Номинираният за управител на фонд “Научни изследвания“ доц. Борис Стефанов заяви във вторник, че няма да приеме номинацията, “ако не се постигне добронамерен консенсус в академичната и научната общност“.
В изявлението до БТА доц. Стефанов изказва благодарност на Съвета на ректорите, на Управителния съвет на БАН, на Управителния съвет на Селскостопанската академия и на министъра на образованието Стефан Воденичаров за номинацията и доверието към него. "Те ми дадоха увереността, че ако поема този пост, ще имам тяхната компетентна подкрепа", заявява номинираният за управител на фонда.
“Разбирам недоволството на някои колеги - млади "учени", но крайните им искания са емоционален израз на желанието за противопоставяне на т. нар. от тях статукво“, посочва доц. Стефанов.
Според него "атмосферата се е нажежила особено и след прибързани публикации в някои медии". “Тяхно право е да се позовават на информация, стига тя да бъде добре проверена, заявява номинираният за поста“, посочва той.
“За дейността ми като преподавател, ръководител на български университет, ръководител и участник в над 100 научни и научноприложни проекти, включително с предприятия и по европейски програми, нямам основание да се притеснявам“, обявява доц. Стефанов. Той посочва, че приема номинацията си за фонда "Научни изследвания" като акт на доверие, изискващ повече уважение, "а не медийни квалификации с недоказани и неверни твърдения".
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
13 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Който познава този "учен" знае добре, че той е един некомпетентен човек, но голям хитрец и изключителен подлец. Радостно е, че хората не спят,а отдавна са го разбрали.Всичко е направил с тарикатлъци, а да не говорим за слабостта му към студентките-мръсник от където го погледнеш!
Еми те там си пишат тримата партиици Лазаров, Хорозов и малкото партиино отроче Атанасов !
Това не е сайт а пример за най долна цензура !!!
Колеги дали има шанс нещата да се променят относно сайта bulgarianscienceproblems ? Там има страшна цензура и за съжаление много от нещата, които колеги искат да споделят изобщо не виждат екран. Обсъждаме с организирането на нов и по-свободен такъв и то с бг. домейн, скоро ще побликуваме координати.
http://www.bulfund.com/wp-content/uploads/2013/02/ZAPOVED-21.pdf
А сега да се подиграя с физиците. Алоууу ... Вчера ходих на Дивите Петли в Малъовица. Кучето Шопен сподели с мен, че Леандър почива на Гюлецица. Имал страхотна кола Ауди и си кара ски. Леандър Плутониев Цезиев е вашия Декан Физически. Алоу ... и Иван Лалов (Ректора) втора смяна е там .... В обятията на Нина Алексиева. Ех ... живот си живеят тези физици. Заробиха Университета, сега искат пари от ФНИ, а Хигс Бюзона си скита неоткрит и неизучен. Така не става, тарикааааати! Алоу ... Поздрави от Мечката! дано не Ви срещна, че ....
Той „успя” да създаде в ХТМУ атмосфера на страх (хората не смеят да
говорят даже и кабинетите си), да срине нивото на образование, да не
говорим за нивото на научните изследвания. И всичко това постигна чрез
заплахи, лъжи и саморазправа с редица достойни хора в университета (всеки
който се осмели да критикува, всячески е смачкван), чрез ченгесарски
машинации, безпринципни парични награди за определени хора, грубо и
еднолично нарушаване на правилата за пенсиониране и удължения на трудовите
договори, …
пробутване на некачествени хора в конкурси за хабилитация и
професура, изграждане на мрежа от доносници във всяка катедра и т. н. В
резултат на всичко това, в ХТМУ е изградена НЕПРОБИВАЕМА управленска
структура от полумафиотски характер (един от зам. ректорите, един декан и
един директор на департамент стартираха наскоро мандатите си вече в
пенсионна възраст). Променят се имена на структурни звена в ХТМУ с една
единствена цел – продължаване на мандатността на техните ръководители (и
те на прага на пенсионната възраст). Самият той ( на 67 г.) е лично
облагодетелстван от това. Макар и вече не ректор (към момента БС е
Директор на НИС с ректорската си заплата), сегашният управленски екип в
ХТМУ е изцяло композиран от него, екип който той самият манипулира и без
всякакви скрупули тотално управлява.
В ХТМУ доц. Борис Стефанов е известен като 1) създател на атмосфера на страх, 2) виновник за да сриване на нивото на образование/научни изследвания в Университета.
Как :
чрез заплахи, лъжи, саморазправа с всеки осмел се да критикува,
чрез ченгесарски машинации, безпринципни парични награди, etc
чрез грубо нарушаване на правила за пенсиониране, пробутване на некачествени хора в конкурси за хабилитация,
чрез изграждане на мрежа от доносници във всяка катедра ... OMG
В ХТМУ работи управленска структура …
от мафиотски характер изцяло композиран от БС която той самият манипулира без всякакви скрупули.
Кой е БС:
Бивш ректор на ХТМУ. На 67 г. директор на НИС с ректорска заплата??? Вместо да си гледа внуците в Швейцария!
Успехът при инженерните задачи е планиране. Успехът на изследователските задачи е статистика. Но който е навикнал с проекти на мостове и пътища, трудно ще го разбере.
Апелес не е казал, че обущарят е тъп. Измислянето на обувки и надеждната им направа изискват не по-малко въображение, изобретателност и последователност в усилията отколкото се искат за една добре замислена, композирана и изпълнена картина. Апелес не обсъжда познанията на обущаря за сандалите. Впрочем, атинският художник веднага нанесъл поправки съобразно бележките на обущаря. Инженерството и научното дирене са различни начини на използване на едни и същи добродетели, но! за решаването на съществено различни задачи! И - факт, инженерите не умеят да ценят работата на изследователите. Обратното много рядко е вярно. Конкуренция??! Къде бре?