Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

По български политически маниер Симеон прехвърли на други отговорността за собствените си фалове

0 коментара

Днес партията на Тошо Пейков Движение за национално възраждане "Оборище" и Партията на българските жени, председателствана от публично неизвестната Весела Драганова бяха оповестени от самия Симеон Втори в столичния хотел Хилтън , като формации, чиято регистрация той ще ползва за участието си в изборите.

Защо царското благоволение падна именно на тях и кои са те?

Тошо Пейков е бивш депутат от СДС. През 1992 г. политическата си енергия депутатът от Ловеч беше посветил на две "каузи". Едната - в защита на тогавашния началник на полицията в Ловеч, който настояваше полицаите да се придвижват с велосипеди из града и носят оръжието си в кутии за цигулки, за да не плашат гражданите. Другата кауза беше по-скоро принос към историята и е представена в книгата на Тоше Пейков "Записки по българските реформи". В нея са поместени негови речи пред Националния координационен съвет на СДС , както и разсъждения за това, че Андрей Луканов, Огнян Дойнов и бившата Държавна сигурност са изнесли националния капитал и завещали държавата на службите.

Симеон Сакскобургготски поднесе поредната доза сюрприз на избирателите, обявявайки партиите, чиято регистрация избра да ползва за изборите. Фактът, че той с лекота се отметна от неколкократно повтаряните уверения, че ще участва в тях само като Национално движение "Симеон Втори" , сигурно ще бъде преглътнато безпроблемно от хилядите му последователи и симпатизанти.

В пестеливото си изявление, за чиито мизансцен царят избра хотел Хилтън, а не централата на НД "Симеон Втори" на "Шишман", където се събират хората, които го подкрепят, царят най- накрая не се сдържа и "скочи" в конкретния вътрешнополитически дебат. С изказването си той се присъедини към бравурния хор на опозицията, която обвини управляващото мнозинство, че приема твърде късно Закона за политическите партии / част от обвиненията за цялостна манипулация на изборите/. Симеон Втори даде и квалификация на закона, който, по думите му, е приет "без да има неотложна обществена нужда за това, не е в съответствие с принципни изказвания за европейското законодателство, за човешките права и с демократичната практика в Европа."

Така, съвсем по български политически маниер, Симеон Втори сне отговорността за собствените си решения и ги прехвърли на управляващото мнозинство и съда. С недъзите на закона за политическите партии той оправда очевидните фалове в работата на юридическия си екип по подготовката на документите на НДСІІ за съдебна регистрация, както и решението / негово и не съветниците му/ да се включи в политиката в последния възможен момент. Очевидно царят наистина е очаквал да бъде третиран като нещо различно от нормалните политически сили и цялата държавна система - парламент, съд, ЦИК, да обслужи приоритетно директно неговото участие в изборите.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.