
Общо 62 досъдебни производства против избирателните права на гражданите са образувани на територията на цялата страна във връзка с предстоящите избори за 44-то Народно събраниев неделя. Това съобщи прокуратурата. Данните са към 11 часа на 25 март 2017 г.
Най-голям брой разследвания са започнати от Апелативната прокуратура в София - 18. В Бургас и Велико Търново те са по 15, а в Пловдив и Варна - по седем.
Осем сигнала са изпратени до други компетентни органи, сред които Центрлната избирателна комисия и Сметната палата.
Общият брой образувани преписки е 479, а постановените откази – 295.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент