Пари Сен Жермен направи равен на Барселона, Байерн отнесе Ювентус

Пари Сен Жермен и Барселона завършиха 2:2 в първи мач от 1/4-финалите в Шампионската лига, а Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Ювентус.

Аржентинската звезда на Барса Лео Меси откри в 38-ата минута след перфектен пас на Даниел Алвеш. На почивката обаче Меси бе сменен заради мускулна травма.

В 80-та минута Златан Ибрахимович изравни, но останаха сериозни съмнения за засада.

10 минути по-късно "Барселона“ отново поведе след гол от дузпа.

Вратарят Сиригу събори откъсналия се Алексис Санчес, а Шави вкара от бялата точка.

В четвъртата минута на добавеното време Матуиди шутира силно, а рикошет в тяло на защитник заблуди вратаря Виктор Валдес и той допусна изравняване на резултата.

Очаква се Меси да не играе около три седмици и да пропусне мача реванш. По време на срещата се контузи и централният защитник на Барселона Хавиер Масчерано, който ще бъде извън терените около шест седмици.

В другия мач, игран във вторник вечерта, Байерн (Мюнхен) надигра италианския шампион с голове на Давид Алаба в 1-та и Томас Мюлер в 63-та минута.

Германският тим бе по-добрия отбор на терена и имаше още възможности за гол, но не ги оползотвори.

През първото полувреме обаче се контузи Тони Кроос от Байерн, който няма да играе около два месеца.

В сряда вечерта в другите 1/4-финали излизат Галатасарай срещу Реал (Мадрид) и Малага срещу Борусия (Дортмунд).