Роналдо прекрати приказката на Уелс с гол и асистенция

Португалия очаква на финала в Сен Дени Германия или Франция

Лидерът на Португалия Кристиано Роналдо направи най-силния си мач на Евро 2016 в полуфинала срещу Уелс в Лион, вкарвайки първия и подавайки за втория гол.

Така с крайното 2:0 бе сложен край на приказката на дебютантите от Великобритания, които освен, че за първи път играха на европейско първенство, никога досега не бяха достигали до полуфинал на голям футболен форум.

Иберийците пък се класираха за втория си европейски финал и вече очакват големия мач в неделя в Сен Дени срещу победителя от мегасблъсъка между световния шампион Германия и домакина Франция, който ще се играе в Марсилия в четвъртък.

С откриващото си попадение срещу Уелс Роналдо влезе в историята, изравнявайки рекорда на френската легенда и експрезидент на УЕФА Мишел Платини за най-много отбелязани голове на европейски първенства - 9.

Капитанът на Португалия вече постави рекорд с двете си попадения срещу Унгария в груповата фаза на турнира, с които стана единственият футболист, записвал се сред голмайсторите на четири поредни първенства на Стария континент.

Въпреки загубата, Уелс стоеше много добре през първото време, като създаде няколко положения пред вратата на съперника си. В състава на британците обаче сериозно се усещаше липсата на Аарън Рамзи, който бе наказан заради жълт картон в четвъртфинала срещу Белгия.

Още в началото на второто полувреме Португалия вдигна темпото и в 50-ата минута Честър не успя да покрие Роналдо, който засече по брилянтен начин центриране от ъглов удар за 1:0.

Само три минути по-късно отново Роналдо бе в центъра на събитията, отправяйки удар извън наказателното поле, който бе засечен отблизо от Луиш Нани за 2:0. При изстрела на португалския капитан Ренато Санчес бе в засада, но той прескочи топката и затова страничният рефер не вдигна флага си.

До края на мача Уелс се откри, за да гони намаляване на резултата и така даде няколко шанса на иберийците да застрашат вратата на Хенеси, но до ново попадение така и не се стигна.

Куриозното е, че това бе едва първата победа на Португалия в редовното време на Евро 2016, след като отборът излезе от групите благодарение три ремита срещу Исландия, Австрия и Унгария. На осминафинала пък победи Хърватия с 1:0 с гол в продълженията, а след това отстрани с дузпи на четвъртфинала непобедената Полша.