Производството е образувано по молба на "Ален Мак", Пловдив. Козметичният завод произвежда крема за бръснене "Каро" от 1969 г., чиято опаковка не се е променила през годините.
“Фреш Ап Козметикс” разпространява крема за бръснене "Купа" от 2001 г. Двата продукта имат сходно графично оформление и по опаковката трудно може да се установи, че са на различни производители, което според КЗК уврежда интересите на “Ален Мак”.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент