Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Пета голяма руска рафинерия от началото на август спря работа заради атака с дронове

5 коментара
Рафинерията на Лукойл в Перм

Нефтопреработвателният завод "Пермнефтеоргсинтез" (ПермНОС) на "Лукойл", седмият по обем на преработка на петрол в Русия, е спрял напълно работа заради пожар и повреда на технологични съоръжения вследствие на атака с безпилотни летателни апарати (БПЛА) на 21 август. Това са съобщили пред Reuters два източника от индустрията.

Губернаторът на Пермския край Дмитрий Махонин съобщи миналия петък за атака с БПЛА в региона и за повреди на промишлен обект, без да посочва името на предприятието.

По информация на източниците на 21 август след атаката с дронове аварийно е била спряна инсталацията за първична преработка АВТ-4 с капацитет 14 110 тона на денонощие, което представлява 38% от мощността на завода. Според събеседниците на Reuters ремонтът може да отнеме най-малко 1–2 седмици.

Друга инсталация за първична преработка на ПермНОС — АВТ-5, с капацитет 12 930 тона дневно (34% от мощността на завода), не работи от 29 юли след атака с дронове.

Заводът разполага и с още две инсталации — АВТ-1 и АВТ-2, всяка с капацитет 5234 тона дневно, или по 14% от общата мощност на предприятието.

С годишен капацитет за преработка до 12,6 млн. тона петрол, ПермНОС стана петият руски нефтопреработвателен завод, който е спрял производството на горива през август заради атаки с дронове.

На 12 август след пожар е прекратил преработката на петрол заводът „Орскнефтеоргсинтез“ (ОрскНОС) на компанията „Фортеинвест“.

На 10 август е спрял работа „Запсибнефтехим“ на „Сибур“ в Тюменска област — най-големият нефтохимически комплекс в страната, който годишно произвежда 2,5 млн. тона полимери и 6 млн. тона втечнен въглеводороден газ (LPG).

На 5 август е прекратил преработката на петрол Саратовският нефтопреработвателен завод на „Роснефт“, а на 3 август — Волгоградският нефтопреработвателен завод на „Лукойл“.

подкрепете ни

Свободата има цена

Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.

Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.

5 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Подобрител
    #5
    Отговор на коментар #3

    00ссраинците нанасят прецизни удари. Буууахахахаааа. Всички оръжия които се опитват да ни представите като "украински" се произвеждат в страни от НАТО. Ракети Фламинго от Англия Гаубици от Германия Дронове от Полша Снаряди от Чехия България и т.н А пък сега Украйна щяла да "произвежда" ПВО ракети Пейтриът ?! Всъщност внесени от САЩ. С две думи Русия се бие САМА срещу всички 60тина страни от света и НАТО. От кога ООссрайна има сателити за да нанася прецизни удари. Старлинк да не е 00ссраински. Без

  2. Антон
    #4

    Тоз мискинин Бровди знае къде да удари - най боли в инсталацията за първична обработка... Красота!..

  3. sloth
    #3

    Украинците нанасят прецизни удари по стратегически за руската икономика и логистика обекти, а руските павиани тероризират населението. путлер нескрито се радва на това в скорощно "интервю" с някакъв придворен блюдолизец, а недостига на бензин в путлеристан характеризира като "неудобство".

  4. pkanchelov
    #2

    Както би казал наш Рубленчо за "реколтата" от обезьянски рафинерии през август: "Броят се на пръстите на едната ръка...", га-га-га! А август даже ещьо не закончил... #бензинанет

  5. just user
    #1

    Тъпото е, че не могат да си ремонтират НПЗ-тата, защото са всъщност със западни части и технологии. Та няма как да стане.

Препоръчано от редакцията