Победа за Розберг и "Мерцедес” на старта на сезона във Формула 1

Германецът Нико Розберг и "Мерцедес” спечелиха първия старт от новия сезон във Формула 1. Розберг тръгна от трета позиция за Голямата награда на Австралия, но още на старта успя да се промуши в челото на колоната и запази първото място без никакви колебания и с голяма разлика пред съперниците си до финала.

Той изпревари с 24.5 секунди новият пилот на  "Ред бул" Даниел Рикардо. Второто място обаче е голям успех за 24-годишния австралиец, който се качи на подиума на победителите за първи път в кариерата си и предизвика възторга на домакините на състезанието.

На 26.7 секунди от победителя пък трети завърши абсолютният дебютант във Формула 1 21-годишният датчанин Кевин Магнусен с "Макларън".

Още в първите обиколки се провалиха двама от фаворитите в надпреварата. В третата обиколка заради проблем с двигателя, проличал още на старта, отпадна тръгналият от първа позиция Люис Хамилтън с "Мерцедес".

Действащият световен шампион Себстиан Фетел, тръгнал от едва 13-та позиция, пък отпадна в шестата обиколка заради проблем с двигателя, получен още в загряващата обиколка.

Отборът на "Макларън” поведе в класирането при конструкторите като взе и четвъртото място чрез британеца Дженсън Бътън, тръгнал на старта десети.

Пети завърши Фернандо Алонсо с "Ферари”, шести - финландецът Валтери Ботас с "Уилямс", седми – Нико Хюлкенберг с "Форс Индия”, осми – вторият пилот на „Ферари” Кими Райконен, а девете и десети в зоната на точмките завършиха пилотите на "Торо росо" Жан -Ерик Верн и младият дебютант от Русия Даниил Квят.