Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Проблемът не е в кои банки са държавните пари, а кой ги слага там и защо

12 коментара
Левон Хампарцумян

Ако продължително време има нестабилност, очевидно рискът в държавата ще се повиши, а оттам и банковите лихви, но не протестите са проблемът. Проблемът е дали ще успеем институционално да наредим страната си. Така коментира банкерът Левон Хампарцумян, член на ръководството на "Уникредит Булбанк", случващото се у нас в последните дни.

Хампарцумян връчи във вторник дарение от 140 000 лв. от името на "Уникредит Булбанк" на Българския център за нестопанско право за развитие на социално предприемачество.

Ако не успеем скоро да вкараме нещата в един прагматичен контекст, да имаме работещо правителство, което се занимава с икономиката повече, отколкото със специалните служби и митниците, тенденцията ще е отрицателна, прогнозира Хампарцумян. Той посочи, че падането на правителства е част от демократичния процес.

Не мисля, че изборите имат директно влияние върху икономическия растеж, въпросът не е дали ще имаме още едни избори, въпросът е дали политиците имат необходимите познания и воля да рестартират икономиката и да ни сложат отново да отидем на пътя на един по-съществен растеж, заяви Хампарцумян.

За изискването парите на държавните дружества да не могат да бъдат концентрирани само в една банка, Хампарцумян посочи, че това е крачка в правилната посока, макар и да не решава проблема. Същественият въпрос не е къде са парите, а кой слага парите там и защо, каза банкерът и добави, че няма опасност за стабилността на банковата система вследствие на изтеглянето на капитали заради това изискване.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

12 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Коментарът е изтрит заради реклама или спам.
    #12
  2. Коментарът е изтрит заради нецензурни думи или обиди.
    #11
  3. Анонимен
    #10

    "Същественият въпрос не е къде са парите, а кой слага парите там и защо..."! Прав си Левоне. Тъй беше и по твое време, след като приватизира най-голямата българска банка Булбанк като шеф на Агенцията по приватизацията, кой знае защо взе че стана шеф на приватизираната от тебе банка! И ний си задаваме същия въпрос "защо" и "кой" те сложи начело на тази банка след като по квалификация си инженер. Ама нейсе, след като имахме един пожарникарски маркуч за министър-председател, що пък ти да не си банкер?

  4. Анонимен
    #9

    @2: това дори Биволъ каза, че е партенка... ;) най-вероятно сътворена под нервния поглед на Сидеров. Много лошо се отнесоха с болният човек - грам жалост нямат протестиращите.

  5. Анонимен
    #8

    Излиза,като историята за яйцето и кокошката.Банките са длъжни да проверяват какви пари идват и откъде!Отделен е въпросът,какъв е банковият контрол за всяка държава и има ли го изобщо.

  6. Анонимен
    #7

    ВИИ Карл Маркс

    Издребнявате, драги 6, и изпадате в утопия.

    Не можем да очакваме простолюдието да разбира къде
    свършва БКП и къде отдавна е почнало КДС СДС БСП ДПС НДСВ ДСБ...

    Да очакваме то да има елитни познания за обръчите и фирми Олимп.
    За банкови дела, достижения и мероприятия:
    червени, сини, жълти...

    Банка на СДС, но прононсирано Червена.
    Такава е.
    Абсолютно непосилно е да се обясни на лаици.

    6

    5 Гицка
    Мисля, че нищо не си разбрала от това, което си прочела.
    За да изразяваш мнение по

  7. Анонимен
    #6

    5 Гицка Мисля, че нищо не си разбрала от това, което си прочела. За да изразяваш мнение по такива финансови въпроси трябва да имаш поне минимум компетенция. Струва ми се, че на теб е необходима диплома. За сведение само: "приватизационната вакханалия", за която говориш бе извършена не от БКП а от седесарите на Костов, а специално за тази банка от "голямият" финансист Муравей Радев.

  8. Анонимен
    #5

    Гицка

    Банкстер Хампарцумян, инженер химик назначен за банкер
    при антинародната приватизационна БКП вакханалия,
    явно е некомпетентен кадър или се преструва.
    А е главатар на асоциация от банкери...

    Не било проблем кой и защо взема и харчи общонародни държавни пари!?

    Проблем било само кой и защо "слага" пари.
    Тая калинка сигурно има диплома.
    Дали има образование?

    Вложителите били виновни, значи, данъкоплатците.
    Мерзост великая!...

    А и монопол на една или две частни банки върху банковото
    сърхранение

  9. Анонимен
    #4

    1 Опасно е заиграването на етническа основа. Това е и израз на собствена малоценност, освен че е голяма простотия. Момче, запомни: който го може, може, който не може лае. Не се опитвай да създаваш глутница около себе си!

  10. Анонимен
    #3

    140 000 лв. са по-малко от една месечна заплата на този банкер.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.