЩ (Катлийн Бейкър, Лили Кинг, Дана Волмер, Симоне Манюел) - 3:53.13 минути
2. Австралия (Емили Сийбом, Тайлър Маккеоун, Ема Маккеон, Кейт Кемпбъл) - 3:55.00
3. Дания (Мие Нилсен, Рике Мьолер Педерсен, Жанет Отесен, Перниле Блуме) - 3:55.01
Плуване, 1500 метра (мъже):
1. Грегорио Палтриниери (Италия) - 14:34.57 минути
2. Конър Джагър (САЩ) - 14:39.48
3. Габриеле Дети (Италия) - 14:40.86
Плуване, 50 метра свободен стил (жени):
1. Перниле Блуме (Дания) - 24.07 секунди
2. Симоне Манюел (САЩ) - 24.09
3. Александра Херасимения (Беларус) - 24.11
Вдигане на тежести, категория до 94 килограма, мъже:
1. Сохраб Моради (Иран) - 403 (182/221) килограма
2. Вадим Стралцов (Беларус) - 395 (175/220)
3. Ауримас Дидзбалис (Литва) - 392 (177/215)

 


Всички медалисти от петък (12 Август):

 

Гребане, двойка скул, мъже (лека категория):
1. Пиер Уен и Жереми Азу (Франция) - 6:30.70 минути
2. Гари О'Донован и Пол О'Донован (Ирландия) - 6:31.23
3. Кристофер Брун и Аре Страндли (Норвегия) - 6:31.39


Гребане, двойка скул, жени (лека категория):
1. Илзе Паулис и Мааике Хед (Холандия) - 7:04.73 минути
2. Линдзи Дженърич и Патриша Оби (Канада) - 7:05.88
3. Въни Хуан и Фейхун Пан (Китай) - 7:06.49
Гребане, двойка без рулеви, жени:
1. Хелън Глоувър и Хедър Станинг (Великобритания) - 7:18.29 минути
2. Жонвиев Берен и Ребека Скаун (Нова Зеландия) - 7:19.53
3. Хевдиг Расмусен и Ане Андерсен (Норвегия) - 7:20.71
Гребане, четворка без рулеви, мъже:
1. Великобритания (Алекс Грегъри, Мохамед Сбихи, Джордж Неш и Константин Лулудис) - 5:58.61 минути
2. Австралия - 6:00.44
3. Италия - 6:03.85
Спортна стрелба 50 метра пушка от положение легнал за мъже:
1. Хенри Юнгхегел (Германия) - 209.5 точки (олимпийски рекорд за финал)
2. Джонг-хьон Ким (Република Корея) - 208.2
3. Кирил Григорян (Русия) - 187.2
-----
27. Антон Ризов - 621.2 в квалфикациите
Лека атлетика, 10000 метра, жени:
1. Алмаз Аяна (Етиопия) - 29:17.45 минути - световен рекорд
2. Вивиан Черуийот (Кения) - 29:32.53
3. Тирунеш Дибава (Етиопия) - 29:42.56
Спортна стрелба, скийт, жени:
1. Диана Бакоси (Италия)
2. Киара Кайнеро (Италия)
3. Кимбърли Роуд (САЩ)
Лека атлетика, 20 километра спортно ходене, мъже:
1. Чжън Ван (Китай) - 1:19:14 час
2. Цзелин Цай (Китай) - 1:19:26
3. Дейн Бърд-Смит (Австралия) - 1:19:37
Батут, индивидуално, жени:
1. Розана МакЛенън (Канада) - 56.465 точки
2. Брайони Пейдж (Великобритания) - 56.040
3. Дан Ли (Китай) - 55.885
Стрелба с лък, мъже, индивидуално:
1. Бон-чан Ку (Република Корея)
2. Жан-Шарл Ваядон (Франция)
3. Брейди Елисън (САЩ)
Джудо, категория над 78 килограма, жени:
1. Емили Андеол (Франция)
2. Идалис Ортис (Куба)
3. Сун Ю (Китай) и Канае Ямабе (Япония)