Португалия би с 3:2 Дания, а Германия се наложи над Холандия с 2:1

"Лалетата" остават без спечелена точка

6 коментара

Отборът на Португалия успя да победи в зрелищен мач с 3:2 Дания, а Германия победи с 2:1 Холандия в най-тежката група "В" на Евро 2012, наричана Групата на смъртта.

След вторите мачове в групата тимът на Йоаким Льов е лидер в класирането с 6 точки. На второ и трето място са съответно Португалия и Дания с по 3, а Холандия е четвърта с 0 точки.

Така холандците, които бяха сочени за едни от фаворитите за титлата, имат минимални шансове за класиране. Германците пък се нуждаят само от точка в последния си двубой, за да си гарантират място сред най-добрите 8 отбора в Европа.

Крайното класиране в групата ще бъде определено от резултатите в мачовете между Португалия и Холандия и между Германия и Дания.

Срещата между Португалия и Дания стана един от най-вълнуващите мачове на форума досега. Голямата звезда на световния футбол Кристиано Роналдо пропусна два пъти сам срещу вратаря и беше на крачка да провали отбора си.

Португалците поведоха в мача с 2:0 след попадения на Пепе в 24-та минута и Елдер Пощига в 36-та минута. Никлас Бендтнер обаче изравни с два гола в 41-та и 80-та минута.

В 87-та минута обаче резервата Силвестър Варела донесе успеха за португалците и запази шансовете им за класиране, след като в първия мач загубиха от Германия с 1:0.

"Винаги ми харесва, когато вкарвам голове, но този път по-важното бе да измъкнем точката в мача. Ние хвърлихме толкова усилия, за да доведем нещата до 2:2 и това бе чудесно, но накрая все пак загубихме и това не бе никак приятно", коментира след срещата голмайсторът Бендтнер.

Съотборникът му Рафаел ван дер Ваарт каза от своя страна, че все още смята класирането на тима за следващия етап на Евро 2012 за възможно.

"Сега трябва да победим Португалия с 2:0. Това е възможно. Аз продължавам да вярвам. Трябва германците да бият датчаните, което ще го направят", добави Рафаел ван дер Ваарт.

Германия успя да победи с 2:1 Холандия с два гола на Марио Гомес в 24-та и 38-та минута, който донесе и победата с 1:0 срещу Португалия в първия мач на Германия. За "лалетата" точен бе Робин ван Перси в 73-та минута.

С дввата си гола Гомес се изравни с Алан Дзагоев (Русия) на върха на класирането на голмайсторите с по 3 попадения. По два гола на сметката си имат Марио Манджукич (Хърватия), Андрей Шевченко (Украйна), Вацлав Пиларж (Чехия), Никлас Бендтнер (Дания)

"Направихме втората стъпка. В Групата на смъртта вече имаме 6 точки, това вече е едно добро постижение, макар че виждам още неща за подобряване. Всичко е в нашите ръце. Работехме много добре в защита с игра, ориентирана към нападателите на Холандия и успяхме добре да ги контролираме. През второто полувреме можехме да убием мача, можехме да вкараме трети гол. Не го направихме и на края ни беше малко трудно, но аз мисля, че заслужихме победата", коментира треньорът на Германия Йоаким Льов.

В четвъртък вечерта Италия ще играе срещу Хърватия, а Испания ще се срещне с Ейре. В първите мачове в група "C" Италия и Испания завършиха наравно 1:1, а Хърватия победи Ейре с 3:1.