Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) подкрепи предложението на Саудитска Арабия и Русия квотите за намаляване на добива да бъдат удължени с 9 месеца, предадоха световните агенции.
Ограниченията ще останат в сила до март догодина, съобщи венецуелският министър на петрола Мануел Кеведо, който председателстваше вчерашната среща на картела във Виена.
По-рано руският министър на енергетиката Александър Новак каза, че 14-те страни от ОПЕК и 10 държави партньори, сред които и Русия, са единодушни по въпроса.
Иранският министър на петрола Биджан Намдар Зангане обаче изрази недоволство от, според него, ръководната роля на Саудитска Арабия - големия съперник на страната му в Близкия изток.
24 държави, обединени във формата ОПЕК+, добиват половината от петрола в света. През декември те решиха да намалят общото си производство с 1,2 милиона барела на ден, за да поддържат цените.
Петролът остава под натиск на фона на слабото търсене и обилното предлагане, въпреки геополитическите напрежения в Близкия изток, отбелязва Франс прес.
Ключови думи
За честна и независима журналистика
Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
5 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Ха, че в статията е пропуснато най-многозначителното, най-пикантното ! Хартата, подписана от всичките 24 страни-членки на ОПЕК , не предполага никакви юридически задължения и всяка държава-членка може да се оттегли по всяко време, само като уведоми предварително съпредседателите на министерската среща. С голямо прискърбие ще подсетя форумните путинофили какво ще стане в най-близко време... Но впрочем, те съвсем не са глупави и сами се досещат !
Като нявлязат масово електромобилите до средата на 20-те години ще ви видим. Каменната ера не е свършила понеже са свършили камъните.
ПРОДЪЛЖЕНИЕ ОТ СТАТИЯТА:
Според документа, който Конгресът публикува , всички производствени проекти, а не само офшорни и шистови проекти, могат да бъдат предмет на технологични ограничения срещу руската петролна индустрия, както е в сегашната версия на санкциите.
Руските нефтени работници няма да могат да купуват, дават под наем или да получават по друг начин стоки, услуги, технологии и финансиране в размер над 1 милион долара.
Това застрашава както способността за поддържане на производството …
в старите находища, така и развитието на Източен Сибир, Арктика и шелфа.
Рискът от санкции е от 45% до 50% от целия петрол, който Русия може да извлече до 2030-35 г., прогнозира Козлова от Vygon Consulting.
:))))) тия закани ги слушаме от 2014 та досега... и нищо.те щатите много неща замисляха ,но реалността се оказа съвсем различна. вземи си извади главата от задните части на сорос и може и да разбереш ,че светът вече е друг, доста шарен .русия е велика и суверенна държава и дори тръм го проумя. това е реалността. в момента има 3 държави които са такива -сащ ,русия и китай . дали европа и индия ще станат такива от тях зависи,но засега са тези 3 те и те определят бъдещето.
Съединените щати замислиха да изтрият Русия от световния петролен пазар
Новият кръг на американските санкции, залегнали в „Закона за защита на американската сигурност от агресията на Кремъл“, заплашва да се превърне в пълноправен срив за руската петролна индустрия
Тъй като старите, все още съветски полета са изчерпани и не могат да бъдат намерени нови големи находища с леко и евтино масло, руските работници в нефтената промишленост са критично зависими от чуждестранни доставчици на оборудване като …
Schlumberger или Halliburton.
Вече около 60% от целия добив на петрол в Русия, или 6,6 млн. Барела дневно, са или труднодостъпни запаси, или стари находища, където съдържанието на вода надхвърля 80%, изчисляват анализаторите на Vygon Consulting.
„За тяхното разработване е необходимо пробиване на сложни кладенци,” казва Дария Козлова, директор по държавно регулиране на горивно-енергийния комплекс при Vygon Consulting. "Често се включват чуждестранни изпълнители, използват се чуждестранни технологии и софтуер."
Всичко това може да бъде обхванато от санкциите съгласно закона DASKA, който демократът Боб Менендес и републиканската Lidnsi Graham заведоха в Сената .