Първа победа за България в квалификациите

5 коментара

България успя да постигне първа победа в квалификациите за световното първенство по футбол, след като победи с 2:0 Кипър в София. Головете отбелязаха Ивелин Попов в 7-ата минута и Димитър Макриев в 94-ата минута на срещата. След този мач националите имат 7 точки от 5 мача в групата, оставайки на трето място, което не дава право на участие в първенството в ЮАР през 2010 година.

В другият мач от групата основният съперник на българите Ейре успя да измъкне равенство 1:1 като гост на Италия, с което записа своята 12-та точка в квалификационната група.

България ще има шанс да изпревари ирландците само ако постигне 2 победи в следващите си два мача като домакин срещу тях и тима на Черна гора.

Националите започнаха много активно мача срещу Кипър. Усилията им доведоха бързо до първия гол в срещата като още в 7-та минута след добър пробив на Димитър Рангелов по лявото крило Ивелин Попов откри с глава.

В края на първото полувреме съдията Мартин Ингварсон удари рамо на българите,  спестявайки чист червен картон на защитника Станислав Манолев. Играчът на Литекс спря откъсващ се сам срещу вратаря нападател на гостите, след като централния бранител Илиян Стоянов не успя да подаде добре с глава.

През второто полувреме последва натиск на гостите, които обаче пропиляха всичките си изгодни положения.

Така се стигна до последната минута в продължението на срещата, когато влезлия като резерва Димитър Макриев засече центриране на Велизар Димитров за 2:0.