Португалски финал в Лига Европа

12 коментара

Порто срещу Спортинг Брага ще е финалът за Лига Европа тази година. След като отстрани отбори като Ливърпул и Динамо (Киев) в четвъртък вечерта Брага отстрани  португалския гранд Бенфика и се класира на финала в турнира.

Брага спечели реванша от полуфинала с 1:0 , като единственият гол отбеляза Кущодио в 19-та минута. Така след общ резултат 2:2 и гол на чужд терен Брага отстрани португалския гранд.

В другата полуфинална серия отборът на Виляреал успя да спечели с 3:2 реванша срещу Порто, но отпадна, след като загуби в първия мач с 1:5. Домакините откриха резултата в 17-та минута с гол на Кани, но Хълк в 40-та и Фалкао в 48-ата минута дадоха предимство на Порто.

"Жълтата подводница" успя отново да обърне резултата в своя полза с попадения на Капдевила в 75-ата и Роси в 80-ата минута от дузпа.

Изцяло португалският сблъсък ще се състои на “Дъблин Арина” на 18 май. Порто ще играе за втори път в историята си на финал в Лига Европа. Преди  осем години тимът спечели турнира, който тогава носеше името Купа на УЕФА.