Приказката "Лудогорец" в Европа приключи със 7 млн. евро приходи

Българският отбор загуби от "Валенсия" с 0:3 в София

Българският шампион "Лудогорец" загуби от испанския отбор "Валенсия" с класическото 0:3 пред претъпкания стадион "Васил Левски" в София в сряда в осминафинален мач от турнира за Лига Европа.Това прави илюзорни шансовете на разградските орли да продължат напред в турнира преди реванша в Испания.

Въпреки това приходите на отбора от Разград до момента са вече близо 7 млн. евро, обяви собственикът на  "Лудогорец" Кирил Домусчиев. През есента след първото място в групата си тимът спечели 5.8 млн. евро.

"Това са пари, които не сме ги взели от България. Пари, които сме ги докарали отвънка в България. Те ще бъдат разходвани за строителство на стадиона, за строителство и разширяване на тренировъчната ни база. Те ще останат и ще бъдат използвани за нещо, което ще носи плюсове на България", каза Домусчиев. Той обяви, че ще бъде увеличена инвестицията в "Лудогорец". Надеждата му е да се привлекат повече спонсори.

Отстраняването на "Лацио" донесе още 350 хил. евро на "Лудогорец" от наградния фонд на УЕФА. Ако случайно направи чудо и отстрани "Валенсия" при реванша в Испания, отборът ще заработи допълнително още 450 хил. евро.

Двата домакински пролетни мача с италианците и испанците се играха пред пълни трибуни на Националния стадион "Васил Левски". От клуба не са обявили точните приходи, но грубите сметки сочат, че от продажбата на билети са изкарани около 500 хил. евро.

"Лудогорец" ще отдели 20% от събраните приходи от билети за благотворителност чрез фондацията, която създава - "Лудогорец за България".

За съжаление 13 март се оказа фатален за "Лудогорец". Срещата започна лошо за българския отбор, който получи гол още в 5-тата минута. Точен за гостите беше Антонио Бараган.

В 25-ата минута голмайсторът на "Лудогорец" Роман Безяк беше фаулиран в гръб в наказателното поле от Кейта. Футболистът на "Валенсия" получи директен червен картон. За съжаление испанският вратар успя да спаси изпълнената от Безяк дузпа. Последва нов пропуск за домакините, като топката се удари в гредата.

Въпреки че бяха с човек по-малко на терена "Валенсия" показа класа и успя да реализира второ точно попадение в 33-ата минута чрез Картабия и поведе с 0:2. При този резултат завърши първото полувреме на срещата.

Втората част започна с натиск от страна на разградчани. В 59-тата минута обаче "Валенсия" окончателно попари разградчани с трети гол. Непокритият Сендерос изпрати топката в мрежата на Владимир Стоянов за класическото 3:0.