Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Полиция ще обикаля банките заради риск от грабежи

6 коментара
Ивайло Иванов, Снимка: БГНЕС

Полицейски екипи ще патрулират около банкови клонове и офиси на фирми, за които се знае, че оперират с големи суми пари. Това обяви в четвъртък главният секретар на МВР Ивайло Иванов, след като бе извършен пореден въоръжен грабеж в банка в София. Той обеща в големите градове също да бъде засилено полицейското присъствие. Според Иванов идеята е "да създадем такива условия, че да сведем тези престъпни посегателства до минимум".

"Хора, които има такива намерения, да го обезкуражим и ако, не дай Боже, нещо се случи, след това да има много бърза и адекватна реакция", обясни главният секретар.

Следобед го хванахме

За грабежа в банков клон на столичния бул. "Цар Борис III" в сряда е арестуван заподозрян, каза още Иванов. Полицията била убедена, че това е извършителят, но към четвъртък по обед още не му е повдигнато обвинение. Грабежът бе извършен сутринта, а заподозряният е установен и арестуван следобед, похвали се главният секретар.

За предишните банкови обири обаче няма задържани. В понеделник бе ограбен банков клон на бул. "Мадрид".

В сряда вечерта въоръжен мъж влезе в хранителен магазин в столичния кв. "Изток". Той също не е задържан. Преди това грабежи бяха извършени в чейнджбюро в Шумен и офис на фирма за парични преводи във Враца. За тези два случая има заподозрени, които се издирват.

Връзка няма, но тенденция – да

Според полицията няма връзка между грабежите в банкови офиси, те са дело на различни хора, а мотивът най-често бил финансов.

"Явно има някаква тенденция, не знаем на какво се дължи, това не са престъпни групи със солидна подготовка, мотивите са чисто финансови, рискуват, пробват, каквото стане", заяви Иванов.

Още в сряда МВР имаше среща със служителите, отговорни за сигурността в банките. В четвъртък бе съобщено, че са набелязани някакви мерки, но без да се дадат подробности. Главният секретар заяви, че повечето такива банкови служители са кадри на МВР и много добре разбират проблемите. Те обаче не били хората, които дават парите и взимат решенията.

Ключови думи

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Един препатил
    #6

    Не охраната пази банките, а страхът на бандитите от възмездие. Причина за тенденцията не е нито намалената охрана, нито финансовите проблеми. Причината е в засилващото се чувство за безнаказаност. А това чувство за безнаказаност се подхранва от въздухарските изпълнения на новия главен прокурор. Обикновените хора може и да се подлъжат, но хората с престъпни наклонности много точно преценяват, че парата вече отива в свирката. И все повече от тях ще се пробват.

  2. Коментарът е изтрит в 21:14 на 30 ноември 2021 от автора.
    #5
  3. Kruger
    #4
    Отговор на коментар #1

    Ами те и хората са частни. Да не са държавни?:) Не сме в С.Корея все пак. И какво следва по вашата "логика"?

  4. инж. Ганев
    #3

    "Явно има някаква тенденция, не знаем на какво се дължи,.." "... мотивите са чисто финансови, рискуват, пробват, каквото стане", заяви Иванов." Наскоро министър на ок.среда ни беше назначен така - рискува, пробва, каквото стане. Т.е. тенденциите в управлението на държавата започват да се възприемат и прилагат от редови граждани.

  5. [email protected]
    #2

    За какво ще ги обикалят,да си ги охраняват сами.Нали това искаха?Щом банките спряха да си наемат и жива охрана в офисите,и да карат на паник бутони,до частните им охранители.То значи са спокойни че парите им са застраховани,и е по евтино,да нямат охрана!

  6. т€еритория на Мики Маус
    #1

    Я! Банките са частни. Да си плащат за охраната. Държавата трябва да ги ГЛОБИ / ГЛОБЯВА за липса на АДЕКВАТНА охрана/защита/наблюдение.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.