Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Русия, Китай и Канада – най-пиратските страни в света

24 коментара
Русия, Китай и Канада – най-пиратските страни в света
Китай, Русия и Канада оглавиха ежегодния списък за най-пиратски страни в света, изготвян от американския Международен алианс за интелектуална собственост, предава Ройтерс във вторник.

Организацията заяви, че през изминалата година ситуацията с пиратството не се е подобрила и поиска от правителството на САЩ да включи тези три страни в списъка за приоритетно наблюдение. Тя препоръча в него да бъдат вписани също Аржентина, Египет, Индия, Коста Рика, Мексико, Перу, Саудитска Арабия, Тайланд, Украйна и Чили.

В "долната", не толкова опасна част на списъка за приоритетно наблюдение, който ще бъде публикуван от Комисията по търговия в САЩ, са предложени за включване още 29 страни. За първи път тази година тук попадат Испания, Гърция, Швеция, Израел, Ливан, Турция, Бангладеш, Нигерия и Казахстан.

По оценки на алианса, американските предприемачи са изгубили през миналата година 511 милиона долара само от канадските пирати. Това е със 17 милиона долара повече от показателите за 2006 г. Световните загуби на американските компании са от 30 до 35 млрд. долара.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

24 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. радка-пиратка
    #32

    "където цените се определят единствено от търсене и предлагане" е валидна практика, когато няма монополно положение. Все едно ми казвате, че в картела "ОПЕК" се определят по същия начин; или че Европейската комисия налага от години солени глоби на Майкрософт точно защото от Редмънт са най-ревностните привърженици на гореспоменатия принцип... Или че момчетата от браузъра "Опера" затова ги съдят пак по същата причина. Лъжа ли е, че трите индустрии, за които писах, и които - разбира се, неслучайно -

  2. KOMAP
    #31

    Сравението на RIAA и Microsoft с ОПЕК е най-малко неуместно. Въобще не е задължително да инсталираш Windows или да слушаш Мадона - има алтернативни варианти, често безплатни, да използваш друга ОС или да слушаш радио. За съжаление същтото е неприложимо за даден вид енергоносител - в случая петрол и неговите производни. Също, едното е създадено от нищо с много риск, предприемачество, талант, и т.н. а другото просто е намерено "закопано" в задния ти двор...Американеца вече ти подсказа, че никой

  3. Американец
    #29

    Чети тука:http://en.wikipedia.org/wiki/AntitrustCompetition law, known in the United States as antitrust law, has three main elements:prohibiting agreements or practices that restrict free trading and competition between business entities. This includes in particular the repression of cartels.banning abusive behaviour by a firm dominating a market, or anti-competitive practices that tend to lead to such a dominant position. Practices controlled in this way may include predatory pricing, tying, price

  4. некъв тъпанар
    #28

    абе американец, стига си разправял смешки ... в америка играте по правилата само тия, дето немате паре. тия с парите си купуват политикосите и си преправят правилата както им скимне. много редко има изключения и едното е майкрософт -- те са осъден монополист, ако не си чул. осъден точно у америката, точно щото те карат насила да пазаруваш.мисли повече, цитирай уикипедия по-малко. ясно е що ем си американец, ем още четеш българската преса.

  5. Американец
    #27

    Тъпанар си наистина.

  6. иванов
    #25

    Световните загуби са:850 млн компютъра, от които около 700 млн с нелегален софтуер (повече или по-малко), средно за 300 щ.д. на компютър (за американски софтуер говорим). Това са 210 млрд щ.д.!!

  7. GD
    #24

    печалба за потребителя...

  8. лелка
    #23

    Много им са скъпи продукциите. Ако плащат вси4ко, хората по света трябва да не слушат музика, да не 4етат книги и да не гледат филми. За Интернет може само да си ме4таят. Хайде бе. Един ден ще ни продават "Записки по българските въстания" за 39 Евро например. Ай сиктир

  9. здравко
    #22

    Щом швеция е в списъка, няма как и ние да не сме там. Ама защо не пише? Какво ме интересуват Перу и Коста Рика?

  10. AK47
    #21

    Тя е светлинни години напред..

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.