Райън Бейли влезе с най-добро време за полуфиналите на 100 м

Американецът Райън Бейли постигна най-добро време в сериите на 100 метра – 9,88 секунди на олимпийските игри в Лондон. Всички фаворити в спринта се класираха за полифинала без никакви затруднения. Някои дори си позволиха да пробягат дистанцията за загрявка.

Без да се напряга излишно защитаващият титлата от Пекин Юсеин Болт спечели четвъртата предварителна серия с 10,09 секунди. Същото направиха и сънародниците му. Световният шампион Йохан Блейк постигна 10 секунди в шеста серия, а Асафа Пауъл записа 10,04 секунди в пета серия.

Мениджърът на Пауъл се оплака, че състезателят е подложен на терор от допинг ченгетата на олимпийските игри. Досега Пауъл е бил проверен три пъти, като при един от случаите проверяващите са го търсили след 22 часа вечерта, когато атлетът вече е спял.

Ако се съди по резултатите от сериите, които обаче не са показателни, американците този път няма да се дадат лесно на атлетите от Ямайка, така както стана преди четири години в Пекин.

Райън Бейли влезе с най-добър резултат за неделните полуфинали, изравнявайки  личното си постижение от 9,88 секунди. Неговият сънародник Джъстин Гатлин също слезе под 10 секунди. Той спечели бягането във втора серия с 9,97секунди. Третият претендент на САЩ за олимпийско отличие Тайсън Гей също се справи без затруднения в пресявките.Той победи в първа серия с време 10,08 секунди.

“Очаквани ни един фантастичен финал на 100 метра, при който очаквам да бъдат постинати най-много слизания под 10 секунди. Пистата е много бърза”, прогнозира Джъстин Гатлин след сериите.

Честта на Европа в последната седма серия защити британецът Дуейн Чембърс, който постигна 10,02 секунди.