Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Рейтингът на Аржентина бе свален с пет степени

10 коментара
Рейтингът на Аржентина бе свален с пет степени

Международната рейтингова агенция "Фитч" обяви във вторник, че понижава дългосрочния рейтинг по дълга на Аржентина в чужда валута с пет степени – от "В" на "СС" с негативна прогноза.

Краткосрочният рейтинг на страната бе понижен с четири степени – от "В" на "С", също с негативна прогноза.

В съобщението, публикувано от агенцията, се казва, че това решение е взето, след като съд в Ню Йорк задължи на 21 ноември аржентинските власти да платят 1.3 млрд. долара стари дългове на фондовете Elliott Capital Management и Aurelius Capital Management. Изплащането трябва да бъде направено до 15 декември, постанови още съдът.

Според оценката на "Фитч" Аржентина, която преживява финансови трудности, вероятно няма да може да намери средства, за да се разплати и ще трябва да обяви банкрут.

По-рано аржентинските власти обявиха, че не приемат за законно решението на нюйоркския съд имат намерение да го обжалват. Обявявайки решението за понижение на рейтигна на Аржентина, агенция "Фитч" съобщи, че ще следи хода на обжалването и другите действия, които ще предприеме правителството при така сложилата се ситуация. Агенцията предупреди, че отказът от разплащане в установения от съда срок може да се приеме като съобщение, че страната е изпаднала в неплатежоспособност.

През 2001 г. Аржентина обяви невъзможност да плаща по задълженията си на обща сума 100 милиарда долара. След продължителни преговори властите в страната успяха да договорят преструктуриране на дълга с всички кредитори, освен с фондовете Elliott Capital Management и Aurelius Capital Management.

Двата фонда започнаха да си искат парите от Аржентина посредством съдилища в различни страни, включително и чрез съда в Ню Йорк, който застана на тяхна страна.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

10 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #10

    Мнооооого хубава статия... Финансовите капиталисти са го закъсали мнооооого яко и се чудят кого да хванат за гушата.

  2. Анонимен
    #9

    До ефрейтора Пиночет: Брутният национален доход в $ на страните както следва: 17,250 Аржентина 16,300 Чили 13,980 България Аржентина и България нямат най големите медни рудници и други богатства

  3. Анонимен
    #8

    Ген. Аугусто Пиночет: Хора, от няколко години пиша в този форум, за да разберете, че Аугусто Пиночет бе много прав и направи голямо добро на чилийския народ. Жалко, че ние нямахме един такъв генерал да свали ЦК на БКП от власт, да арестува руските шпьони в България и да проведе раздържавяването на икономиката ни по справедлив начин. Вижте какво става в Аржентина! Пиночет въведе в Чили на-справедливата система на пенсьонирване в света. Даже и САЩ вече не разполагат с такава. В Чили работодателят ти

  4. Анонимен
    #7

    Алоу! Кое и е доброто на България? Гърците земат 5-10 пъти повече пари без да бачкат. Българки им слугуват по къщите и мият пос*раните гъ*з*ове на миризливи гръцки пенсьонери. Вчера им опростиха 40 милиарда. Това е тънкостта - да вземаш много пари без да си мръднеш пръста. Гърците го могат!

  5. Анонимен
    #6

    Ало, 5-ти съвсем се откачихте от ралноста българското вечно мрьнкащо проистолюдие ... България днес е от добрите примери в Европа! Ало!

  6. Анонимен
    #5

    На прекрасните латиноамерикански държави - и природа и жени, наистина им липсва точната демокарция, която провеждаше Д-р(Генерал) Аугусто Пиночет. Строг, но справедлив и държавата започва да процъвтява. Левичарството в икономически и политически смисъл води до престъпност и глад!Светът има нужда от Америка Латина, но на политиците им трябва малко хладен разум, народите са добри,елитът е проблема. Ето и един отрицателен европейски пример в тази връзка - България!

  7. Анонимен
    #4

    Аржентина е единственият пример за неуспешно действащ валутен борд. Освен това, под влияние на популистки антипазарни идеи, в страната бяха натворени куп икономически глупости и резултатът е налице... Не са им виновни нито Щатите, нито който и да е друг. А в съседно Чили, където д-р Пиночет ги излекува навремето от левичарската зараза (за съжаление по доста брутален начин), нещата от десетилетия са ОК.

  8. Анонимен
    #3

    Чакайте бе, нали Аржентина беше преодоляла финансовите трудности и се беше отървала от услугите на МВФ и другите финансови организации. Сега не могат да платят 1 милиард долара ?! Та ние през януари ще платим толкова по стари дългове и изобщо не се притесняваме.Та нали те са "голяма" икономика. Явно проблема не е в този милиард, а пак са го закъсали. Прекалили са с бонусите. Като Гърция.

  9. Анонимен
    #2

    Ей, това е - янките отново душат народите по света!

  10. Анонимен
    #1

    съдът в ТелАфиф също може да потвърди присъдата- Аржентина трябва да си плаща задълженията, както си ги плати Бернард Мъдов( 50 млрд. дол.) или както си ги плаща Гърция. Каква оценка дава Фитч на Гърция, каква оценка дава на Стандарт и Пуърс, каква оценка си дават една на друга тези майстори на манипулацията, лъжата и измамата? Примерно Лемън Брадърс?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.