Реал победи Атлетико и спечели Шампионската лига

Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 4:1 и спечели Шампионската лига, като така постигна дългоочакваната за феновете на тима десета титла от най-престижния европейски клубен турнир.

Атлетико водеше почти през целия мач, след като откри резултата с гол на Диего Годин в 36-ата минута след грешка на Икер Касийяс.

Защитникът на ”белите” Серхио Рамос стана герой за тима си, след като в 93-ата минута вкара с глава след центриране от корнер на Лука Модрич и прати мача в продължения.

В 110-та минута Гарет Бейл вкара за 2:1, а седем минути по-късно се разписа и Марсело. Крайният резултат оформи Ронало с 119-та минута, след като вкара дузпа, която сам изработи.

Това е десетата титла за Реал, която тимът печели след 12 годишна пауза. Мадридският тим е печелил турнира в сезоните: 1955–56, 1956–57, 1957–58, 1958–59, 1959–60, 1965–66, 1997–98, 1999–2000, 2001–02, и 2013-14.

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти също поставя рекорд. Това е трета титла за него, като толкова има само още един наставник - Боб Пейсли. Анчелоти има и две титли като играч с отбора на Милан.