Реал - Манчестър Юнайтед с равенство в най-интересния мач от Шампионската лига

Реал (Мадрид) и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в сряда вечер, като напълно потвърдиха очакванията, че двубоят им ще е най-интересен сред първите мачове от осминафиналната фаза на европейската Шампионска лига.

И двата гола на стадион "Сантяго Бернабеу” в Мадрид бяха отбелязани с глава – най-напред от Дани Уелбек за Манчестър в 20-та минута след ъглов удар и десет минути по-късно от Кристиано Роналдо за Реал. За Роналдо това бе седми гол в тазгодишното издание на турнира.

Двубоят беше много интересен, като и двата отбора създадоха много голови положения. Все пак като цяло испанците имаха превъзходство и повече удари във вратата. Голяма заслуга за равенството има отличния в този мач испански вратар на Юнайтед Давид де Хеа.

В другата среща от вечерта германският шампион Борусия (Дортмунд) стигна до 2:2 при гостуването си на украинския Шахтьор в Донецк.

Украинците поведоха в 31-та минута след пряк свободен удар от далечно разстояние, изпълнен от капитана на отбора, хърватина Дарио Сърна.

Десет минути по-късно обаче след пас на Марио Гьотце Роберт Левандовски изравни.

В 68-ата минута Шахтьор отново излезе напред – бразилецът Дъглас Коща овладя отлично 50-метров пас в наказателното поле и веднага изпрати топката в ъгъла на вратата с удар от въвдуха.

Три минути преди края изравнителния гол вкара Хумелс след ъглов удар.

В първите два мача от осминафиналите на Шампионската лига във вторник вечер Ювентус победи като гост Селтик с 3:0, а ПСЖ също като гост надигра с 2:1 Валенсия.