Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Произвеждаме повече продукция в края на 2011 г.

6 коментара

През четвъртото тримесечие на 2011 г. производителността на труда и приносът на един зает в брутния вътрешен продукт (БВП) се увеличава с 2.6 на сто в сравнение със същото тримесечие на предходната година, съобщи Националният статистически институт (НСИ) във вторник.

През изследвания период в икономиката са били заети 3 304 000 души. Общият брой отработени часове от тях е 1.392 млрд. В сравнение с четвърто тримесечие на 2010 г. броят на заетите е намалял с 2.3 на сто и са отработени с 2.3 на сто по-малко човекочасове.

 

Структурата на заетостта по икономически дейности през четвъртото тримесечие на 2010 г. и 2011 г. показва увеличение на относителния дял на заетите в аграрния сектор.

 

На един зает се падат 5891 лв. от текущия обем на БВП, като всеки зает създава средно 14.7 лв. БВП за един работен час.

 

Брутната добавена стойност средно на един зает през четвъртото тримесечие на 2011 г. реално се увеличава с 2.1 на сто и съответно с 2.2 на сто за един работен човекочас спрямо

съответното тримесечие на предходната година.

 

Равнището на производителността на труда е най-високо в сектора на услугите – 5693.8 лв.

 

Брутна добавена стойност (БДС) средно на един зает и 13.1 лв. за един работен човекочас. В

индустриалния сектор всеки зает произвежда средно 4969.9 лева БДС, като за един работен човекочас се създават средно 11.7 лева от текущия обем на показателя.

 

Най-ниска е производителността на труда в аграрния сектор – 1064.4 лева БДС на един зает и 2.8 лева за един работен човекочас.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #6

    5-ти, ти си луд, обикновен луд от тия които са най-срещаната порода у нас...

  2. Анонимен
    #5

    Кво производство,ква предукция,кви пет лева бе хора?
    Първо.Статията е писана без да е посочен автор и могат да си лъжат колкото си искат.На какво отгоре ще произвеждаме повече в периода декември2011-януари2012 са останали на улицата 50 000 души,при което според бюрото по труда броя на безработните в България е наатнал на 480 000 души.Аз казвам,че броя на безработните надхвърля 700 000 души(справка европейски документи).Какви са причините за увеличение производителността на труда - нова техника? Откъде

  3. Анонимен
    #4

    1-ви , основна част от непроизведените фекалий са превърнати в спестявания.... чувал ли си че за януари имаме 400 милиона лева депозити а за януари 2011 са били само 200 милиона... така фекалий не се правят мой човек, а държавите където не намалиха производството на фекалий не влязоха в кризата почти, няма майтап... така между другото ти отговрих и на въпроса "кой ни ака в гащите?" ха честито!

  4. Коментарът е изтрит заради нецензурни думи или обиди.
    #3
  5. Анонимен
    #2

    Егати заглавието, егати граматиката

  6. Анонимен
    #1

    Нашата система за мониторинг на канализационната динамика отчита драстично намален процент на човешки фекалии в общото количество на отходната маса, което означава, че народът или яде по-малко, или ползва екскрементите за биогориво. Къде тогава е отишъл прирастът на продукцията за 2011 г.? НАВИК/Национална агенция за водоснабдяване и канализация/

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.