Първа победа за България на "Хопман къп"

Григор Димитров и Цвети Пиронкова надиграха двойката на Дания

12 коментара

Григор Димитров и Цвети Пиронкова спечелиха първата победа за България в турнира за "Хопман къп", неофициалното световно отборно първенство за смесени двойки, провеждащо се в австралийския град Пърт. Двамата надиграха отбора на Дания, в който е и номер едно в световната ранглиста при жените Каролин Вознячки.

В първия двубой от мача Пиронкова отстъпи на Вознячки в изключително оспорван мач, продължил повече от два часа и половина. Българката изпусна шанса си за победа най-вече в първия сет, в който показа много силна игра, повече с 4:2, но няколко грешки в решителни моменти я лишиха от успеха. Вознячки спечели със 7:5.

Вторият сет започна по същия начин с пробив на Пиронкова, но този път тя успя да задържи преднината си до края и да спечели с 6:4.

В третия сет българката очевидно отпадна физически, зачестиха непредизвиканите ѝ грешки и световната номер едно сравнително лесно стигна до успеха с 6:2.

Във втория двубой обаче Григор Димитров сравнително леко победи 236-ия в световната ранглист Фредерик Нилсен със 7:6 (5), 6:2 и изравни резултата в мача.

В първия, по-равностоен сет двамата играха гейм за гейм до тайбрека, в който българинът поведе с 4:0, а при 6:2 стигна до четири сетбола. Димитров обаче направи двойна грешка, след което допусна разликата да бъде стопена до 5:6, преди да затвори първия сет с ас след един час игра.

Във втората част 76-ият в света нямаше никакви проблеми срещу своя съперник. Димитров поведе набързо с 4:0 след два пробива, преди Нилсен да отрази няколко точки за пробив и да спечели първия си гейм в сета. В крайна сметка той стигна само до още един гейм, а Димитров без проблем взе втория сет за 43 минути, а с това и мача.

В решителната за мача среща на двойки Димитров и Пиронкова постигнаха забележителен обрат, след като загубиха първия сет с 3:6.

Вторият сет започна с пробив за българската двойка, който те задържаха до победата с 6:4.

Така се стигна до приетия при равенство 1:1 в мачовете по двойки на този турнир решителен тайбрек-сет, който се играе до 10 точки. В него българите бяха безкомпромисни - 10:1.

Така след загубата впонеделник с 1:2 от отбора на Чехия България се изравни по победи с Дания, надиграла в първия кръг САЩ.

Във втория мач в нашата група за днешния ден Чехияпобеди безапелационно САЩ с 3:0.