Резервите спасиха Англия с късен обрат за 2:1 срещу Уелс

Гол на Стъридж в 92-ата минута засили "Трите лъва" към елиминациите

Резервите Джейми Варди и Даниел Стъридж осигуриха победата на Англия във втория ѝ мач от група "В" срещу изключително добре подредения в защита отбор на Уелс с късен обрат за 2:1 в Ланс.

Така "Трите лъва" на практика осигуриха класирането си на осминафиналите, оглавявайки класирането с 4 точки, оставяйки Уелс и Словакия на второто място с по 3 и зад тях Русия с 1 точка.

В последния кръг от груповата фаза Англия излиза срещу Словакия, а Русия ще гони задължителна победа срещу Уелс, за да съхрани шансове за продължаване в елиминациите на турнира. От своя страна уелсците също ще преследват победата, за да гарантират историческо първо излизане от групите на подобен футболен форум.

Въпреки натиска и по-доброто притежание на топката на англичаните през първото полувреме, Гарет Бейл изведе Уелс напред в резултата с втория си гол на турнира от пряк свободен удар. Попадението стана факт не без помощта на вратаря Джо Харт, който не прецени добре летежа на топката и допусна тя да влезе във вратата му, въпреки че ударът бе от трийсетина метра.

На почивката мениджърът на англичаните Рой Ходжсън направи двойна смяна, пускайки Джейми Варди и Даниел Стъридж на мястото на изключително разочароващия втори мач Ракийм Стърлинг и неуспяващия да се ориентира в сгъстената защита на Уелс Хари Кейн.

Само 11 минути след влизането си в игра голмайсторът на английския шампион Лестър възстанови равенството след разбъркване в наказателното поле на Уелс и благодарение на това, че Ашли Уилямс погрешка му върна с глава топката към него точно пред вратата на отбора си.

Противно на мача им срещу Русия, когато англичаните изпуснаха победата, допускайки гол в 92-ата минута, сега те успяха да спечелят трите точки именно в добавеното време, след като Деле Али нахлу в наказателното поле и падайки успя да подаде на Стъридж, който с удар отблизо провря топката зад голлинията на Уейн Хенеси.

Въпреки загубата играчите на Крис Коулмън изиграха много силен мач, демонстрирайки, че ще се борят до последно да продължат в турнира. От другата страна пък решението на Рой Ходсън отново да постави в стартовите си 11 Стърлинг очевидно се оказа грешно и е много вероятно, титулярният състав на Англия в следващия мач да претърпи промени.