Президентът на Русия Владимир Путин, който е на посещение в Китай, е избрал оригинален подарък за колегата си Си Дзинпин - руска баня, съобщи ТАСС.
Президентският прессекретар Дмитрий Песков е потвърдил избора на Путин за подарък на китайския му колега. Преди посещението си в Китай руският президент пожела да запази в тайна какъв дар е предвидил за Цзинпин.
"Китайската страна ще избере мястото и наши специалисти ще я монтират", казва Песков.
Прессекретарят е допълнил, че за изработването на дървената конструкция е използван 200-годишен кедър от Алтай. По време на размяната на подаръци между двамата държавни ръководители Владимир Путин е показал на Си Дзинпин скица на банята.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
3 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Руска баня с теляци и микрофони - "не хочеш не нада, в баню пойду другою морду найду" - от руския фолклор!
БА-СИ грозния намек! Сапун дали има в банята! И Вофката кво ще прай сега без баня? Вовка, сколько Лазарника чукна, братчед? Май, нещо не е добре системата на 1,60м от земята?!
Руска баня с микрофони...