Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Полският Сейм прие закон за премахване на дисциплинарната камара за съдиите

1 коментар
Матеуш Моравецки

Долната камара на полския парламент - Сеймът прие предложения от президента Анджей Дуда изменен закон за Върховния съд, който премахва дисциплинарната камара, използвана от дясното правителство на страната за наказване на непокорни съдии и предизвикала вълна от критики към Варшава от страна на Брюксел, предадоха Франс прес и Асошиейтед прес.

Полското правителство очаква премахването на породилата полемика дисциплинарна камара да сложи край на споровете му с Европейския съюз и да проправи пътя за споразумение, което да накара Брюксел да деблокира милиарди евро замразени средства от фонда за възстановяване за Полша.

В подкрепа на променения закон гласуваха 231 депутати, "против" - 208, а 13 депутати се въздържаха. Управляващата коалиция подкрепи мерките, а опозицията гласува против, твърдейки, че промените са до голяма степен козметични.

Полският премиер Матеуш Моравецки каза пред Сейма преди гласуването, че председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен се очаква да подпише споразумението за европейските средства на 2 юни във Варшава.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Практик от София
    #1

    През 18 век в резултат от три сделки между Русия, Австрия и Прусия, полско-литовската държава Жечпосполита престава да съществува.

    Между другото, още преди втората и подялба, в писмо-меморандум до австрийския си колега католик Йозеф Втори, руската императрица Екатерина Втора изповядва майчинската си загриженост за правата и свободите на южнобалканските християни, стенещи под османско иго...

    През септември 1939-а съвместният парад на Вермахта и Червената армия в Бжешч (Брест-Литовск) и последвалият

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.