Негово Кралско Височество принц Едуард, херцог на Кент, ще бъде на посещение в България следващата седмица по покана на президента Росен Плевнелиев, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Принц Едуард е председател на Комисията за военните гробове на британската Общност на нациите и визитата му в България е по повод отбелязването на 100-годишнината от началото на Първата световна война. Годишнината е и повод да се постави акцент върху помирението на европейските държави и тяхното общо бъдеще в обединена Европа.
Херцогът на Кент ще има среща и с министъра на външните работи Кристиан Вигенин, ще бъде домакин на прием за британска бизнес делегация и техните български партньори, и ще посети Боянската църква и Националния исторически музей в столицата.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент