Реал и Челси с победи на чужд терен в Шампионската лига

Мадридският Реал и лондонският Челси спечелиха първите си мачове от четвъртфиналите на Шампионската лига на чужд терен и са на крачка от следващия кръг в турнира. Това особено се отнася за испанският клуб, който победи убедително досегашната голяма изненада – кипърския Апоел – с 3:0 в Никозия.

Все пак Апоел отново бе съвсем близо до изненадата, като само 17 минути преди края на мача поддържаше равенството 0:0. До този момент мадридчани имаха голямо предимство в играта, но трудно намираха път към вратата на противниците си.

В последните минути обаче първо Бензема отбеляза с глава след центриране на Кака, после Марсело проби неудържимо отляво и даде чиста топка на Кака, а накрая отново Бензема вкара след комбинация с Роналдо и Йозил.

Така Реал почти сигурно ще играе на полуфиналите за втора поредна година.

В другия мач във вторник вечер Челси спечели с 1:0 на терена на Бенфика в Лисабон. Голът вкара Саломон Калу в 75-ата минута, като основната заслуга беше на Фернандо Торес.