Нов хеттрик на Бербатов

Димитър Бербатов изигра поредният си блестящ мач за Манчетър юнайтед в домакинската победа с 5:0 срещу Бирмингам. Българинът отбеляза три гола, а останалите попадения бяха на Гигс и Нани.

За трети път Бербатов вкарва три (или повече) голав един мач през този сезон. За Манчестър юнайтед това е направил за последен път Рууд ван Нистелрой през сезона 2002-2003 година.

Българинът вкара най-напред във втората минута с глава след ъглов удар. После в 32-та минута пресече пас на противника, подавайки едновременно топката на Рууни. Той напредна и върна на Бербатов, който влезе в наказателното поле, финтира двама защитници и шутира за 2:0.

В самия край на полувремето Бербатов отново отне топката, падайки успя да я подаде с пета на Рууни. Последва двоен пас между двамата, и центриране на Рууни към останалия на чиста позиция пред вратата Гигс – 3:0.

Във втората минута на второто полувреме пък Гигс проби отляво и центрира, Бербатов изпревари пазачите си и засече топката във вратата.

Мениджърът Алекс Фъргюсън определи играта на Бербатов като „невероятна”, а третия гол след комбинация между българина, Рууни и Гигс – като „апотеоз” на силната игра на отбора си.

Победата изведе Манчестър юнайтед стабилно на първо място в класирането с две точки пред Арсенал и с три пред Манчестър Сити. Отборът на Бербатов има и два мача по-малко от втория – Манчестър сити.

В събота Манчестър сити падна в Бирмингам от Астън вила с 0:1, а Арсенал победи на своя терен Уигън с 3:0.