Рома разби Челси

3 коментара
Отборът на Рома спечели изключително важна победа срещу сочения за фаворит Челси в мач от група А на Шампионската лига. Римските вълци спечелиха с 3:1 пред собствена публика, а в герой на вечерта се превърна черногорецът Мирко Вучинич, който отбеляза два изключителни гола.

В другия мач от групата Бордо спечели на чужд терен срещу румънския Клуж и даде заявка за класиране в следващия кръг. Румънският шампион отстъпи с 1:2 на французите и по този начин остана на последно място във временното класиране. Начело е Челси със седем точки, следван от Рома и Бордо с по шест.

Спорна дузпа в 94-ата минута спаси Ливърпул от загуба срещу Атлетико (Мадрид) на "Анфийлд" в мач от група D. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Перниа срещу Стивън Джерард, който не сбърка при изпълнението на наказателният удар за крайното 1:1. Гостите водеха в голяма част от мача след попадение на Макси Родригес в 37-ата минута. След този резултат двата отбора са с по 8 точки начело на групата.

В другия мач от групата група Олимпик (Марсилия) взе първата си победа в груповата фаза след 3:0 срещу ПСВ Айндховен.

В същото време бившият футболист на "Левски" Седрик Бадрон изигра страхотен мач срещу Интер. Французинът се отчете с гол и асистенция за Анортозис преди да бъде сменен в 78-ата минута. Срещата завърши 3:3 и достави истинско удоволствие на препълнените трибуни на стадион "ГСП" в Никозия.

Друг изненадващ резултат постигна гръцкият Панатинайкос, който победи като гост Вердер с 3:0.

Португалският Спортинг също се нареди сред победителите, макар и след минималното 1:0 срещу Шахтьор (Донецк) в среща от група C. По този начин тимът от Лисабон си гарантира участие в следващата фаза на турнира.

Място на осминафиналите си гарантира и Барселона, макар че каталунците пред собствена публика не успяха да се наложат над аутсайдера Базел. Мачът завърши 1:1.