Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Няма напредък в разрешаването на бюджетната криза в САЩ

Републиканците продължават с частичните закони за финансиране, очаква се вето на Белия дом

16 коментара

Третият ден от парализата на федералните ведомства в САЩ приключи без постигане на напредък по решаването ѝ след като Камарата на представителите гласува временни частични мерки, които вероятно ще бъдат отхвърлени от доминирания от демократите Сенат и Белия дом, съобщиФранс прес.

Долната камара на Конгреса, която е доминирана от републиканците, продължи стратегията си по приемане на частични закони за временни бюджети, целящи отварянето само на отделни елементи от федералната административна машина.

След парковете, националните музеи и паметници и националните здравни институти, Камарата на представителите прие две нови мерки за заплатите на военните резервисти и услугите за бивши военнослужещи.

"Републиканците искрено се стараят да оставят отворени важни сектори от държавата, включително програмите за бившите военнослужещи. Президентът Клинтън и Конгресът се договориха да се поддържат програмите за бившите военни при предишната административна парализа и днес трябва да направим същото", каза председателят републиканец на Камарата на представителите Джон Бейнър.

Президентът Барак Обама отхвърля този подход "на парче" и поиска общ бюджетен закон. Лидерът на демократите в Сената Хари Рийд заяви вчера, че предвижда да държи Сената в сесия през целия уикенд.

На този фон Белият дом съобщи, че Обама е анулирал посещенията си на срещи на върха в Индонезия и Бруней заради административната парализа на федерални ведомства в САЩ.

Заради липсата на бюджет повече от 700 хиляди федерални служители са в неплатен отпуск, затворени са национални паркове, правителствени уебсайтове, офис сгради. След 17-ти октомври правителството няма да има и средства да се разплаща с кредиторите си, тъй като ще бъде достигнат таванът на американския правителствен дълг от 16.7 трилиона долара. Това на практика би довело САЩ до фалит.

САЩ влязоха в новата финансова година, която започна на 1 октомври, без бюджет, след като републиканците не приеха здравната здравната реформа на Обама, която предвижда задължителното медицинско застраховане на всички граждани на САЩ от 1 януари 2014 г.

 Демократите вече обявиха, че няма да приемат промени в реформата, известна като "Obamacare".

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

16 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #16

    15, ти си елементарен расист, иди да си удариш празната кратуна в някой дирек

  2. Анонимен
    #15

    14, кой си ти да даваш квалификации, кое е 'расизъм и човеконенавистни подмятания'. Всеки либерал-идиот, неспособен свързано да изложи два аргумента накръст, се изживява като страж и цензор на политическата коректност.

    На теб известно ли ти е, комсомолецо на политическата коректност, че средното АйКю на афроамериканците в САЩ е 85, докато на белите е 104, с 1.1 стандартни отклонения повече. Това са академични резултати, официално публикувани. В САЩ има над 40 милиона афроамериканци, което прави

  3. Анонимен
    #14

    13, твоето писание добре обяснява засто, от тук нанатък, най вероятно, републиканците никога няма да спечелят избори. Така те издънват страната още повече, отколкото я прецакаха досега. И престанете с този расизъм и човеконенавистни подмятания кои били ненормални и идьоти и как бедните и черните и т.н. били трето качество хора. Срам

  4. Анонимен
    #13

    12, имаш ли какво да кажеш, или само изразяваш вегетативно либерално раздразнение.

    Обама спечели изборите, защото направи grassroot мобилизация на своя електорат, предимно черен, но не само - нещо непознато на американски избори досега. Либерални активисти преровиха и стигнаха до всеки потенциален избирател, неграмотни, идиоти, безразлични, всички бяха мобилизирани. Активисти ги регистрираха за изборите като добитък, активисти им попълваха формите за гласуване и ги изпращаха по пощата /в повечето

  5. Анонимен
    #12

    По неграмотния начин, по който се отнасяте към българската политика, се опитвате да пишете за американската. Но американската политика е много голяма лъжица за български дрислювци, които на българските избори, разбира се, гласуват за диваци и варвари, само за да си навият на ината и да бъдат по-така. Преди последните президентски избори оревахте форума колко велики били републиканците И как техния човек щял да разбие с огрона преднина Обама. Е, какво да ви обясняваме за Америка. По-добре пишете за Путин, знете повече

  6. Анонимен
    #11

    1. Богатите плащат по-ниски данъци, защото техните доходи идват главно от дивиденти. Ниското данъчно облагане на дивидентите се поддържа и от дем. администрация, и от ФЕД, защото така се стимулират и повдигат борсовите индекси. В обстановката, когато ФЕД печата $85 млрд всеки месец, поддържането на борсовите индекси да не се срутят, където са парите на милиони американци, и на почти всички пенсионери, е първостепенна държавна задача.

    2. Демократите-либерали имат вродената способност, поради умствена

  7. Анонимен
    #10

    Щастливи #2 (дано Алеко не слуша, горкият) аз мисля че за способните на разсъждение е ясно че твоето бленувано "по-справедливо[то] разпределение на огромни средства", базирано на твърдението ти, че "Реформа е крайно необходима" и на заблудата ти, че "Затова Обама е прав" (като че ли едното следва от другото) е автопарадокса тук. Тъй като Obamacare със сигурност ще увеличи бюрокрацията многократоно, а няма данни че ще подобри услугите или намали разодите, и ти поддържаш това развитие на нещата, то

  8. Анонимен
    #9

    Абе номер 7- вземи пример от европейските страни: там няма "можещи" и "неможещи", а нуждаещи се от грижи и други, които се справят без чужда помощ.Получават помощ в полагащ се размер, за да съществуват. Християнско, нали? Някои не се раждат със златна лъжичка в устата, но все пак са равноправни хора. Кое е по-хуманно, сам си отговори. Капитализмът както го разбирате вие е адско зло, не разбирате ли? Уроди ли сте?

  9. Анонимен
    #8

    Гейм'с овер. Оттук насетне са Русия- с оръжията, енергоносителите и твърдата политика и Китай-безкръвната икономическа гилотина. Bye-bye, amerivcan pride!

  10. Анонимен
    #7

    До #5 от #2
    Нещастни мислителю, най-напред трябва да има човек ясни логически съждения. Иначе изпада в автопарадокси.
    Как да си обясня следното твое изречение?
    "Интересно, какво те кара да мислиш че ако към масивната и неефективна здравна система прибавиш и още по-масивната и неописуемо по-неефективна държавна бюрокрация нещата ще се подобрят?"
    Ами аз никога не съм разсъждавал какво ще стане ако се прибави към (1) здравната система и (2) държавната администрация. Та те са си две безспорни реалности,

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.