Пиронкова разби втората в света и е на четвъртфинал на "Ролан Гарос"

5 коментара

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова продължи невероятното си представяне на турнира "Ролан Гарос" в Париж, като във вторник успя да обърне почти загубения в понеделник вечер мач срещу световната номер 2 Агниешка Радванска и вече е на четвъртфинал.

Преди два дни българката отстъпваше на съперничката си от Полша с 3:6, 0:3, когато мачът бе прекъснат заради дъжда. В понеделник дъждовете продължиха и продължението на мача бе отложено заедно с всички останали мачове от програмата за деня. Днес с изключително агресивна и качествена игра Пиронкова стигна до победата с 2:1 (3:6, 6:3, 6:3).

След подновяването на мача българката успя да спечели цели 10 поредни гейма.

След първите 6 от тях в край на спечеления от нея втори сет играта отново бе прекъсната заради дъжд. При подновяването ѝ около 2 часа по-късно Пиронкова продължи серията си с още 4 поредни спечелени гейма и доведе резултата в третия сет до 4:0.

Последва кратко разколебаване. Българката първо допусна пробив в собственото си подаване в много оспорвания 5-ти гейм на сета, а след това позволи на полякинята лесно да спечели подаването си за 2:4.

Пиронкова обаче върна увереността си и след размяна на геймове доведе резултата до 6:3.

Това е едва трети успех за нея в 12 мача с днешната ѝ съперничка. Досега тя не бе стигала по-напред от трети кръг на "Ролан Гарос". Този път след четири убедителни победи стига до четвъртфинал (пети кръг), на който ще срещне австралийката Саманта Стоусър, отстранила днес шестата в света румънка Симона Халеп с 2:0 (7:6 (0), 6:3).