Португалия излъга Хърватия в скучен мач

На четвъртфиналите Кристиано Роналдо и компания ще срещнат поляците

0 коментара
Полша и Португалия ще се срещнат на четвъртфиналите на Евро 2016, след като успяха да отстранят съответно  Швейцария и Хърватия.

Португалия и Хърватия изиграха един от най-скучните мачове на европейското първенство досега, като не си вкараха гол в редовното време. В 117-та минута резервата Рикардо Куарешма вкара за португалците, като това бе и единственото попадение в мача.

Двубоят се смяташе за един от най-интересните сблъсъци на осминафиналите, но не предложи качествена игра.

Двата отбора направиха изключително разочароващо първо полувреме без голови положения, като заложиха предимно на защитата.

Втората част не предложи нещо по-интересно.  Звездата на португалците Кристиано Роналдо бе изолиран от играта,а темпото ставаше все по-ниско.

Първо португалският вратар излезе неразчетено след центриране от корнер и за Домагой Вида остана само да насочи топката във вратата, но той я прехвърли.

В 116-ата минута Перишич уцели гредата с глава. В ответната атака обаче хърватите не се върнаха достатъчно бързо.. Ренато Санчес преодоля голямо разстояние с топката и подаде на Нани.

Неговото центриране намери Кристиано Роналдо и въпреки че Даниел Субашич спаси удара на португалската звезда, при добавката Куарешма се разписа с глава.

В по-ранния мач Полша победи Швейцария след дузпи, след като редовното време завърши при резултат 1:1, като Шакири вкара за Швейцария вероятно най-красивия гол за цялото първенство.

При дузпите обаче поляците победиха с 5:4, след пропуск на Джака.

Отборът на Швейцария показа по-добра игра през по-голямата част на мача, но  в крайна сметка напуска Евро 2016.

Още в самото начало на мача след много груба грешка на швейцарския вратар и цялата защита полският нападател Милик имаше много добра възможност да отбележи, но не уцели вратата.

Полша наложи много агресивна игра, като до 30-та минута имаше още няколко добри положения, но полските футболисти не успяха да реализират.

В 39-та минута след много силна контраатака Гросицки проби отляво и намери великолепно Блашчиковски в наказателното поле, който успя да открие резултата.

В началото на второто полувреме двата отбора  си размениха по няколко опасни удара, но така и не се стигна до попадение. Постепенно швейцарците овладяха мача и засилиха натиска.

В 78-та минута швейцарците имаха много добра възможност да изравнят.  Първо Джуру стреля, но ударът му бе отбит, а след това Сеферович уцели горната греда.

Само четири минути по-късно обаче Шакири вкара невероятен гол със  странична ножица от границата на наказателното поле.

До края на редовното време нямаше повече голове и мачът влезе в продължения.

В първите 15-минути двата отбора не създадоха интересни положения, като вече изглеждаха уморени и не рискуваха излишно.

През второто продължение двата отбора показаха много по-остра игра, напрежението се  покачи. Дердийок имаше на два пъти възможност да вкара за швейцарците, но в крайна сметка не се стигна до ново попадение.

При ударите от бялата точка швейцарците пропуснаха веднъж чрез Гранит Джака, докато поляците реализираха и петте дузпи.