Преобразеният Григор Димитров е на полуфинал в Синсинати

Снимка: БГНЕС

След продължителна серия провали Григор Димитров изглежда е на път да си върне нивото и стабилността в играта. В петък той извоюва четвърта авторитетна победа на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, САЩ и се класира за полуфинала на турнира.

Този път Димитров разгроми 23-ия в световната ранглиста американец Стив Джонсън с 2:0 (7:6, 6:2) за 85 минути.

Досега американецът водеше с 2:1 победи в преките двубои между двамата. Българинът спечели във втория кръг на миналогодишния "Уимбълдън", но загуби на осминафиналите във Вашингтон през 2015 г. и в третия кръг на тазгодишния "Уимбълдън".

Първият сет на днешния им сблъсък бе напълно равностоен, като играта се водеше гейм за гейм. В тайбрека българинът показа отдавна невиждана при него висока психологическа издръжливост, върна два минипробива на Джонсън и стигна до победата с 10 на 8.

Във втория сет Димитров бе неудържим. Той проби сервиса на противника си още в първия гейм и после затвърди пробива за 2:0.

Последва размяна на геймове, след което Димитров постигна нов пробив, затвърди го и поведе с 5:1.

Джонсън върна един гейм и в следващия опита всичко, за да върне единия пробив и да се върне в мача. Той дори имаше два брейкпойнта. Преобразеният Димитров обаче отново устоя, взе следващите 4 точки, а с това и мача.

Както и в предишните му три мача той показа много силен сервис и малко непредизвикани грешки. - едва 10. Той завърши с 67% вкаран първи сервис и съответно 81% и 66% спечелени точки от първи и втори начален удар.

В опит да достигне до първи мастърс финал в кариерата си на полуфиналите той ще се изправи срещу победителя от мача между хърватите Марин Чилич и Борна Чорич.

По-рано на турнира в Синсинати Григор Димитров отстрани последователно французина Жил Симон, испанеца Фелисиано Лопес и на четвъртфинала - световния номер 4 Стан Вавринка от Швейцария,