Пиронкова продължава с успешната защита на титлата си в Сидни

Българската тенисистка се класира за втория кръг на турнира

Цветана Пиронкова продължава с успешна защита на титлата си в Сидни, след като в първия кръг на турнира отстрани поставената под номер 8 в основната схема Флавия Пенета с 6:3, 7:6 (4) за час и 32 минути.

Въпреки че миналата година спечели титлата в престижното състезание, Пиронкова не получи "уайлд кард" от организаторите и започна участието си от квалификациите, в които записа три победи.

Срещу ветеранката от Италия и 12 в световната ранглиста Пиронкова имаше до момента 3 загуби от 3 мача, като в тях беше спечелила едва един сет.

За първи път двете тенисистки се изправиха една срещу друга на твърда настилка на кортовете в Сидни.

Пиронкова започна силно мача, реализирайки ранен пробив, но не след дълго Пенета го върна и изравни за 3:3. Следващите три гейма обаче бяха спечелени от българката и първият сет приключи в нейна полза с резултат 6:3.

Във втората част българката поведе с 4:1 гейма, но италианката успя да изравни за 4:4. При 5:4 Пиронкова бе само на гейм от победата, но малко след това 32-годишната Пенета направи пробив за 6:5 и получи възможността да сервира за сета. Отговорът на най-добрата българска тенисистка беше пробив на нула и така се стигна до решителния тайбрек.

В него Пиронкова достигна до 2 мачбола при 6:4 точки и още първият бе реализиран.

По време на срещата 27-годишната българка направи 4 аса и 2 двойни грешки. Съперничката ѝ не допусна двойна грешка и записа 2 аса. Пиронкова загуби подаването си 3 пъти в мача, но успя да запише 5 пробива.

Във втория кръг най-добрата българска тенисистка излиза срещу американката Мадисън Кийс. Тя отстрани в първия кръг носителката на две титли от "Големия шлем" Светлана Кузнецова (Русия) с 6:4, 6:4.

Пиронкова и Кийс до момента са изиграли един мач помежду си. Това беше на кортовете на турнира в Индиън Уелс през 2014 г., когато 19-годишната американка, която заема 33-то място в ранглистата на Женската тенис асоциация, разби Пиронкова с 6:2, 6:1 в първия кръг.