Пиронкова и Димитров отпаднаха във втория кръг на “Аустрелиън опън”

Пиронкова и Димитров отпаднаха  във втория кръг на “Аустрелиън опън”

Най-добрите български тенисисти Цветана Пиронкова и Григор Димитров отпаднаха във втория кръг на “Аустрелиън опън”.

Пиронкова, която в момента е номер 47 в световната ранглистата, загуби с 4:6, 4:6 от Галина Воскобоева, която е на десет позиции след нея в ранглистата. Така и в седмото си участие в първия турнир за годината от Големия шлем Пиронкова не успя да се класира за третия кръг.

Преди две години в Австралия българската победи играещата за Казахстан рускиня Воскобоева в два сета.

Тази година обаче Воскобоева реши мача в своя полза с по един пробив в двата сета. Рускинята спечели общо 66 точки срещу 58 за българката и стигна до победата за един час и 27 минути. Нейното голямо предимство дойде от спечелените точки при посрещане - 37 срещу 20 за Пиронкова.

Воскобоева записа 5 аса и 5 печеливши удара, докато Пиронкова само - една точка директно от сервис и само един уинър. Българката имаше по-висок процент вкаран първи сервис, но спечели 60% при вкарването му, докато съперничката ѝ - 73%.

Мачът на Димитров беше далеч по оспорван и вървеше сет за сет с 10-ия в световната ранглиста испанец Николас Алмагро. В решаващия пети сет обаче 87-ият в света българин рухна физически и загуби срещата с 3:2 сета.

Димитров взе първия сет след пробив с 6:4. Испанецът спечели следващия с 3:6. Григор успя да победи в третия сет с тайбрек с 7:6. Четвъртият сет вървеше гейм за гейм до 4:4, но последва пробив за Алмагро и той затвори сета в своя полза с 6:4.

В последният пети сет Григор Димитров изглеждаше видимо уморен и се предаде без бой, като не успя да вземе нито един гейм.

Това беше първи двубой между Димитров и Алмагро, който играе силно на кортовете в Мелбрън, като в последните две години достигаше до четвърти кръг на турнира от Големия шлем.

В същото време Димитров имаше тежък пет сетов мач в първия кръг на турнира срещу Жереми Шарди, който очевидно е изстискал силите му.

В началото на месеца Димитров най-после спря серията си без победа срещу играчи от топ 10, като разби осмия в ранглистата Марди Фиш на "Хопман къп".