Пред 11 000 души легендите на България победиха тези на Астън Вила

4 коментара
На стадион "Васил Левски" се игра благотворителният супермач в чест на Стилиян Петров, в който участваха Димитър Бербатов, Мартин Петров и Христо Стоичков. Един срещу друг излязоха легендите на България срещу такива на Астън Вила - тимът, където Стенли бе капитан и се пенсионира преди дни, предвид борбата си с левкемията. Именно за лечение на деца, болни с левкемия ще отидат приходите от срещата. На снимката: Димитър Бербатов. БГНЕС

Легендите на България победиха най-известните играчи в историята на Астън Вила с 4:2 в благотворителен мач под мотото ”Благодарим ти, Стан”, посветен на борбата на Стилиян Петров с левкемията. Срещата се проведе в София и бе наблюдавана на живо от 11 000 души. Приходите от двубоя ще отидат за български деца, болни от левкемия.

След срещата бившият капитан на България, Селтик и Астън Вила Стилиян Петров обяви, че ще дари още 10 000 паунда за благотворителната кауза.

Отборът на България бе изведен от Христо Стоичков, който носеше капитанската лента. В 10-ата минута на негово място се появи Мартин Петров.

В звезда на мача се превърна най-добрият български футболист в момента – нападателят на ”Фулъм” Димитър Бербатов. Той вкара два гола. Същото стори за Астън Вила Мартин Карутърс.

Първият гол падна в 23-та минута. Димитър Бербатов овладя топката в центъра и пусна извеждащ пас към Мартин Петров, който хладнокръвно реализира вкара, останал само срещу вратаря на Астън Вила Стефан Постма. Резултатът бе изравнен в 31-та минута, когато гостите пробиха българската защита по десния фланг. Лий Хендри центрира Карутърс, който от два метра лесно вкара.

В 51-та минута българите вкараха втори гол. Илиян Илиев подаде към Мартин Петров, който с едно докосване изведе Димитър Бербатов, а футболистът на Фулъм отбеляза красиво пета.

Мачът обаче отново се заплете, след като Карутърс изравни в 70-та минута. Само минута по-късно Бербатов овладя подаване към него на гърди и воле вкара за 3:2.

В 76-та минута Мартин Петров изведе Петър Михтарски сам срещу вратаря, и нападателят на България реши мача – 4:2 за България.

Поканата за участие в благотворителния мач уважиха много бивши български национали - Здравко Здравко, Радостин Кишишев, Цанко Цветанов, Петър Хубчев, Златко Янков, Христо Стоичков, Мартин Петров, Любослав Пенев, Наско Сираков,  Йордан Лечков, Красимир Балъков, Димитър Бербатов, Димитър Иванков, Трифон Иванов, Емил Костадинов, Илиан Илиев, Гошо Гинчев, Петър Михтарски, Ивайло Андонов, Станимир Стоилов, Красимир Безински, Даниел Боримиров и Божидар Искренов.