Пиронкова премина първия кръг на "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова успя да преодолее първия кръг на Откритото първенство на Франция след тежка победа над Аника Бек (Германия). Българската тенисистка загуби първия сет след тайбрек с 6:7(5), но успя да вземе следващите два сета с 6:3 и 6:2. Мачът продължи 2 часа и 33 минути.

Срещата беше много нервна, защото и двете тенисистки лесно допускаха пробиви при техен сервиз. При поредния изблик на ярост заради собствените си грешки Пиронкова изкрещя на корта: "Не мога да вкарам един тъп форхенд. За какво играя бе, братче? Е*аси тъпата игра".

След загубата на първия сет Пиронкова изоставаше и във втория с един пробив разлика. Тя обаче направи невероятен обрат в играта си и успя да спечели десет от последните дванадесет гейма на мача.

Българката достига втория кръг на "Ролан Гарос" за пети път, но никога не е преминавала това ниво. В следващия мач ще се изправи срещу победителката от мача между миналогодишната финалистка Мария Шарапова и квалификантката Ксения Первак.