Националният статистически институт отчете дефлация за трети пореден месец. За юли тя е 0,6 на сто.
Инфлацията от началото на годината е нулева. Годишната инфлация за юли 2009 г. спрямо юли 2008 г. е 1,6 на сто.
Инфлацията за периода януари-юли 2009 г. спрямо същия период на миналата година е 4,5 на сто.
През юли спрямо предходния месец цените на хранителните продукти и безалкохолните напитки, на облеклото и обувките, на жилищата (наеми, текущ ремонт и поддържане), на водата, електроенергията, газа и на други горива са намалели съответно с 1,5 на сто, с 1,8 на сто и с 1,6 на сто.
Цените на алкохолните напитки и на тютюневите изделия са се увеличили с 0,4 на сто.
Цените на жилищното обзавеждане, домакинските уреди и принадлежности и обичайното поддържане на дома, и в образованието остават на равнището от предишния месец. Цените в здравеопазването и в ресторантите, и в хотелите бележат ръст съответно 0,3 на сто и 0,2 на сто, а в транспорта и съобщенията - намаляват съответно с 0,2 на сто и с 0,1 на сто.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент