Реал победи безпроблемно Галатасарай, а Борусия и Малага не успяха да си вкарат гол

Кристиано Роналдо, Сн: БГНЕС

Реал Мадрид победи с 3:0 Галатасарай, а Борусия (Дортмунд) и Малага не успяха да си вкарат гол в четвъртфиналите на Шампионската лига, играни в сряда вечерта.

Реал разгроми Галатaсарай с 3:0 с голове на Кристиано Роналдо в 9-ата минута, Карим Бензема в 29-ата и Гонсало Игуаин в 73-ата и едва ли ще има проблеми при гостуването в Турция.

След срещата старши треньорът на Реал Жозе Моуриньо отхвърли възможността да се завърне в бившия си отбор Интер през следващия сезон. Очаква се той да напусне "Сантяго Бернабеу“ през лятото и португалецът отново не скри желанието си пак да работи в Англия.

Бившият мениджър на Челси е смятан за фаворит да наследи Рафа Бенитес на "Стамфорд Бридж“, но преди това ще се опита да спечели десета титла от Шампионската лига за отбора от Мадрид.

В другия четвъртфинален мач на испански терен отборите на Малага и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 0:0 след серия пропуски и явно превъзходство на германците.

Роберт Левандовски и Марио Гьотце пропуснаха много добри положения. Испанците, които съсредоточиха сили в защита, също имаха своите положения, но мачът ще се реши в реванша на германска земя.

Във вторник в другите четвъртфинали Пари Сен Жермен и Барселона завършиха 2:2, а Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Ювентус.