Ново чудо: "Тотнъм" отстрани "Аякс" с три гола за едно полувреме

Почетино: Благодаря ти, футбол - тази емоция не би била възможна без теб!

3 коментара
Сн. ЕПА/БГНЕС

Английският тим "Тотнъм" направи ново чудо в Шампионската лига и отстрани холандския "Аякс" след невероятна победа с 2:3 в Амстердам. Първата среща "шпорите" загубиха като домакини в Лондон с 0:1.

Така на финала на най-комерсиалния футболен турнир ще се изправят два английски тима - "Ливърпул" и "Тотнъм". Мачът ще се играе в Мадрид на 1 юни.

Мачът на “Йохан Кройф Арена” започна с невероятно превъзходство на холандците. Те поведоха още в 5-ата минута с гол на Матийс Де Лихт. След това контролираха играта и успяха да стигнат до ново попадение. В 35-ата минута се разписа Хаким Зиех и изходът от битката изглеждаше ясен. "Тотнъм" трябваше да вкарат три гола и да не допуснат ново попадение. При това, "Аякс" играеше по-силно през първото полувреме.

Във второто обаче дойде време за нов знаменит обрат в тазгодишното издание на Шампионската лига. Бразилецът Лукас Моура отбеляза хеттрик (55', 59', 90+6'), като "Тотнъм" доминираше изцяло играта. Въпреки това и холандците имаха своите шансове. Хаким Зиех можеше да вкара втори гол в 60-ата, но ударът му мина край гредата.

“Трудно ми е да говоря. Емоцията е невероятна, благодаря ти, футбол! Моите играчи са герои! Постоянно повтарям това през последната година. През второто полувреме бяхме просто невероятни. Благодаря ти, футбол - тази емоция не би била възможна без теб. Благодаря на всички, които вярваха в нас. Трудно ми е да опиша чувствата си с думи. Преди мача казах на футболистите, че когато работиш с любов, тогава няма стрес, а има страст. Ние показахме любовта към спорта и към футбола. Това бе просто удивително. Истинска радост е да гледаш подобен мач”, коментира треньорът на "Тотнъм" Маурисио Почетино след срещата.

Това е втори подобен обрат през последните няколко дни. Във вторник "Ливърпул" успя да победи "Барселона" с 4:0 като домакин, след като загуби първия мач с 3:0.